Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik unják még rajtam kívül a...

Kik unják még rajtam kívül a "stadionok helyett éhezőket segítsük" szövegelést?

Figyelt kérdés

azt hiszik a 4 millió szegény és a háromszázezer éhező elnyűhetetlen aduász pedig nem.kicsit gondolkodjunk el objektíven azon hogy a társadalomnak akkor is kinyílik a bicska a zsebében ha mindig csak fizet fizet fizet de nem szórakozhat mert mindig mutatnak valakit akinek rosszabbul megy.rengeteg focidrukker fizet adót de csípí egyesek szemét a stadionprogram noha még a nálunk semmivel sem gazdagabb országoknak is csili vili stadionjai vannak már.odaáll egy balos a kamera elé és azzal jön hogy bűn stadiont építani mert ennyien meg annyian éheznek. ezzel csak az éhezők ellen hergelik a drukkereket.

hasonlat:mindig befizeted azt osztálypénzt de osztálykirándulás helyett minden hónapban az 5 legszegényebb gyereknek veszünk valamit mert a tanár szerint ízléstelen a közös pénzből olykor strandolni is menni ha némelyikünk otthon sanyarú sorban él ezidő alatt



2013. júl. 23. 21:55
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a nyaralása az mindenkinek a magánügye, mert a saját jövedelmét arra költi amire akarja, viszont az adóforintjaink, amit a fizetésünkből vonnak az igenis közügy, és nem mindegy, hogy mire megy el. Annak a közösséget kell szolgálnia, és igenis vannak prioritások.
2013. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
84%

Az államnak minden állampolgárának a jóléte iránt van felelőssége, nekem nincs.


Én befizethetek Máltára ÉS adakozhatok is a pénzemből (ahogy teszem is), de a lényeg, hogy mindkettőt önszántamból teszem.


Az állam viszont nem egy kivagyi, egyéni érdeklődések szerint döntő szervezet, nem egy ember. Neki az emberek jóléte kellene, hogy fontos legyen és nem egy olyan stadion, ami akkor lesz félig tele, ha a falu minden lakosa az újszülöttől kezdve a 95 éves ágyhoz kötött nyugdíjasig megjelenik a meccsen.


Amíg az egész menekültügy évi 6-7e menekültet tart el 1 milliárdból, amíg ebédpénzre nem jut iskolások tízezreinél addig talán ne a Nagy Mester retkes falujában építsünk majd 4mrdból stadiont (meg Debrecenben másik 1-ből, amennyi az állami támogatás összege ott).


De csak így szurkolóként meg tudod nekem mondani, hogy mégis mennyi szurkolót vársz egy hazai Felcsút meccsre? Vannak egyáltalán szurkolóik akik nem a faluból jönnek? A szfváriaknak ott a Vidi, a pestieknek az összes pesti klub, nekik marad Felcsút meg a környező pár falu. Ezeknek ultramodern stadiont???

2013. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
84%
Előbb tanuljanak meg focizni, azután kapnak stadiont. Emellett tudósok százai kényszerülnek nyugatra, mert az állam sz@rik a kutatás és fejlesztésre. Helyette majd megvásároljuk a találmányokat többszöröséért, mert hagyjuk elmenni a koponyákat, mert történetesen a miniszterelnök hobbija a foci. Gratulálok, te pedig ezt tartod normálisnak. Ezért tart itt az ország, mert a személyi kultusz a józan eszet felülírja.
2013. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
31%

Éheznek az emberek, már majdnem annyi koldus van az utcán, mint Bajnai idején felháborító.

Amúgy nem értem mi baj van azzal, hogy végre megépül a nemzeti stadion!

Egy 2,5 milliós városnak van egy omladozó 30 ezer fős stadionja, szégyen. nem csoda, hogy koncerteket se tudnak szervezni. Egyszerűen azért, mert túl drága, egy ilyen kicsi stadionba meghívni a nívósabb előadókat.

2013. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
27%

A világon mindenhol jó befektetésnek számít a stadion építés. Az emberek azért járnak ki a meccsekre, hogy szórakoztassák őket, hogy jól érezzék magukat, ehhez pedig elengedhetetlenül szükség van a fejlesztésekre.

Egy plázába se feltétlenül, azért járnak a fiatalok, hogy vásároljanak. Egyszerűen egy közösségi élmény egy új komplexumban ismerkedni nézelődni kávézni beszélgetni.

Hasonlóan működik nyugaton a foci is, egy élmény melyet a foci csak ürügyként hozza össze az embereket.


Németországban úgy szokták megmenteni a haldokló klubokat, hogy felújítanak vagy felépítenek egy új stadiont ez több ezer új szurkolót vonz a stadionba.

2013. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
Én nem unom ezt a szövegelést, ugyanis nyilvánvaló tény, hogy rengeteg szegény van az országban, sokan közülük éhezők is. Ugyanakkor örülök az építkezéseknek, fejlesztéseknek, hiszen ezek közvetve rajtuk is segítenek, pörgetik a gazdaságot, munkahelyek jönnek létre. A szövegelés meg azért jó, mert napirenden tartja a szegénységet. Nem lenne jó, ha úgy épülnének a milliárdos stadionok, hogy közben senki nem beszél a milliónyi szegény családról. Nem lenne jó az sem, ha nem épülne semmi, merthogy sokan szegények: ez demagógia, és nyilván ha holnap leállítanák a fejlesztéseket, és a pénzt inkább szétosztanák az emberek közt, akkor mindenki vehetne magának egy túrórudit, de a szegénység nem szűnne meg.
2013. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

#15, ugyanaz a kérdésem neked, mint a kérdezőnek: mégis Felcsútra ki fog járni? Vannak budapesti Felcsút-ultrák? Netán székesfehérváriak?


Az egyetlen félig értelmezhető érv mellette az nemzetközi illetve nemzeti ifjúsági tornák rendezése volt, de az is gyenge lábakon áll, a mi 18 ezres alföldi kisvárosunk egyetlen focipályája is volt rendezője egy nagyon neves U17-es focitornának (az ún. ráckeveinek egy helyszíne voltunk - a szomszédos 1900 lakosú faluval egyetemben), szóval ne próbálják nekem bemesélni, hogy UEFA-licenszes pályák kellenek tiniknek, még akkor sem, ha ők épp a nemzetük legjobbjai.


Egy focistadion építését székenkénti árként szokták mérni. Na ebben Felcsút triplán veri az új Juventus-stadiont...Mégis minek? Szerinted fognak ott ezrek molinókkal, kürttel tombolni minden hazai meccsen?

2013. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam a Juve hasonlatot, de így is drágább felcsút: [link]
2013. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
15: Igen, na de pont Felcsútra építenek, ami azért nem olyan, hogy na ugorjunk le egy jó meccsért... Akkor valami nagyobb város közelében lenne, hogy tényleg nagyobb tömegeket vonzzon. A másik az, hogy itthon egy-egy meccs akkora botránnyal, rendőrsorfallal és könnygázzal végződik, hogy ha fiam lenne, nem szívesen engedném el az apjával egy apa-fiú napra, hogy szórakozzanak a srácok egyet, megnézik a meccset, esznek egy-egy hotdogot és volt egy jó napjuk. Egy focimeccs ma nem egy családi program (hacsak nem cél, hogy a gyerek szókincse gazdagodjon válogatott káromkodásokkal), hanem vandál hordák tombolása. Amíg ez megy, addig nem érdemelnek stadiont, hanem csak egy istállót vagy egy ólat a disznókkal együtt dagonyázni.
2013. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Sok az ostoba ezen az oldalon, ezt sokszor leírtam már!


A háló meg a hal példája.

Igen szét lehet osztani néhány milliárdot a szegények között és milyen szép is az élet.

Csak hogy a válságokban megszokott gazdaságélénkítő paneleket nem kellene összekeverni a szociálpolitikával!

Ugyanis sok sok építőipari vállalkozás ezeknek a megrendeléseknek köszönhetően nem omlik össze, az az foglalkoztat, adózik stb stb.


Most akkor legyen még több szociálisan rászoruló?

2013. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!