Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja olyan sok...

Miért gondolja olyan sok fiatal, hogy mire ők öregek lesznek már nem lesz nyugdíj?

Figyelt kérdés

50 éve még számítógép sem igazán volt, ki tudja ilyen sok idő alatt mi minden fog megváltozni.


Én azt veszem észre, hogy látják, hogy Gyurcsány alatt szar volt, Orbán ha javít is az országon az túl lassú folyamat, munkát meg egyre nehezebb találni. De miért gondolják, hogy a világ most már örökre ilyen marad és semmi változás nem lesz ilyen sok idő múlva?


Megéri 20 évesen 50 év múlva bekövetkezendő dolgok miatt sopánkodni, amikor ezelőtt 50 évvel, a Kádár-rendszer elején még húst se nagyon kaptál a boltban?



2013. júl. 19. 18:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Mi a tendenciát nézzük. Ha a tendencia folytatódik, akkor nem lesz nyugdíj, illetve abból még a rezsire sem lesz elég. A tendencia bármikor megfordulhat és aszerint majd mi is változtatjuk a véleményünket. Mellesleg ez a közeljövőben nem várható. Inkább örülnél, hogy a fiatalok egy része előrelátó és a nyudíjas éveire most gyűjt, ha bír, mint hogy majd 70-75 évesen a nyugdíjkorhatárt szerencsével elérve kopjon fel az álla. Szerinted az a jó mentalitás, hogy eszem-iszom, dínomdánom aztán meg még zsíros kenyérre sem futja a hó végén, illetve az életed végén?
2013. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
40 vagyok, én is azt látom, hogy az én korosztályomnak nem lesz nyugdíja. Persze addig sok minden változhat, de most erre tartunk.
2013. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

mert, mire én öreg leszek és én már nem vagyok fiatal, sem lesz. a jelenlegi rendszernek van 15-20 éve, aztán kivérzik.

a dolog egyszerű demográfia, azok, akiknek 15-20 év múlva a nyugdíjakat ki kellene termelni, már szinte mind élnek. azok, akiknek nyugdíjat kellene fizetni, azok is élnek, mindkét csoportról tudjuk hányan vannak.

a számok pedig azt mutatják, hogy ez a rendszer nem fog működni. egyszerűen túl kevés embernek kell(ene) majd túl sokat eltartani. nem fog menni.

2013. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
7%

Sokan a kedvezőtlen demográfiától rettegnek.

De szerintem ennek semmi köze hozzá, csak a szokásos mellé beszéd! Ma kb 1,8-2 mill ember van aki dolgozhatna hivatalosan stb stb de nem teszi. Hagyjuk a 11% munkanélküliség statisztikáját az egy mese ami kiszórja az inaktívakat és a rendszerben nem jelentkezőket.

Az az, amíg ennyi a munkanélküli addig nem léhet probléma az elöregedés. Én sokkal nagyobb veszélyt látok a megbukott neoliberalizmus és globális kapitalizmus tendenciáinak a mechanizmusába. Ami valójában gerjeszti a munkanélküliséget. Nem az lesz a gond hogy nem vagyunk elegen, hanem hogy egyre kevesebb a tőke tejhatalma miatt a termelés és a szolgáltatás a jövedelem stb stb így nő a munkanélküliség, ami meg alapja lenne a nyugdíjaknak.

2013. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 rémuralom ***** válasza:
89%
Vannak dolgok, amelyek változnak, ilyen például az általad említett számítástechnika. És vannak dolgok, amelyek nem változnak. A piramisjátékok száz, kétszáz évvel ezelőtt is pontosan ugyanúgy folytak le, ahogy ma, és mindig is úgy fognak lefolyni. Akármilyen rövid vagy hosszú ideig tartanak, a végük mindig a totális összeomlás: eljön a pillanat, amikor már nincs elég új befizető ahhoz, hogy a régieket ki lehessen fizetni. És bizony, az állami nyugdíjrendszer egy piramisjáték.
2013. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Első, és az miért jó mentalitás, hogy valaki egész életében nyomorog, csakhogy 70-75 évesen jöhessen a "dínomdánom" amikor már járni is alig bír?


Ha valakinek pl. az a vágya, hogy eljusson Kínába és 75 éves korára olyan állapotban kerül, hogy fel sem bír szállni egy repülőre, akkor megérte a nagy spórolás...

2013. júl. 19. 19:38
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Na ezt a kérdést én is feltehettem volna, mert engem is érdekel, nekem is feltűnt, de egyszerűen nem értem az embereket. És nem csak a fiatalok mondják ezt, de 40-esek is. Ismerek nem egy olyan embert, aki teljesen kivonult vagy kiszorult a hivatalos életből, feketén dolgozik, sehova nincs bejelentve, már ma se jogosult egészségügyi ellátásra, és halálos nyugalommal mondja, hogy persze, neki nem lesz nyugdíja. És neki tényleg nem lesz, nem csak meséli. Annyit meg messze nem keres, hogy tartalékokat tudjon felhalmozni. Már ma is szerintem minimum pár százezer ember vagy így él, vagy akár 1 millióan is minimálbérre bejelentve lényegében egy 28 ezer forintos, semmire se elég havi nyugdíj várományosai. Na az lesz az igazi szociális katasztrófa, ha ezek az emberek kiöregszenek. És ez már nincs olyan messze.
2013. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan még az USA-ban is kénytelenek visszamenni dolgozni nyugdíjasan,mert annyira kevés nyugdíjat kapnak.

Szerintem nem nagy kunszt havi 20 ezer forintot (minimum) a bankba betenni.

Ez mire nyugdíjas leszel simán összejön egy szép kis összeg belőle és még kamatozik is.

2013. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

"Első, és az miért jó mentalitás, hogy valaki egész életében nyomorog, csakhogy 70-75 évesen jöhessen a "dínomdánom" amikor már járni is alig bír?"


Mire jó? Semmire, talán arra, hogy ne halj éhen ha annyi idős leszel. Nem ez az ideális, de nincs jobb lehetőség. Fordítsuk meg a kérdést. Te mit fogsz csinálni 70 évesen jelen értéken vett 20-30 ezer forint nyudíjjal? Mit fogsz csinálni reálisan? Tényleg érdekelne.

2013. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 8-as! Te nagyon naiv és/vagy fiatal lehetsz, ami nem baj, ez egy állapot kérdése. Szóval, amit írsz, az mese habbal. Hogy félreteszel havi 20 ezret, és megélsz belőle? Az évtizedek során teljesen átalakulnak a pénzügyi és az egyéb viszonyok, és semmire se fogsz menni 30-40 év múlva a mai 20 ezer forintjaiddal. Ha csak nem vagy egy Soros-formátumú befektető, de az egy más kategória.


Megmondjam, az én időmben mennyi volt egy átlagos havi fizetés a 80-as években? 5 ezer ft. Rakhattál te félre abból akármennyit, meg forgathattad akárhogy, az szart se ér ma. És ne gondold, hogy nem lesznek legalább ekkora változások a következő évtizedekben is! Ha nincs semmiféle jelenbeli jövedelmed, öregkorban alapvetően a nyugdíj, akkor ha csak nem voltál milliárdos befektető vagy FIDESZ-kegyelt, akkor halálra vagy ítélve!

2013. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!