Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazudnak és rombolnak a...

Miért hazudnak és rombolnak a neoliberális és globalista közgazdászok, bankárok, politikusok?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy ők nem az államot éltetik, hanem a "szent piac"-ot, a magánembereket, mert az állam rossz gazda, rossz döntést hoz. stb.

Kérdés, kik csinálták a 2008-as válságot? A bankárok, emiatt szenvednek százmilliók Európában és Amerikában.

Kik adósították el ezt az országot és népét, ráadásul Európában egyedülálló módon devizában? A globalista, neoliberális magyar politikai elit a bankárok tanácsára, akik hatalmas hitelt tukmáltak ránk, mondván, hogy majd ez garantálja a mi sikerünket... Emiatt szenved többmillió ember Magyarországon, tömeges kilakoltatások stb.

És még Bokros mondta azt az ATV-n, hogy az államok okozták ezt a válságot a túlzott banki és piaci szabályozással.

Persze nyilván azért adhattak mindenkinek hatalmas hitelt, mert komoly szabályozás volt...

Éppen ellenkezőleg, az állami szabályozás hiánya miatt adhattak nagy hitelt, mert nem szabályozták államilag, hogy milyen fizetéssel kell annak rendelkeznie, aki hitelt vehet fel. A bankok ezt szándékosan csinálták, hitelt adtak 0 Ft vagyonra mindenkinek aki kért.

Ezáltal tönkretettek 2 kontinenst, többtízmillió új munkanélkülivel, hatalmas személyes eladósodással stb.

Miért tették ezt? Mire volt ez nekik jó? Most jobb, hogy ilyen rossz a munkanélküliség a déli és keleti EU országokban?



2013. jún. 2. 15:58
 1/9 tetro ***** válasza:
100%

"Kik adósították el ezt az országot és népét, ráadásul Európában egyedülálló módon devizában?"

Akik felvették a svájci frank alapú hiteleket.


"Azt mondják, hogy ők nem az államot éltetik, hanem a "szent piac"-ot, a magánembereket, "

WTF? Hol mondott ilyet a neoliberális közgazdászok csoportja? Mégis kik azok amúgy?


Neoliberális magyar politikai elit? Elit bankárok? Biztosan ebben az országban élsz?


Tukmálták a hitelt? Rám miért nem sikerült nekik? Ja várjál, ez önkéntes alapon működött ugye? Vagy téged köteleztek az új suzuki vásárlására?


Most akkor neked az a bajod, hogy az állam nem szabályozza a hülyék döntéseit? Szóval gáz ha befolyásolnak, de szabályozzák, hogy mit tehetünk meg és mit nem? Most akkor hogy is van ez?


Nem nulla forint vagyonra adták, hanem ingatlan fedezetre...


Mire jó a bankoknak hogy hitelt adnak? Na tippelj te elit közgazdász, vajon mire lehet jó...

2013. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kik adósították el ezt az országot és népét, ráadásul Európában egyedülálló módon devizában? A globalista, neoliberális magyar politikai elit a bankárok tanácsára"


Egy valamit jó lenne sokaknak tisztázni: Magyarországon soha nem volt liberális, pláne nem neoliberális gazdaságpolitika. A liberális gazdaságpolitika ugyanis a minél kisebb állami beavatkozásról szól, de Magyarországon az állam mindig túlzottan beavatkozott a gazdaság működésébe, túl nagy százalékát osztotta újra a megtermelt GDP-nek. Gyurcsány alatt is 50 százalék körüli volt a redisztribúció, és ez a mai napig így van.


Ellentmondást írsz, eladósításról írsz (ami magas állami kiadásokat feltételez), a következő mondatban pedig "neoliberális magyar politikai elit"-ről beszélsz (ami alacsony állami kiadásokat feltételez).

2013. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es: Arra volt jó a devizahitel, hogy szándékosan bedöntsék a lakosságot, így amire a hiteles a hitelt költötte, azt elvehetik tőle egyszerre és nem kell 20 évig várni a teljes összegre. Ügyes, így hamarabb megvan ugyanaz a pénz, amit eredetileg később kellett volna megadni.

2-es ezt az országot neoliberális globalista elit uralja, nézz meg pár nevet, Bokros aki a nemzeteket nyomorba döntő világbank vezére volt évekig, Bauer Tomi, aki a Frankfurti Egyetem tanára, képzi a sok kis neoliberálist, akik az államot legyengítik, rendőrségét traffipax-őrséggé teszik, népének dolgozóit kiszolgáltatják a multiknak, akik 4 órában bejelentik, de 12 órát dolgoztatják a dolgozókat 60 ezer Ft-ért.

Ez a neoliberalizmus, kisebb állam, csak nem szociális, hanem munkaügyi, bűnüldözési és fizetési szempontból.

2013. jún. 2. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szemmel láthatólag nem tudod, mi az, hogy liberális gazdaságpolitika, az előbbi hozzászólásomban írtaknak megfelelően a liberális gazdaságpolitika a kicsi állami beavatkozást jelenti a gazdaságba. Még egyszer, Magyarországon 50% körül van a redisztribúció, ez hatalmas beavatkozás a gazdaság működésébe, ergo nem beszélhetünk Magyarország esetében (neo)liberális gazdaságpolitikáról.
2013. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

"akik 4 órában bejelentik, de 12 órát dolgoztatják a dolgozókat 60 ezer Ft-ért. "


Ez inkább a magyar vállalkozókra jellemző! Amióta multinál dolgozom, teljesen be vagyok jelentve, soha nem késett a fizetés, korrektek a körülmények. A kisvállalkozónál csak a baj volt.


A devizahitelt senkire sem kényszerítették rá. Aki aláírta, maga vállalta a kockázatot, ebben nem a bank, hanem az ügyfél a legnagyobb hibás, kár a bankokat hibáztatni ezért. És igen, Magyarországon neoliberális gazdaságpolitika nincsen. Amíg ilyen nagy az állami beavatkozás, addig nem beszélhetünk neoliberális gazdaságpolitikáról.

2013. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetro ***** válasza:
100%
De ki a franc mondta, hogy kötelező hitelt felvenni? Én albérletben élek, mert a hitel gazdaságtalan. A hiteleket nem a bankok vették fel... Sajnos azzal nincs mit kezdeni, ha akik hülyék a pénzügyekhez milliókkal próbálnak hazárdirozni.
2013. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A banknak NEM érdeke, hogy a hitelt hamarabb kapja vissza a lejáratnál! Az az érdeke, hogy hosszú távon kamatozzon a kihelyezett hitel. Sőt! Ha a hitelt a lejárat előtt fizeti ki az ügyfél, a Bank külön költséget számol fel ezért, kompenzálásként az elmarad kamatbevétel miatt.
2013. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te sem vagy tisztában a dolgokkal. Először tanuld meg az alap gazdasági fogalmakat, majd a bank működésének alapjait és utána nézz sok hülye összeesküvés elméletes hülyeséget, ill. olvass olyan hírportálokat légből kapott hírekkel traktálnak. (Hidd el gyorsan rájönnél, hogy most mekkora hülyeséget írtál.) Akkor talán megtudod különböztetni a feketét a fehértől és nem fogsz minden hülyeséget benyelni amit eléd tesznek.
2013. jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 rémuralom ***** válasza:

Kedves kérdező, valószínűleg a következő mondatnál meg fogsz állni az olvasásban, nem fogod végigolvasni, amit írok, de azért megpróbálom. Szóval:


A banknak NEM JÓ, ha bedől a hitel.


Ha esetleg mégis kiváncsi vagy arra, hogy miért nem, hát itt van, elolvashatod. Rendesen teljesítő hitel esetében a bank kölcsönad mondjuk 20 millió forintot 20 évre, 10% kamatra, és a 20. év végére az egész összeget és annak kamatait visszakapja. Ez a banknak egy marha jó befektetés, kaszált egy rakás pénzt, különösen annuitásos törlesztésű hitel esetében, mert ott lassabban törleszti az ügyfél a tőkét. Ha két-három év után beüt egy válság, a hitel bedől, akkor a bank ennél sokkal rosszabbul jár (még ha ezt nehéz is elhinni). Hiszen nem 20 évnyi törlesztőrészletet kap meg, hanem csak két-három évit, plusz ezen felül érvényesítheti a jelzálogot. De a bank nem tud mit kezdeni a lakásoddal, ezért elárverezi. Ha válság van, sok hitel dől be, sok ingatlant fognak piacra dobni, ami nagyon lenyomja az ingatlanárakat. Tehát a bank nem kap 20 millió forintot a házadért, hanem jó esetben 10-et. A két-három évi törlesztőddel lesz neki összesen kb. 13-14 millió forintja abból a 20 millióból, amit két-három éve adott kölcsön. Az ügyfél fennálló tartozása megmarad ugyan, de kérdéses, hogy a bank ezt valaha megkapja-e.


Úgyhogy itt megdőlt az az elmélet, hogy a bankoknak olyan iszonyú jó volt devizában eladósítani a lakosságot. Frászt volt jó, éppen ezért kellett több bankot feltőkésíteni, miután a válság kitört.


A neoliberálisok felsorolásához pedig gratulálok. Csak a parlamentben van 386 képviselő, a kormánytagokat most meg nem számolom neked, meg egyéb fontos pozíciókban ülő embereket sem; lényeg, hogy találtál összesen KETTŐ embert, akire rá tudod sütni, hogy neoliberális, és ráadásul ez a két ember is marginális szereplő a magyar politikában. Bokros EP-képviselő, alig van itthon, Bauer meg a jelentéktelen Gyurcsány-párt alelnöke.


A multikat pedig már meg sem próbálom megvédeni. Hiába mondanám, úgysem hinnéd el, hogy én még nem találkoztam olyan multival, amely 4 órára jelenti be a 12 órás dolgozóit, ellenben több magasságosatyaúristen kkv-ról hallottam már, ahol ezt teszik. Meg még számlát sem adnak semmiről, csak külön kérésre, és akkor is húzzák a szájukat.

2013. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!