Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baracsi Attila. :Szükségünk...

Baracsi Attila. :Szükségünk van e az euro-bevezetésére? A többi lent.

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy az euro-zóna országaiban egyre többen elégedetlenek a közös valutával,míg sokan azt hangoztatják,hogy az lenne a legjobb,ha egész Európa azzal fizetne.De Nagy Britannia,és Svédország megtartotta a saját nemzeti valutáját,mégis egészen jól boldogul,míg Németország állítólag már visszasírná a márkát,Ausztria a schillinget,itthon is megosztott a közvélemény,mert van aki azt szeretné,hogy itthon is a közös európai-valuta legyen a hivatalos fizetőeszköz,míg mások a forint infláció mentessé tételét,vagy egy új nemzeti valuta bevezetését(-új forint,vagy korona,vagy pengő) üdvözölnék.Valyon melyikben lenne több ráció?
2010. okt. 12. 12:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

nem kell euro ahhoz, hogy az emberek észrevegyék a különbséget, sőt akkor sem fogják ha euro lenne, mert honnan tudnánk? Ha megkérdezel az utcán valakit hogy figyejjémá szerinted ez a póló mennyi lehet belgiumban, persze forintban átszámolva tippelne, akkor sem tudná.

A nagymama sem tudja, hogy ausztriában mennyibe kerül egy kilo paprika, de ha tudná sem tehetne ellene semmit. Kenyeret akkor is kell venni ha 500 forint, attól függetlenül, hogy szlovéniában fele annyi. (nem tudom mi mennyi, csak példálózok vaktában:D)

2010. okt. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért egyre többen járnak már külföldre, ha csak rövid időre is, és főleg a markáns eltérések megjegyzik. Szerintem ez a gondolatmenet egyszerűen csak arra apellál, hogy ha elég sok embernek lesz elege belőle, akkor talán történik majd valami. Ha megfigyeled, egyes politikai csoportosulások is nagyon szeretnek építeni erre az elvre. :D
2010. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Persze de már rég kellett volna történnie valaminek, ha csak a gengszterváltás óta eltelt időt nézzük, akkor is! Ülünk a posványban mostmár 60 éve kb.
2010. okt. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
29%
Ja, miután sajna egyre csak ugyanazokat választja meg a jónép. Pedig idén már két új jelentkező is volt - meg hát van is most már a Parlamentben is, csak egyiknek sincs még igazi súlya. Talán majd 4 év múlva. Ha akkor sem, akkor szivacs.
2010. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy a felsorolt "előnyök" ellenére túl nagy árat fizetett már eddig is Magyarország azért, hogy még mindig ne legyen euro.

A külföldi érdekeltségű gazdasági szerveződések "ingét-gatyáját lehúzták Magyarországnak", - és még mindig csak "puci p...ával pislogunk a semmire".

Gyakorlatilag az euro-övezeti tagságnak elkeresztelt fantazmagora volt az egyik legfőbb mozgatórugója annak a cselekménysorozatnak, amelynek folyamán a kedvenc "politikusaink" mindent (!) eladtak alólunk, felőlünk, körülünk, - naná, hogy szarért-húgyért" és saját haszonra.

Speciel, elegem van abból, amit az eddigi életemben kénytelen voltam elszenvedni a nagy semmire - az Antall József agyából kipattant agyrém következményeként.

20 éve lebegtetik a magasabb körök ezt a "szaros gatyát" az emberek orra előtt, - miközben csak a szabad rablás folyik (és tömegével nem tudnak az itt élő emberek SEMMIT felmutatni - az adósságaikon kívül).

2010. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!