Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik unják még rajtam kívül a...

Kik unják még rajtam kívül a "stadionok helyett éhezőket segítsük" szövegelést?

Figyelt kérdés

azt hiszik a 4 millió szegény és a háromszázezer éhező elnyűhetetlen aduász pedig nem.kicsit gondolkodjunk el objektíven azon hogy a társadalomnak akkor is kinyílik a bicska a zsebében ha mindig csak fizet fizet fizet de nem szórakozhat mert mindig mutatnak valakit akinek rosszabbul megy.rengeteg focidrukker fizet adót de csípí egyesek szemét a stadionprogram noha még a nálunk semmivel sem gazdagabb országoknak is csili vili stadionjai vannak már.odaáll egy balos a kamera elé és azzal jön hogy bűn stadiont építani mert ennyien meg annyian éheznek. ezzel csak az éhezők ellen hergelik a drukkereket.

hasonlat:mindig befizeted azt osztálypénzt de osztálykirándulás helyett minden hónapban az 5 legszegényebb gyereknek veszünk valamit mert a tanár szerint ízléstelen a közös pénzből olykor strandolni is menni ha némelyikünk otthon sanyarú sorban él ezidő alatt



2013. júl. 23. 21:55
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

pedig ez így van.

Ha nem hiszed itt vannak a számok feketén fehéren!


[link]

2011ben szja 2010hez képest 400 milliárddal volt kevesebb, viszont a fogyasztáshoz kapcsolható adók 100 milliárddal volt több. Ezért kellett megadóztatni a multikat, hogy a termek döntő részét ne a kizsigerelt hitelből élő lakosság fizesse.


Szjaból bejött adóforint 2012ben megközelítette a 2010es értéket. Általános forgalmi adóból származó bevétel, pedig 400 milliárddal szárnyalja túl a 2010 es számokat.


Az adatokon egy kicsit torzít, az imf jelenléte és a kedvezőtlen árfolyam... De nincs sok értelme hitelből etetni az embereket, meg kell tanítani őket gazdálkodni. Adni kell neki eszközöket, hogy megtermeljék maguk, amire szükségük van.

2013. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

2010ben kormány váltáskor Görögökkel együtt emlegették Magyarországot ,,, ennyire mély volt a hitel válság. Imf hitelt se véletlenül vettük fel, ez az államcsőd elő szele!

Szóval elég mélyről jöttünk fel, Görögök hol tartanak most? szlovák adósság ez idő megduplázódott, méga magyar stagnál ... nyugodtan utána lehet nézni!

2013. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Komplikato ***** válasza:
75%

"De Magyarországon is a foci a legnépszerűbb sport! A világon is ebben van a legtöbb pénz!"


1. Igen a foci, csak NEM a magyar foci! Lásd nézőszámok. Ennek sok köze nincs ahhoz milyen nemzetközi focit nézett.

2. Igen sok pénz van benne, de nem úgy, hogy az állam önti a feneketlen kútba tehetségtelen focistáknak, hanem úgy, hogy TUDNAK focizni és szépen eltartják magukat ebből a szponzorok által. De nem is adnak milliós fizetést csak azért, mert a játékos sétálgatott és nézelődött a meccsen.


"Kelet-Európa gazdaságait az egy kulcsos adózás lendítette fel, ..."

Elkérhetem azt a marha hosszú listát ezen országokról? Csak mert a Szlovákok voltak egyetlenek, de ott is eltörölték szerintem.


"szlovák adósság ez idő megduplázódott, méga magyar stagnál ... nyugodtan utána lehet nézni!"


Már a "stagnál" sem azonos a kormányzati agitprop-pal, de megvakarva bizony inkább nőtt. És mindezt úgy, hogy iszonyat összegeket öltek bele a nulla látszattal. És a vége még is csak 5-6-7 megszorító csomag meg huszonvalahány új adó lett.

2013. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Nem kellenek nagy nevek ahhoz, hogy az emberek jól szórakozzanak jól érzék magukat.

EGy ifi bajnokság is tud olyan látványos lenni, mint bármelyik premier league meccs. El kell adni, ennyi nem több. Én pl gyakran követem német 2. osztályú meccseket tele a stadion a játék meg élvezetes.

Ha ezt a szolgáltatást, jó köntösben kínálják, minden az igényeidnek eleget tesz( kényelmes, látványos, tiszta, kivetítők, ha ki mész venni egy sört akkor se maradsz le a gólról .. és meccs után is van egy hely, ahova be lehet ülni, akkor ott lesznek a nézők.

Az ultrák is megszelídülnek, ha nagy tömegek járnak sport eseményre. Nem fogják provokálni magukat, mert nem kell fesztivált csinálniuk ahhoz, hogy jól érezzék magukat.

Nincs oylan hely, ahol azért járnak ki a meccsekre, hogy csendben végig nézzék az eseményt, mert azt otthon tv előtt is meglehet csinálni, az emberek másért fizetnek! Egy lepusztult stadionban még a 5 ezer embert se tudtak kiszolgálni, ezért nem is fognak visszatérni az emberek.. Az árak, pedig megfizethetőek lesznek, minél nagyobb annál olcsóbb egy intézmény egy főre jutó fenntartása.

2013. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Én - pusztán vezetéstechnikai szakmai szempontból - egyetértek a stadionépítéssel. Tessék csak megnézni, milyen alaposan vitatják meg, én vagyok a 45. alig 15 óra alatt. Alapkérdésekre ennyi idő alatt jó, ha öt értelmes válasz születik. Tehát a lényegi problémákról való figyelemelterelés tökéletesen sikerült. Ez volt a cél. Ehhez mindössze Parkinson törvényét kell ismerni. Az emberek hozzászólási kedve és a probléma súlya fordítottan arányos. Ez egy közönséges természettörvény. A focihoz mindenki ért. Nem baj, ha a szabályait nem ismeri. A gazdasághoz már kevesen értenek, a politikához látszólag szintén mindenki ért, valójában még kevesebben. És ki szereti lejáratni magát hozzá nem értésről tanúskodó hozzászólással.


Amúgy sok megfontolandó választ olvastam arról, mi is a probléma a stadionokkal meg az éhezőkkel. És egy hozzáértő elemző (ha amúgy nem ismerné az országot) már a kérdés kommentjéből is világosan látná a problémák gyökerét. És ő sem mondaná el. Minek.

2013. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

"EGy ifi bajnokság is tud olyan látványos lenni, mint bármelyik premier league meccs. El kell adni, ennyi nem több. Én pl gyakran követem német 2. osztályú meccseket tele a stadion a játék meg élvezetes. "


Te még életedben nem voltál ifi meccsen, ha ilyet mondasz. Az ifik azért ifik, mert még tanulják a játékot és olyanok is a meccseik (már ha épp nem válogatod ki a 22 legjobbat a korosztályból, de az már EB-döntő nekik).


Tinikoromban én is szurkoló voltam, a kisváros röplabdacsapatáé. A mindig változó nevű országos második vonalban játszottunk változó sikerességgel: valamikor átlagos középcsapat, valamikor (sokszor) kiesés ellen harcolva. Amikor a kupában elkerülhetetlenül szembejött a 3-4 topcsapat egyike mindig élmény volt látni a lányokat 3:0-ra kikapni, mert az ellenfél annyira látványosan jobb volt. A bemelegítéstől kezdve a szurkolókon át (eljött 100 ember Bpről egy számukra érdektelen meccsre végig szurkolni dudákkal, dobokkal, nálunk egy "fontos" meccsen ha volt 50 néző már örültünk és ők nem szurkoló nézők voltak) a játékosok tudásáig öröm volt nézni.


A mi másodosztályú csapatunk játékát nem lehetett volna jobb marketinggel eladni, mert a játékosok tudása nem ütötte meg azt a szintet. A BL-t azért tudják ilyen szórakoztató cirkusszá alakítani mert a kontinens több tízezer csapata közül a 24(?) legjobb a "szakma" krémje, így nyilvánvalóan promotálható dolgot csinálnak. De nem, nem lesz mezőkövesdi C.Ronaldo sosem.

2013. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Loki 2009 Bajnokok ligája csoportkör ( európa krémje, ahogy te írtad!) 2011/2012 magyar bajnokságot veretlenül nyerte meg.

2009 U20 as VB Magyarország 3. hely.

Vannak itt eredmények, csak nincs hozzá stadion és a közönség se fog Budapestre vagy Nyíregyházára utazni!

2013. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
kéziben olimpián 4. , női ágon BL győzelem , EB 3. hely, de mert norvégok korán jöttek stb. fociban hol vagyunk ettől sehol és ez csak egy sport
2013. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Ja igen, a dicsőséges 0gy 0d 6v 5-19-es gólarányú BL-menetelés. Ahol azért volt relatíve teltház, mert pont egy nehéz csoportba sorsolták a lokikátot, ahol mindhárom csapat neves volt. Ha ugyanez Sevilla, AZ Alkmaar, Olimpiakosz trióval lett volna az akkori nézőszám harmadát ha elérték volna.


A 2009-es VB tudtommal meg nem mucsajröcsögén, hanem Egyiptomban volt, esélyünk pedig ilyen világeseményekre nincs reális esélyünk.

2013. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Na, szóval érted az utolsó mondat végét is.
2013. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!