Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kissebségek és trianon?

Kissebségek és trianon?

Figyelt kérdés
ha nem lett volna a trianoni döntés és mind a mai napig egyben maradt volna az ország akkor mára hogy nézne ki az etnikai térkép? (pl:teleki féle vörös térkép.) és a nemzetíségek szintén milliós számban lennének itt?vagy teljesen eltűntek volna azaz asszimilálódtak volna?

2013. júl. 28. 18:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A válasz: ha nem lett volna trianoni békeszerződés, akkor lett volna. Ugyanis ésszerű és elkerülhetetlen volt.


Az más kérdés, hogy voltak visszásságai, mert hogy ezt a döntést a háborús győztesek hozták. Ez a háború ára.


De ha nem született volna meg ez a döntés, 10-30 éven belül úgy is megszületett volna egy nagyon hasonló, vagy éppen Magyarországnak kellett volna önként úgy döntenie, hogy területeinek egy jelentős részétől megválik.


Szóval, ha nem lett volna a békeszerződés (ami egyébként már rég érvényét vesztette, már nem érvényes a trianoni békeszerződés), akkor is hasonlóan nézne ki a mai Magyarország.

2013. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A vörös pöttyök a városokat jelölik. A nemzetiségi területeken a városi polgárság nagyrészt magyarokból, németekből és zsidókból állt. A nemzetiségek, akik szinte kizárólag a paraszti réteget gyarapították, a városokban igencsak alul voltak reprezentálva.
2013. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
értem és nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2013. júl. 31. 11:36
 14/16 anonim ***** válasza:
36%

"A válasz: ha nem lett volna trianoni békeszerződés, akkor lett volna."



"De ha nem született volna meg ez a döntés, 10-30 éven belül úgy is megszületett volna egy nagyon hasonló"


"Szóval, ha nem lett volna a békeszerződés (ami egyébként már rég érvényét vesztette, már nem érvényes a trianoni békeszerződés), akkor is hasonlóan nézne ki a mai Magyarország."



Szeretem, mikor a "mi lett volna, ha" kijelentéseket kész tényként kezelik...


Persze, hasonlóan nézne ki Magyarország...

Aha. Magyarország biztos önként lemondott volna Pozsonyról, ahol a lakosság mindössze 15 százaléka volt szlovák, Kassáról, Komáromról, Nagyváradról, komplett Székelyföldről stb. ahol szintén döntő többségben volt a magyarság...


Nagyon hihető.

2013. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Itt csak szaporodnak a kisebbségek, mert mi kirekesztőek vagyunk és elnyomunk mindenkit."

Ez ugye irónia volt? :)"


Nem tudom, de jót röhögtem rajta. :D

2013. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"De ha nem született volna meg ez a döntés, 10-30 éven belül úgy is megszületett volna egy nagyon hasonló, vagy éppen Magyarországnak kellett volna önként úgy döntenie, hogy területeinek egy jelentős részétől megválik."

Azt eltudom képzelni,hogy néhány évtized múlva mondjuk bizonyos mértékű autonómiát kaptak volna a szlovákok a kárpátokban,a románok a bánságban,a szerbek meg vajdaságban,meg tőle délre,de az,hogy szétesett volna és hogy ehhez hasonló lett volna a térképünk azt kötve hiszem én is.Szín magyar terülteket nem hiszem hogy elcsatoltak volna 30 évvel később főleg,hogy a magyarság tömbje is annyi idő alatt jó néhány km-rel arrébb határolódott volna el mondjuk a tömb románságtól az asszimiláció következtében.

2014. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!