Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazol jövőre a...

Miért szavazol jövőre a baloldali pártokra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 18:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Speciel én is utálom a dologtalan és a lakosság terhére élősködő cigányokat. Szolidaritás alatt a bérek közti brutális és indokolatlan különbségek csökkentését, az alacsonyabb keresetűek oktatásának és elhelyezkedésének elősegítését értem, új munkahelyek teremtésével. Az új munkahely pedig nem azt jelenti, hogy a csóró kezébe adok egy söprűt, aztán áltatom magamat, hogy eggyel kevesebb a munkanélküli, hanem olyan körülményeket teremtek, hogy megérje befektetni az országban, és legyen megfelelően képzett munkaerő. Persze ehhez túl kellene lépni a rövid távú szemléleten és a múltba révedő álnemzeti lózungokon."


Akkor elnézést.

Teljesen egyetértek veled és én is a progresszív adózást támogatom.

Alapból baloldali lennénk , de ezekre én nem tudok szavazni.

Főleg emiatt a cigánykérdéshez való hozzáállásuk miatt, mivel érintett vagyok ebben.

2013. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem szeretném hatalmon látni a fideszt többet. Ha kapna még egy ciklust félő, hogy már nem lehetne leváltani, így is nehéz lesz. Az úgynevenett baloldali összefogást pedig el lehet küldeni ha esetleg rosszul kormányoznak.
2013. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Azért, mert hozzám közelebb állnak a baloldali nézetek, nem tudok azonosulni a jobboldal konzervativizmusával.
2013. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 07-23 18:44-es!


"Közelebb áll hozzám a baloldali pártok gazdaságpolitikája, a szolidaritás"

- A szolidaritásnak nem szabad megállnia az ország határain belül, ha a nemzet túlnyúlik azon.


"a békés külpolitika és az EU-integráció"

- A békés külpolitikához két fél kell. Azokkal az államokkal szemben, akik kitiltják a köztársasági elnökünket, akik megfosztják honosságuktól a magyar állampolgárságot felvevőket, akik tiltják a magyar nyelvhasználatot, akik megerősítik a Beneš-dekrétumokat, azokkal szemben _nincs_ békés külpolitika.

Minden állam a saját érdekét képviseli. Az együttélés nem szervilis simulékonyságot jelent. Mert akkor mások fogják a saját akaratukat - természetszerűleg - érvényesíteni velünk szemben, akár a kárunkra.


"mint a vérben forgó szemű"

- Azért látni ilyet minden oldalon.:)


"gazdagokat támogató, a szegényeket lenéző"

- Eddig az volt a baj, hogy a kormány kommunista, mert multi, bank, és nagyvállalkozás-ellenes, a tőke ellensége, és a kis- és középvállalkozásokat támogatja. Most pedig a gazdagok pártja lett hirtelenjében?


A rezsicsökkentés pedig persze, hogy összességében azoknak a "jobb", akik többet fogyasztanak. Mint ahogyan ha élelmiszerre tesznek alacsonyabb adót, az is a gazdagoknak "jobb", hiszen ők fogyasztanak többet. Akármi is van, ilyen értelemben mindig a gazdagoknak lesz "jobb", mert mindenben ők azok, akik többet fogyasztanak.

Kivéve, ha most külön adókulcsot tesznek a luxustermékekre...

De ha nem kell a rezsicsökkentés, egy lezárt borítékban oda is adhatod valakinek.


"és állandóan ellenségképeket kreáló jobboldal."

- Mint ahogyan a baloldal folyton a demokrácia ellenségeiről, a fasiszta veszélyről és térnyerésről szólamozik...

2013. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!