Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Koppenhágai bizottság felállít...

Koppenhágai bizottság felállításáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Pofon a demokráciának, ahol az európai parlamenti többség meghatározza, hogy mi számít demokratikusnak?

Ezt nem a független Európai bíróságnak kellene eldönteni?



2013. júl. 13. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Jo a gondolat, de ugyanigy a magyar fel is fordulhat az EU Birosagahoz, ha szerzodesellenesnek gondolja a koppenhagai biz. felallitasat. Gond szerintem azzal lehet, hogy a koppenhagai kriteriumok - ha jol tudom - nem egy unios jogszabalyba foglalt jogi tartalom, hanem az Europai Tanacs politikai döntese. Magyarul nem a szerzodesek es egyeb jogforrasok reszei, igy az EU Birosaganak nincs joghatosaga sem.
2013. júl. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, Eu bíróságához most is lehet fordulni, ha sértjük az alapszerződést mégse ezt teszik, hanem megkerülve a független bíróságot egy bizottságban fognak ítélkezni, szankcionálni ...

Ez nem túl demokratikus.

Kb olyan mintha a kormánypárt, azért állítana fel bizottságot, mert az mszp belső szabályzata sérti az alapjogokat. Ezt nem a bíróságnak kell megállapítania?

2013. júl. 13. 08:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A Birosag - ahogy irtam - csak a szerzodesek felett orködik. En amennyire tudom a koppenhagai kriteriumok nem a szerzodesek resze, igy a Birosagnak nincs joghatosaga. A koppenhagai kriteriumok nem unios jog, ha nem a szerzodesek resze, vagy nem lett egy masodlagos jogforras (rendelet, iranyelv) formajaba öntve. Nem talalok errol a neten semmit, ugyhogy abbol indulok ki, hogy a kop. krit. egy szimpla politikai döntes jogi kötoero nelkül.


Viszont lehet (valoszinu) hogy a csatlakozasi szerzodesben benne voltak, errol sajnos nem talalok semmit. De mint irtam, Mo. is fordulhat a Birosaghoz, ha ugy gondolja, hogy a masik 3 szervnek nincs joga a bizottsagot felallitani.

2013. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
7 cikkely megsértése, jogi útra viheti a vitát. Ott világosan le van írva az eljárás menete. Volt is szó róla, hogy a Tavares jelentés szerint a fidesz megsérti az alapjogokat. Valamilyen oknál fogva még se, ezt a tiszta eljárást követik, ahol egyértelműen állást kellene foglalni a bíróságnak, hogy megalapozott-e a vád vagy sem.
2013. júl. 13. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!