Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tranzakciós adót a bank...

A tranzakciós adót a bank átháríthatja?

Figyelt kérdés
Kaptam 1 levelet a banktól hogy a tranzakciós illeték megemelése végett változni fognak a díjköltségek amit a honlapjukon megtekinthetek. Ha nem írok vissza automatikusan elfogadom. Lehet hogy nem jól emlékszem de mintha nem azt ígérte volna bölcs vezérünk hogy ezt nem háríthatják rám?
2013. júl. 16. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Át.
2013. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

"Lehet hogy nem jól emlékszem de mintha nem azt ígérte volna bölcs vezérünk hogy ezt nem háríthatják rám?"


Bölcs vezéred nem igért véletlenül egymillió új munkahelyet? Két hét alatt közbiztonságot?

2013. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Én ezért váltottam bankot, mert átakarta hárítani az egészet.
2013. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Természetes is, hogy áthárítja. A tranzakciók a Bank és az ügyfél közötti mindennapos ügylet. Ezért miért fizessen a Bank külön adót? Szüntesse be a tevékenységét?

Orbán viszont ígérni tud, de betartani nem.

2013. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ugyan nem néztem még meg a honlapjukat de ha nekem mondjuk plusz 150Ft az adó akkor ők még hozzácsapnak 1 kis "kezelési" költséget is?
2013. júl. 16. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tranzakciós adóként nem háríthatja át. Bármilyen költség jogcímén viszont azt emel, ami csak akar. És jé! Éppen a tranzakciós adó mértéke szerint!
2013. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem minden bank hárította át azért. Van amelyik le -le nyelt belőle .. pl pénz felvétel valahol továbbra is ingyenes. De van, ahol még a kártyás fizetésért is fizetni kell...

Váltáshoz egy kis segítség:

[link]

2013. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Orbán a nagyotmondás kiskirálya, csoda hogy még hisz neki valaki.
2013. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lakás hitelem van,nem hinném hogy nagyon könnyen lehetne váltani.
2013. júl. 16. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:
aki megteheti az váltson. Nyilván sokaknak ez nem lehetséges... de látszik, hogy egyes bankok egy az egyben átterhelik az adókat. A kisebbek, pedig versenyeznek az új ügyfelekért.
2013. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!