Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kevés a 34% béremelés?

Miért kevés a 34% béremelés?

Figyelt kérdés
Idei infláció várhatóan 3% alatt lesz, ehhez képest 34% 3 évre nagyon jól fizet. Ráadásul a legtöbb országban pont, hogy bércsökkentések vannak.

2013. júl. 11. 12:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

"Csak azt tudnám mire föl amikor náluk akár éhen is halhattak volna a tanárok..."


Menjenek el dolgozni bmeg és nem halnak éhen!

2013. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

"Hogyan történik az intézmények felügyeleti értékelése?


négyévente sor kerül az intézmények külső ellenőrzésére (OFSTED)

az egyes iskolákat rendszerint két teljes munkanappal korábban értesítik a látogatásról

Őfelsége Főtanfelügyelője (ő az OFSTED vezetője) azonban megteheti, hogy ne értesítse előre az iskolát, ha a vizsgálat oka olyan információ, hogy a gyerekek biztonsága vagy jóléte nem megfelelő az intézményben."


De azért örülünk, hogy legalább jó a szövegértésed...


Az egyenlőre az ismeretlenség homályában rejtőzködő magyar szakértők, kik majd a Nemzeti közoktatás dicsőséges égisze alatt tanfelügyelőként manifesztálódnak tanfelügyelők képében, viszont nem ciklusonként egyszer akarnak egy előre bejelentett vizsgálatot tartani, ha jól tudom...

2013. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
@5 wow! Ez hihetetlen...
2013. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Pro Patria ***** válasza:

Tapasztaltál te már ebben az országban bármire is elégedettséget?


Ha nem adnak, miért nem adnak?

Ha adnak, miért nem többet adnak?

Ha többet adnak, "na és miből lesz erre pénz? most nincs ennek itt az ideje!"


Ha adnak az egyiknek, nekem miért nem? Ha nekem is, nekem miért nem jobban, mint őneki?


Amikor az egészségügyben emelték kollektíven, visszamenőlegesen a béreket, már ott voltak a háziorvosok, majd a légimentők, hogy ők kimaradtak. Amikor őket is belevették, a tűzoltók kifogásolták, hogy "de nekik is kell, ők miért nem lett béremelés?"


Amikor a rezsit csökkentették, "de a fára és a gázpalackra nem vonatkozik, minket elfelejt a kormány!"

Amikor kiterjesztették a gázpalackokra, akkor senki nem írt ki kérdést, hogy na, elégedett, mert ez is teljesült.


34%-os béremelésért más a seggét a földhöz csapkodná örömében.


Soha, soha nem lehet elégedettséget kiváltani... Olyan nem lesz.

2013. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

>Idei infláció várhatóan 3% alatt lesz, ehhez képest 34% 3 évre nagyon jól fizet. Ráadásul a legtöbb országban pont, hogy bércsökkentések vannak.


-2007-ben volt utoljára béremelés. Azóta valóban 28% körüli infláció volt, és a nyugdíjemelések összesítve is kb. ennyit jelentettek. Voltak kollégáim, akik akkor mentek nyugdíjba. Akkor még 13. havi, túlórapénz, stb. volt, ami most már nem, továbbá elvégezték (mezei tanárként) a szakvizsgának számító közoktatás-vezetői továbbképzést, így akkor 145eFt körüli nyugdíjjal kezdték nyugdíjas éveiket. Az emelések miatt ez mostanra kb. 180-190eFt. A kezdőfizetés azóta sem emelkedett, egyetemi végzettséggel 85eFt.

Szóval azt lehet mondani, hogy a 34% azért kevés, mert igazából nem emelés, csak megkaptuk azt az infláció-kompenzációt, amit eddig a nyugdíjasok automatikusan, évről évre megkaptak (emiatt nem tűnt ilyen soknak).


Ezzel -tekintettel a válságra- mindenki elégedett lenne, ha valódi 34% lenne, de sajnos

-megszűnik az adó egykulcsosításakor bevezetett kompenzáció, amit azért adtak, hogy ne csökkenjen a nettó bérünk.

-megszűnik az osztályfőnöki órakedvezmény

-megszűnik az infomatikai pótlék

-heti 2-4 órával nő a kötelező óraszám, és az eseti helyettesítésekért sem fizetnek, tehát a többletmunkát ingyen kérik

-jogszerűen az abszurditásig fokozhatják a munkaterhelést, azaz heti 32 órádat beoszthatja az igazgató (tanulókísérés, stb.), aztán a maradék 8-ra oszd be önállóan a 16-20 órányi teendőt...

Szóval a borítékban nem lesz 34%-kal több pénz, néhányaknak semmi többlet sem lesz, néhányaknak meg majd megszűnik a munkája.


A másik, amiért kevésnek tűnik, hogy nem erről volt szó. Tudnék idézni a választások előttről Hoffmann Rózsától, arról volt szó, hogy a tanári béreket az átlagbérek fölé fogják emelni, ahogy az más országokban szokásos. (Tehát egy német tanár nem csak azért keres többet, mint egy magyar, mert ott magasabbak a bérek, egy német tanár egy német villamosvezetőhöz vagy hegesztőhöz képest is jobban keres.) Ez az ígéret nem teljesült, tehát ennek fényében is kevés a 34%. Lehet mondani, hogy erre van pénz, el is tudom fogadni, de ha ezt előre lehetett sejteni, akkor miért kellett elhúzni a mézesmadzagot kb. dupla ekkora emelést ígérve?

2013. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Na én ezért nem adnék egy forint emelést se senkinek se.

"Csak szaros 34% emelés?

Mi az főleg, h eddig nem is kaptunk?"


Más ennyit se kap és rengeteg munkahelyen egyáltalán nincs is, mert kap egy fix összeget már évek óta aztán jónapot...

Ezek meg fel vannak háborodva, h miért nem dupla meg stb....

2013. júl. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 MolotovPunk ***** válasza:

Utolsó kommentelő.Ember,olvasd már végig miket írtak erről.Az a 34% majdnem olyan,mint ha nulla lenne.Inflációk és egyebek miatt.

Nekem sem volt már vagy 3 éve béremelésem semmi,még sem sírok.Egyébként a tanároknak adok igazat akkor is.Jogosan vannak kiakadva.

2013. júl. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem gyűjtenek aláírást, h nem kell?

Biztos van más, aki örülne ilyen emelésnek is, nekik nem jó, másnak jó lesz.

Mondom, én nem kaptam szintén évek óta, most rádobnának 34%-ot, hát leszarnám az inflációt....

2013. júl. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
2007ben mennyit emeltek arra emlékszel-e?
2013. júl. 12. 07:47
 30/36 anonim ***** válasza:

28-as:

Azt nem mondtam, hogy nem örülünk neki, hiszen tulajdonképpen le is lövethetnének minket :) Szóval a piacgazdaság törvényei nem kényszerítik ki a béremelést, mert a folyamatos leépítések miatt extrém alacsony bérért is lenne valaki, aki tanít. Csak azt mondom, hogy nem valósítják meg, amit ígértek, továbbá azt is, hogy a 34% messze kevesebb valójában. (ráadásul pont annak kevesebb, akit sokat dolgoztatnak)


2008 jan. 1.-től kaptunk legutóbb többet, kb. 5%-kal, ez kategóriánként kissé eltér. Számoltam egy kicsit, a mindenkori bruttó->nettó korrekcióra nem vállalkozva.

Az inflációval korrigálva 2013 januári jelenértékre a Medgyessy-féle 2002.09.01-i bérünk lenne ma a legtöbb, H1 (kezdő egyetemet végzett) bruttó 182eFt, H10 (=30 éve tanító tanár) 280eFt

A 2008.01.01-i bérünk ma H1 161eFt, H10 251eFt lenne.

Jelenleg H1 129eFt H10 202eFt



Kérdező: kb. 5%-ot emeltek 2007.dec.31->2008.jan.1., kategóriánként némileg eltért.

2013. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!