Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tervezi valaki mostanában...

Tervezi valaki mostanában véglegesen itt hagyni ezt az országot?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy egyre jobban utálom Magyarországot. Régebben, amikor még fiatal voltam, kifejezetten büszke voltam rá, hogy magyar vagyok. Manapság pedig szégyellem. Az elmúlt évek kormányzása miatt sikerült velem megutáltatni ezt az országot, és én tervezem, hogy elmegyek innen, valószínűleg örökre. Hacsak nem egyszer valami gyökeres változás nem lesz, de ebben sajnos nem bízom már. Ki érez ugyanígy még ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 21. 13:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
21%

"Akkor te antimagyar vagy."


Ez mondjuk így ebben a formában igaz.

2013. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
#10: teljesen jogos, én is így érzek, ezért is lett elegem ebből az országból. Igaz, hogy nem mindenhol jellemző ez a mentalitás, de elég sok helyen igen, pl ahol én élek, ott is.
2013. júl. 21. 14:33
 13/30 anonim ***** válasza:
15%

"Inkább antimagyar vagyok, mintsem koldus. Persze, én vagyok az antimagyar, meg az a másfél millió ember, aki már elment innen. Többen vándoroltak ki az elmúlt 3 évben, mint '56-ban. Akkor mind antimagyarok vagyunk? "


Miért szerinted mi mások? Megértem, hogy cáfolni szeretnéd, de akkor írd már le te minek neveznéd az ilyen embereket?

2013. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező! Igazat kell adnom neked abban, hogy kint sokkal szabadabban élnek az emberek. Abban is igazat adok neked, hogy ott más a mentalitás. Például ha valaki keresztbe akart tenni nekem, az biztos, hogy magyar volt. Ha valaki megkérdezte mennyi a jövedelmem, az is csak magyar volt. Abban is igazad van, hogy kell egy kis tőke az induláshoz, de gondolom, hogy kint van rá lehetőséged megszerezni. De a példa amit a kocsimosóról mondtam azt bizonyítja, hogy nem mindenhez kell nagy alaptőke. Sokszor egy jó ötlet többet jelent. És sok sikert kívánok neked kint, de gyere haza. Úgy is ide húz majd a szíved.
2013. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
26%

"Én dolgoztam kint, és mindig másodrendű embernek éreztem magam."


Ez pontosan így van. Odakint sohasem fognak emberként kezelni, mindig is egy jöttmentként tekintenek rád.

2013. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"Ez pontosan így van. Odakint sohasem fognak emberként kezelni, mindig is egy jöttmentként tekintenek rád."


Éltél már kint? Vagy ezt honnan tudod ilyen biztosan? Vagy netalántán te egy napkeleti bölcs vagy, aki tapasztalatok nélkül is mindent tud a világról?

2013. júl. 21. 14:46
 17/30 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy itthon meg ha nem vagy pénzeszsák és nincsenek csókosaid, akkor is egy senki maradsz. Hiszen lázárjani is megmondta, hogy mindenki annyit ér, amennyi pénze van. Igazad van, inkább a magyar főnököd cs*sztessen téged minimálbérért nap mint nap, miközben hozzáteszi, hogy "ha nem tetszik, akkor van helyetted ezer másik" és így rettegni, mint odakint több pénzért, jobb lehetőségek után kutatni.
2013. júl. 21. 14:50
 18/30 anonim ***** válasza:
34%

"Akkor maradj csak itthon, aztán sírjál a fotelben az internet előtt, hogy milyen sz*r az életed, de te majd megmutatod, hogy bírod a strapát, mert te igaz magyar ember vagy."


Nekem épp nem úgy tűnt, hogy én sírok, vagy hogy nekem lenne okom erre.


"Valószínűleg ha lenne nyelvtudásod meg lehetőséged, te is mennél, de mivel nincs, így marad a keserű gúnyolódás meg "antimagyarozás". Szánalom vagy te is."


Négy nyelvet tolok a magyaron kívül:

orosz, angol, orvosi latin, romani.

Háromszor hívtak Németországba, egyszer Romániába, kétszer az Usába, és egyszer Kanadába. Mit értesz lehetőséghiány, vagy lehetőség alatt? Lehetőség az ja valaki leszarja a hazáját, lehetőséghiány az, ha nem?

2013. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy van tapasztalata, csak ossza az észt. Én például itthon sokaktól azt hallottam, hogy a franciák ilyenek meg olyanok. Egy ideig szinte csak franciák között nyaraltam. Őszintén nagyon kellemesen csalódtam bennük. Meglepően kedves és segítőkész emberek. Büszkék az országukra, de nem helyezik magukat feléd, magyarán nem soviniszták. Szóval én többet nem fogadok el olyanoktól semmit, akik még a magyar határig sem mentek.
2013. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%

"Éltél már kint? Vagy ezt honnan tudod ilyen biztosan? Vagy netalántán te egy napkeleti bölcs vagy, aki tapasztalatok nélkül is mindent tud a világról?"


Két év Szerbia. Egy év Németország és hat hónap Usa.

2013. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!