Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baracsi Attila. :Szükségünk...

Baracsi Attila. :Szükségünk van e az euro-bevezetésére? A többi lent.

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy az euro-zóna országaiban egyre többen elégedetlenek a közös valutával,míg sokan azt hangoztatják,hogy az lenne a legjobb,ha egész Európa azzal fizetne.De Nagy Britannia,és Svédország megtartotta a saját nemzeti valutáját,mégis egészen jól boldogul,míg Németország állítólag már visszasírná a márkát,Ausztria a schillinget,itthon is megosztott a közvélemény,mert van aki azt szeretné,hogy itthon is a közös európai-valuta legyen a hivatalos fizetőeszköz,míg mások a forint infláció mentessé tételét,vagy egy új nemzeti valuta bevezetését(-új forint,vagy korona,vagy pengő) üdvözölnék.Valyon melyikben lenne több ráció?
2010. okt. 12. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Világosan látszik, hogy az euro csak a franciáknak érte meg. Szlovénia, Szlovákia is rácseszett! Szerintem sokkal inkább megérné nekünk egy megfelelő időben bevezetni egy új nemzeti valutát.
2010. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Végülis tényleg, mi szükségünk rá...? Mit nekünk egy biztos fizetőeszköz, amit nem tudnak megbuktatni a spekulánsok...? Mit nekünk egy univerzális fizetőeszköz, amit nem kell váltani óriási veszteséggel, ha külföldre megyünk, majd visszatérve visszaváltani, megint óriási veszteséggel...? Hol érdekel az minket, hogy drágulás akkor is elkerülhetetlenül van minden évben, ha nincs eurónk...?


Ez az, maradjon a forint, akkor legalább az eurozóna-kritériumoknak se kell megfelelni. Tegyünk magasról az ésszerűségre, abban úgyis olyan jók vagyunk már.

2010. okt. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

óriási veszteséggel?? te hány millióval mész utazni?:P

drágulás akkor lesz ha bevezetik, aztán minden megy tovább mint addig, mint a szlovákoknál.


az euro csak egy újabb kötöttség a gazdaságnak, és nem mindig az egyszerűbb út a legjobb!

új valuta kellett volna már eddig is, ami még nem élt át kommunizmust és kapitalizmust egyszerre!

2010. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

"óriási veszteséggel?? te hány millióval mész utazni?:P"


Nézd, ha az ember csak tízezrekből gazdálkodhat, akkor már néhány száz forint veszteség is "óriási".


"drágulás akkor lesz ha bevezetik, aztán minden megy tovább mint addig, mint a szlovákoknál."


Hol élsz te? Drágulás azóta van, amióta pénzt használ az emberiség. Infláció volt, van, és amíg pénz van a világon, addig sajnos lesz is. Most idén is volt drágulás, tavaly is, meg azelőtt is, és lesz jövőre is, meg azután is, teljesen függetlenül attól, hogy forinttal, euróval, pengővel, szentkoronával vagy turulmadárral fizetjük-e meg.


"az euro csak egy újabb kötöttség a gazdaságnak, és nem mindig az egyszerűbb út a legjobb!"


Hm... miért van az az érzésem, hogy te amúgy nem szíveled a liberalizmust...? Viszont ha nem szíveled, akkor most miért érvelsz mégis mellette? Mert bizony a gazdaság kötöttségmentesítése liberális eszme.

Egyébként pedig honatyáinkat ismerve bizony kell a kötöttség a gazdaságnak, különben megint beleszédülnek abba, amit már húsz éve csinálnak: felelőtlenül költekeznek hitelre, aztán néhány évi megszorítással úgy-ahogy betömik a réseket, majd megint kezdik előről, és így tovább, újra és újra. Jó ez nekünk?


"új valuta kellett volna már eddig is, ami még nem élt át kommunizmust és kapitalizmust egyszerre!"


Tökmindegy, milyen múltja volt a pénznek, minden csak attól függ, hogy a jelenben mit csinálnak vele, ez határozza meg a jövőjét. Ha holnap bevezetnének egy új fizetőeszközt, de a hozzáálláson és a gondolkodásmódon nem változtatnának (és ugyan miért is tennék), akkor néhány év alatt az is újra lezüllene a mai szintre.

2010. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van sok mindenben, a drágulást egyébként úgy értem persze eddig is drágult és fog is minden, de egy bevezetéssel hirtelen megugranak az árak, és onnan folytatódik a drágulás, így járt pl szlovákia is. Na ez semmiképpen nem kéne nekünk szerintem.


én nem vagyok semmilyen szellemiségű, de semmiképpen sem támogatom az EU-t a jelenlegi formájában.


"minden csak attól függ, hogy a jelenben mit csinálnak vele, ez határozza meg a jövőjét. Ha holnap bevezetnének egy új fizetőeszközt, de a hozzáálláson és a gondolkodásmódon nem változtatnának (és ugyan miért is tennék), akkor néhány év alatt az is újra lezüllene a mai szintre."

... most akkor ezért kell euro? ezt a forinttal is meg lehet tenni.


persze amiket leírtál az mind előny, viszont van rengeteg hátránya is amit majd csak akkor fogunk látni, ha belépne az ország az övezetbe, majd pedig sírnánk vissza mi is a "régi jó" forintot, ahogy a kérdező is írja.

Az okos ember pedig más hibájából tanul ugyebár.

2010. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Shanokk ***** válasza:
100%

Én EU-n belüli kereskedelemmel foglalkozom. Igen megkönnyíteni a dolgomat, ha lenne EURO, főleg, amíg a Forint ennyire instabil. Érdekesek ezek a közvélemény kutatások, mert mindenki a saját oldalára fordítja őket. A mi cégünk partnerei mindig hangoztatják, hogy mennyivel könnyebb lenne a velünk való kereskedelem, ha EURO lenne itt is. Elősegítené a gazdasági fellendülést és visszafogná a magyar kereskedőket kicsit.

Nevetségesnek tartom, hogy szinte bármit mondhatunk az itthon drágább vagy egy árban van a Nyugati árakkal. Nevetséges. Ez csak a magyar kereskedőkön múlik. Mert itthon (egy Plázában például) benfentes infóbol tudom, hogy a termékekre 100%-tól indul de általában 200% a haszonkulcs, vagy több. Így lehetséges, hogy egy Converse cipő itthon 20.000+ Ft. Németországban meg 15 EURO. A hiba még mindig bennünk van. Sok partnerünknek mondjuk, mikor éppen tőlük rendelünk, hogy ezt eladjuk, és megkérdezik, hogy a kiskereskedők mennyiért dobják a vásárlók elé. Ilyenkor megmondom az általános árakat az az első kérdés.

"És megveszik??!!"

Nincs több kommentálni valóm, de az EURO bevezetése ezt visszafogná, ha valaki megkérdezi miért, akkor matekozza ki, nem taglalom, teljesen logikus.

2010. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
14:38 az nem a forint hibája hogy itthon olyanok az árak amilyenek, ha németországban 15 euro a converse, akkor itthon lenne 20, úgyhogy erről ennyit...
2010. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

"egy bevezetéssel hirtelen megugranak az árak, és onnan folytatódik a drágulás, így járt pl szlovákia is. Na ez semmiképpen nem kéne nekünk szerintem."


Tény, hogy nem lenne jó, csak én meg azt mondom, hogy így sem jó, mert így is meglesz ugyanaz a drágulás, csak kicsit később, és ami a legrosszabb, _a fizetések sem fognak lépést tartani vele_ se így, se úgy, éppúgy, ahogy eddig se tették. Mer' ugye a "versenyképesség"... eff, u, cé, ká.


"... most akkor ezért kell euro? ezt a forinttal is meg lehet tenni."


Épp ez a difi, hogy a forinttal és bármilye saját pénzzel ezt meg _lehet_ tenni, az euróval viszont _nem_, mert azt nem mi vezényeljük.


"Az okos ember pedig más hibájából tanul ugyebár."


Tény és való, viszont nem tudsz olyan intézkedést mondani, ami ne lenne hátránya is. Mindennek van, tiszta haszon gyakorlatilag nem létezik. Csak azt kell mérlegelni, hogy a hátrányokat egyéb módon tudjuk-e kompenzálni, és az előnyök megérik-e. Amint a kereskedő válaszoló is rámutatott, bizony megérné.

2010. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Ja és a kereskedő szerintem arra akart utalni az eurós árakkal, hogy amíg forint van, addig nem tűnik fel a népnek, hogy mennyivel drágább itt sok holmi, mint akár nyugaton, mert nem nagyon pepecsel senki átszámítással minden egyes árunál. De ha rögtön euróban látja az árakat, akkor már inkább feltűnhet neki, hogy "Hé, amikor a múltkor Németben jártam, ott euróval olcsóbb volt ugyanez...!!!". Minél többen gondolkodnak el ezen, anná hamarabb változhat meg (talán) az a harácsoló szemlélet, amit írt.


Gondolom én.

2010. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

pardon, ez kimaradt:

"...ott _5_ euróval..."

2010. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!