Te melyikben élnél inkább?
Mejik aza diktatira aholl jol élnek?
A diktaturák a 20.században ugy álitják be magukat mint ha demokrácia lenne. Szeretik ellhitetni hogy másholl mégszrab. Valahol halotam nem tudom menyire igaz hogy amerikai élletszinvonalrol forgatot flmet Észak korea a Budapesti aluljáróban ékő csőveseket filmezve.
A diktaturának meg van az a hátránya ha roszulmenek a dolgok 4-5évmulva se válthatod le a krmányt igy az élletszinvonal fentartása nem ellemi érdekük.
Lehet hogy egy király nagyon jol kormányoz érdekl a nép őtt de a fiát vag yunokáját nem nagyon. Pl otvan Jingisz kán megalapitota mongol birodlmat a valaha volt legnagyob területü volt ami létezet , bele értve szovjetuniót vagy a romai birodalmat ezeknél is nagyobb volt. A déd unokája Batukán fojami hajókat alakitatot át egy japán elleni inváióra nem tul huséges kinai minkásokkal enek eredményeképen 10ezer haojóboll áló flotát vesztet és legénységuket ez nagyban szerepet kjátszo a birodalom ősze omlásában.
Egy demokráciában meg van legetőség a vezetők ellenőrzésére.
athén meg egy város voltt a komplet birodalom vs egy város ot nem játszik szerepet hogy diktatura e van. Spártáb az volt pl .
"Tudtommal Kádár papa alatt jól élt a nép, jobban mint ma, felejtsük el egy picit azt az egész hitel dolgot. Ez tény."
Akkor rosszul tudod. Anyukám sokszor meséli, hogy ő annak idején kabátot akart venni és egy egész havi fizetése ment el rá. Ma ez még akkor is elképzelhetetlen, ha az illető közmunkás, de akkor más példa: autó. Éveket kellett rá várni, hogy egy autónak nem nevezhető hulladékot kapj, holott ekkor nyugaton jöttek ki a híresebbnél híresebb tömegautók. Nekünk meg volt Trabi meg Lada. Hát köszi. (És még mielőtt jönne a szöveg, hogy ezek bezzeg ma is működnek, csak úgy szólok, hogy én még olyan autóról nem hallottam, amelyik 20-30 év után törvényszerűen bemondaná az unalmast.)
De ugyan így mindennel. Az átlagos fizetéshez képest minden ár legalább olyan szinten volt, mint ma. Oké, hogy akkor pár forint volt a kenyér, de a te fizud sem 100 ezer körül volt. A Kádár korszakra leginkább az jellemző, hogy mindenki egyformán csóró volt, így nem tűnt fel senkinek, hogy mekkora a sz..r.
Érdekes kérdés a demokrácia is egyfajta diktatúra, nálunk ennek most szemléltetése van, most nem anti-fidesz csak ha akkora többségbe szavazza őket a nép mint utólag kiderült ész nélkül mint amilyenben most vannak lényegében az van törvénybe iktatva, amit kiötlöttek annak előtte, szóval..
Amúgy demokráciáról annyit, hogy görög eredetű a démosz stb gondolom mindenki tudja...csak Athénban volt demokrácia és csak 27 évig a lényegében a demokrácia lényege az volt, hogy ne legyen demokrácia, cserépszavazás? írni tudó gyerekekkel vésették halványan a cserépbe előre, hogy kit kell majd száműzetésbe szavazni így nem kellett állami pénzen rendes írószerszámot venni elég volt a tompa a vonalak erősítésére, meg amúgy ők ott évente diktátorokat választottak akiket arkhónoknak hívtak, attól hogy csak Peiszisztratosz van említve, de a görögöknél a demokrácia sosem volt divatozó.
Costa-Gavras : Z (film érdemes megnézni)
Amúgy megkérhetnélek, hogy sorolj fel pár esszenciálisan demokratikus országot?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!