Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit mond el az Eu – ról...

Mit mond el az Eu – ról a Benes dekrétun elfogadása és a Szlovák nyelvtörvény?

Figyelt kérdés

Nem számítanak az Eu-s alapelvek?

Vagy mi magyarok nem számítunk?

Ebben a kérdésben nem lényeg a magyarok és a magyar kisebbség szava?

„ mit remélhetünk a továbbiakban, amennyit eddig? „


2009. okt. 24. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy mi nem számítunk, kivéve ha az olcsó szarokat kell eladni.Kettős mérce.Ha egy cigánynak egy haja szála is meggörbül már rögtön ENSZ-békefenntartókat küldenének a jenkik hogy megvédjék a romákokat a gonosz náci magyaroktól.


Számítanak az EU-s alapelvek, kivéve abban az esetben ha a magyarok járnának jól.

2009. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az Unió nagy ívben tesz ránk,csak piacnak,biorobotnak a multikhoz,és szemétlerakónak kellünk.Ezek a dolgok is mind bizonyítják,h mennyire érdekeljük mi őket.
2009. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A ratyifejű EU-s politikusok ugyanolyan korrupt bűnöző állatok, mint a mi kormányunk tagjai, csak nagyobb asztalnál és persze nagyobb tétekben játszanak.

Magasról sza.rnak ezek a népek közötti jog- és esélyegyenlőségre, ameddig _nekik_ dől a tőke.

2009. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mára már bebizonyosodott hogy épp olyan életképtelen a neoliberalizmus mint a kommunizmus, mert bár pontosan az ellentételei egymásnak. (kivéve az internacionalista felfogás) Viszont a hatalmas tőke, illetve a központosító felfogás érdekérvényesítő képessége maga a korrupció. Ez ette meg a kommunizmust, hisz az ember vágyik a tulajdonlás örömeire, és a neoliberális felfogást (globalitást) a még több mindegy milyen áron.

Mind a kettőt jellemzi hogy a pénz hatására kimerülnek az elvek és hogy minden más érdekekkel szemben igyekeznek a saját eszközeikkel eljárni!

2009. okt. 24. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

A benes-dekrétumokat elutasítják az EU-s képviselők, a Liszaboni szerződés el is törli a kollektív bűnösség elvét. A csehek azért hepajkodnak, mert a fél országuk azon az alapon az övék, hogy a kollektív bűnösség elve alapján ítélték maguknak, ezért voltak a kitelepítések is.


A cseh miniszterelnök azért nem akarja aláírni a Liszaboni szerződést, mert az elítéli a benes-dekrétumokat. A vita arról megy, hogy hogy lehetne aláíratni vele úgy, hogy a Benes-dekrétumok elítélhetőek legyenek, de a németek ne kérjék vissza tőlük a szudéta-vidéket, megtorpedózva a dekrétumokat.


Nem tudom, mi fog kisülni belőle, de az EU közvélemény velünk van, és mindenki aláírta (és a kormányok is ratifikálták) azt az alapjogi egyezményt, ami meggátolja, hogy mégegyszer egy ilyen Benes-dekrétum jellegű dolog létrejöjjön az EU-n belül, és ez szerintem nagy dolog!


Nem értetek egyet? (Főleg mondjuk arra a hozzászólóra gondolok, aki azt írta, hogy az EU-képviselők mind bűnözők...)

2009. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

„A cseh miniszterelnök azért nem akarja aláírni a Liszaboni szerződést, mert az elítéli a benes-dekrétumokat. A vita arról megy, hogy hogy lehetne aláíratni vele úgy, hogy a Benes-dekrétumok elítélhetőek legyenek, de a németek ne kérjék vissza tőlük a szudéta-vidéket, megtorpedózva a dekrétumokat.”


Mi az hogy ne kérjék vissza, azt amit törvénytelenül elvettek?

Az egész dekrétumot azért találták ki annak idején, hogy elvehessék!

Ma meg a dekrétumokkal nem értek egyet mert az Eu közízlésével nem egyezik, még ha törvényekről nem is beszélünk, de amit elvettünk valaha, annak integess mosolygósan?

Milyen jogrendszer ez? Az érdekek jogrendszere?

Tisztában vagyok az egésszel, és mélyen felháborít hogy már nincs felelősség a múltban elkövetett, hibákért. Minket szétkaptak 1920 ban, és nem kérdeztek semmit, most meg a Csehek a szent tehenek?

Milyen mércék léteznek a világon? 2 ős 3 as vagy 18 as ahogy a pénzügyek igénylik?

A szudétáknál kellene népszavazást tartani hogy lemondanak-e, és ha le akkor semmi gond!

Az Eu képviselők meg a felszínen extra liberálisok, és még is mikor valamiről dönteni kell kitör belőlük a protekcionizmus „ csak magyarokból nem” ez is érdekes!

2009. okt. 25. 09:14
 7/9 anonim ***** válasza:

De hát szerintem épp most nem tör ki belőlük a protekcionizmus! Figyelj:


Trianon egy eszméletlen felháborító dolog, de most épp nekünk áll a zászló: most próbálják rákényszeríteni a Liszaboni szerződést a csehekre, és ha bejön, akkor lehet pereskedni, akkor le lehet újra játszani a rég lejátszottnak hitt meccset. Ha vissza nem is kapjuk, a területi autonómiához még sosem álltunk ilyen közel. Erre jöttek rá a csehek, és ezért nem akarják aláírni. De az EU parlament most kényszeríti rá őket az aláírásra, és ha megvan, akkor a Jobbikosok, ha tényleg olyan tökösek, már nyújthatják is be az újratárgyalási igényeiket, mert az elvett földterületek egy olyan elven másokéi, ami ellen az alapjogi egyezmény tiltakozik! És talán jöhet az autonómia. A kérdés többé nem maradhat "tabu", érted?


(Az egy más dolog, hogy az EU célja elvileg az lenne, hogy egyszer véglegesen eltűnjenek a határok, és akkor már nincs is értelme revízióban gondolkodni. Persze ez csak távoli cél, és a schengeni egyezmény még nem egyenlő ezzel, de ha megvalósulna, az nekünk is jó lenne, nem?)

2009. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

„Trianon egy eszméletlen felháborító dolog, de most épp nekünk áll a zászló”


Neked sajnos fogalmad nincs hogy mit is jelent valójában a számunkra a Liszaboni szerződés.

Nem hogy a külföldön élő magyar kissebségekhez közelíthetünk, de még a szuverén nemzetállami mivoltunkat is elveszítjük. De mit is vesztünk el?

A saját biztonságpolitika, társadalombiztosítás, egészségbiztosítás, energiaárak, költségvetés, adók, stb.

Vagy ha "érdekeit" sértené vagy "biztonságát veszélyeztetné", egy tagállam kilépését éppen maga az EU akadályozná meg szavazati és döntési túlerejével. (Mindezekről a részletes elemzést lásd a hivatkozott dokumentumok alatt, "FÚSZ-NIM: Magyarország nemzetközi jog szerint gyarmati státuszban - a Magyar Köztársaság új Alkotmánya a Lisszaboni Szerződés" [link]

2009. okt. 25. 13:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az új EU-alkotmány nem írja felül a mi alkotmányunkat, hanem vele párhuzamosan, azt kiegészítve létezik, úgyhogy a címmel eddig nem értek egyet. De majd rákeresek erre a szövegre, mert a linken sajnos már (úgy tűnik) nem olvasható: Not Found, The requested URL /node/7598) was not found on this server.


Egyébként én nem vettem észre, hogy az általad felsorolt dolgokat "elvesztettük" volna, vagy el készülnénk veszíteni. Az meg, hogy nem léphetünk ki az EU-ból, engem speciel nem sokat zavar, mert sajnos nem lehetünk magányos farkasok Európa közepén.


De majd rákeresek a szövegre, hátha más linken elolvasható.

2009. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!