Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell ennyit szenvedni a...

Miért kell ennyit szenvedni a kormánynak a devizahitelek kérdésével?

Figyelt kérdés
Senkinek sem tartottak fegyvert a fejéhez, hogy felvegye. Ha most mondjuk 100 Ft lenne az Euro, akkor meg jól röhögnének a markukban, akik felvették...

2013. júl. 23. 20:22
1 2 3
 11/21 rémuralom ***** válasza:
100%
Én annak sem örültem, amikor a bankokat mentette ki az állam. Amelyik bank csődbe megy, az menjen csődbe, ha a nyereséget zsebre tette, akkor tegye zsebre a veszteséget is. Ahogy a te vállalkozásodat sem menti ki az állam, ha csődközelbe kerül, mert nem ez a dolga, úgy a bankokat sem kellene kimenteni. De kifosztani sem.
2013. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

"Amit ugye a bankoknak kéne lenyelniük mert nem mi felvett hitelesek tehetünk arról, hogy felment az árfolyam. "


De igenis titeket, adósokat terhel a felelősség és az árfolyamváltozás!


Az nem az állam hibája, hogy túl lusták voltatok elolvasni és megérteni a szerződést. Ahogy a tőzsdén is el lehet bukni az egész vagyont (meg a vagyon 50%-t is), így itt is lehet nagyon bukni - ti ezt tettétek. Most vállaljátok a következményeket és ne állami kimentésért rinyáljatok.


Vállaltatok egy komoly rizikójú dolgot, ami komoly potenciális nyereséggel járhatott volna. Nem járt, hanem bebuktátok. Szar ügy, de senkit nem kell kötelezni a hülyeségetek annulálására.

2013. júl. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
0%

Igen is az állam tehet róla, hogy ilyen a devizaárfolyam. Az ő gazdasági politikájuk miatt gyengül állandóan a forint. Remélem, hogy meghozzák az új törvényt és kötelezik a bankokat, hogy fizessék vissza a különbözetet.


Ha gyengül az árfolyam akkor magasabban számolnak, de érdekes módon, ha erősödik a forint nem viszik lejjebb a törlesztőrésszelet, hanem hagyják ugyan úgy...


És amúgy is szabálytalanság, hogy a bankok egyoldalúan módosítják a szerződést. Ha mi késünk a törlesztő részelttel már kamatokat számolnak fel, de ha valakinek vissza kell fizetnie pénzt (hírekben volt) azt nyilatkozták, hogy akár 1 évig is eltarthat, mert mindennek utána kell nézni. ENNYIT A BANKOKRÓL...

2013. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%

A szerződésben benne volt (meg ez mondjuk elvileg köztudott), hogy a deviza hitelnél a törlesztőrészletet befolyásolja az árfolyam.


Ez van, ez tényleg az emberek hibája, hogy ha nem tudta/nem olvasta el.

Az, hogy az állam gazdaságpolitikája miként befolyásolja az árfolyamokat, már más kérdés.



Az meg, hogy késés esetén mi van, szintén garantáltan benne volt a szerződésben...

2013. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 rémuralom ***** válasza:
57%
Mindegy is, hogy miért gyengült a forint, és miért szökött egekbe a frankhitelesek törlesztője. A lényeg az, hogy aki házat vett svájcifrank-hitelből, az vállalta a 20-30 éves futamidőre a devizahitel MINDEN kockázatát. Nem csak az árfolyamkockázatot, hanem pl. azt a kockázatot is, hogy esetleg tartósan elveszti az állását, és emiatt dől be a hitele. 20-30 év - tudjuk, hogy az mennyi idő? Tudjuk, mi volt 20-30 éve? Belegondoltak a hitelfelvevők, mielőtt aláírták, teszem azt, 2008-ban a 25 éves futamidejű szerződést, hogy mi volt azelőtt 25 évvel, 1983-ban, és hogy gondolták-e volna 1983-ban, hogy ez lesz 2008-ban Magyarországon, ami van (volt)? Természetesen benne volt a pakliban az is, hogy minden más irányba megy, és a futamidő leteltével kiderül, hogy szinte fillérekből vettek házat devizahitelesek százezrei. De nem így alakult alakult, és ezt senki nem láthatta előre. Nem, a bankokban sincsenek orákulumok, akik előre látják a következő negyed évszázad pénzügyi folyamatait. Bármilyen közgazdászkoponyák ülnek a bankokban ezrével, ők is gyakran csak tippelni tudnak, hogy mi lesz (mondom ezt úgy, hogy magam is közgazdásznak tanulok), ennyi időre előre lehetetlen biztosat jósolni.
2013. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha közgazdásznak tanulsz és szerinted ez nem volt várható, hogy hitelválság lesz, mert rengeteg a fedezet nélküli hitelkiadás, akkor hagyd abba, mert sokra nem viszed a szakmádban.
2013. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 rémuralom ***** válasza:
55%
Arról nem beszéltem, hogy mennyi esély volt a hitelválságra. Arról beszéltem, hogy BIZTOSAT senki nem mondhatott, csak utólag könnyű okosnak lenni. Volt esély arra, még ha kevés is, hogy százezrek húzzák ki a 20-30 éves futamidőt különösebb gond nélkül. Volt esély arra, hogy ha kitör a válság, és ésszerű, kiszámítható gazdaságpolitikát folytató kormány alatt ér el minket, akkor a forint nem zuhan akkorát a svájci frankhoz képest, mint amekkorát zuhant. Persze nem így történt, de attól még ez is ott volt a lehetőségek között.
2013. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%

"Amit ugye a bankoknak kéne lenyelniük mert nem mi felvett hitelesek tehetünk arról, hogy felment az árfolyam."


Szoval a bankok tehetnek rola? Wow, micsoda logika!


"Ismerősünknek 54.500 forintról 89.900 forintra emelkedett és ott tartanak, hogy elveszítik a fejük fülöl a házukat."


Hosszulejaratu deviazhitel. Ha ez nem felelotlenseg, akkor semmi sem az.


"Tehát igen is foglalkozzon a kormány vele és tegyen alá a bankoknak."


Ja eddig is olyan jol alatett a bankoknak, hogy minden alatevest te es en fizettünk ki.

2013. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%

A kormánynak megfelelő embert kellene kinevezni az ügyészség és a PSZÁF élére, ennyi.

Olyan embereket, akik a fogyasztók érdekében kiállnak.


Aki úgy érvel, hogy "senkinek nem tartottak fegyvert a fejéhez, hogy aláírja a szerződést":

Mit szólna hozzá, ha bemenne a kórházba vakbélműtétre, aláíratnának vele egy 28 oldalas papírt+ÁSZF -mint a szerződés elválaszthatatlan része-, melyben többek között az áll, hogy a műtéttel fennáll az impotencia kockázata.

A műtétet követően látná a golyóit egy dunsztos üvegben.

Az orvos széles mosollyal mondaná: "Büszkék vagyunk Önre, bevállalós ember. Köszöntjük Önt a szervdonorok klubjában."


A Kúria 2013.07.04. kihirdetett ítéletéből világosan kiolvasható, hogy a bank jogtalanul duplázta az árfolyamrést. A bank tehát meglopta ügyfelét. És az árfolyamrés még csak a jéghegy csúcsa.


Ha valaki áramot lop és rajta kapják, olyan büntetést rónak ki rá, hogy míg él megemlegeti. Ugyanilyen határozottsággal kell fellépni azokkal a bankokkal és szolgáltatókkal szemben, akik a fogyasztóikat meglopják. Az ehhez szükséges jogszabályi háttér megteremtése, és felügyelet üzemeltetése a kormány feladata.


Csak egy példa: ha a vállalkozó a közzétételi díjat nem fizeti be időben, 500 eFt bírsággal sújtható (3 eFt be nem fizetésének ennyi a szankciója).

Tehát a be nem fizetett díj kb. 150 szerese. Mondhattam volna példát a parkolási díj meg nem fizetéséről is.


Ilyen mértékben kell szankcionálni a jogtalanul követelőző bankokat is.

A befolyt büntetésből fel lehet vásárolni a fizetésképtelenné váló bankokat, és fel lehet tőkésíteni a tisztességeseket, hogy pezsdítsék a vállalkozásokat. A pénz bennmarad az országban, nem kell államcsődtől tartani.


A problémákat csakis a közöny, és a lojalitás hiánya okozza.

2013. júl. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A kormányváltáskor 180 forint volt egy frank, csak ugye a vérbeli szabadságharcos kormányunk feltolta 240 környékére. Ez a nevetséges.
2013. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!