Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Cigány emberként kérdezem, mi...

Cigány emberként kérdezem, mi bántja az embert a cigányban? Min kell változtatnunk? Mit gondolsz a cigányokról?

Figyelt kérdés

Csak kutatás céljából kérdezem.

Én is cigány vagyok. Roma hogy ha úgy tetszik.


-én csak kíváncsiságból és tudományos szemléleteket nézve vetném magam bele a témába.


2013. júl. 5. 21:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
57%

"Roma hogy ha úgy tetszik. "


Nem, nekem nem tetszik. Ugyanis magyar nyelven a néped neve cigány, úgy mint ahogy én angolul Hungarian vagyok, nem pedig "magyar", és nekem az angol pedig nem English.


Amivel pedig gondom van: nem tudnak kulturált módon viselkedni, a tömegközlekedési járműveket összekoszolják, ordítoznak, a magyar tudásuk egy rakás ordenáré káromkodásban kimerül. A gyerekek az iskolában csak balhéznak, sok tanár hiába próbál segíteni, a szülők csak támadják. 4 év alatt egy cigány szülőt sem láttam szülői értekezleten, csak a cigány kisgyerek rajza hiányzott a tanítónéninek készített tablóról (pedig többször kérték a szülőt). A gyerekeikkel nem foglalkoznak, de azt sem hagyják, hogy más segítsen nekik. Ehhez hozzájárul a felelőtlen gyerekvállalás, és hogy a segélyt várják meg a sültgalambot a szájukba. Amikor külföldre költöztünk, a hely kiválasztásában az is szerepet játszott, hogy cigányok ne legyenek arrafelé, annyira elegem lett belőlük. Örülök, hogy belőlem többet pénzt nem látnak, nem haza fizetek adót és a gyerekeimet is biztonságban tudhatom az iskolában.

2013. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nekem azokkal van gondom, akik rendetlenek, hangosak, gátlástalanul lopnak, csalnak, hazudnak, kötekednek, gyilkolnak. És akik mentségként próbálják használni a nehéz sorsukat, amit nagy részben maguknak köszönhetnek.

Nem minden cigány ilyen, és nem csak a cigányok ilyenek, de tény, hogy a saját tapasztalatom alapján a nagy részük cigányok, és a cigányok nagy része is ilyen.

2013. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
50%
Az a baj velük, hogy úgy viselkednek, mintha egy veszett sakálfalkát összekevernénk egy agresszív csimpánzcsapattal. Ha te tényleg normális értékrendű cigány vagy, akkor nem hiszem el, hogy ezt ne vennéd észre és hogy ez téged nem zavar...
2013. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Nekem a fő problémám az, hogy nem bírnak viselkedni és agresszívak. A lopás ehhez képest már eltörpül. Miért kell kötekedni, beszólni, s azt sem értem, hogy ha már elvettek az öregembertől/asszonytól pár ezer forintot, miért nem lehet távozni, nem pedig halálra verni(ez már nem "megélhetési bűnözés", hanem sima szadizmus!)Ja és másodsorban jó lenne, ha nem a 8 osztály, meg a gyerekszülés lenne az életcéljuk. Akkor van egy rétegük, amely aránylag békés,de óbégatni ők is tudnak, és ők sem egy Einsteinek. Persze vannak , akik dolgoznak, és vannak magasabb végzettségűek is közöttük, akik meg tudnak normálisan nyilvánulni, de sajnos még nem ők a többség. 22/l- Borsodból
2013. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Magadon semmit, a többieket meg úgyssm tudod meggyőzni. Ne is próbáld.
2013. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

Engem gyerekkorom óta próbálnak a szüleim a cigányok ellen fordítani. Igazából sosem értettem miért, nem magyarázták el sosem a valódi okát az ő gyűlöletüket a cigányok felé. Nem igazán ért eddig személyes negativ tapasztalat a cigányoktól, sőt, jó kapcsolatban vagyok több személlyel is közületek. Valahol bennem is él, hogy igenis vigyáznom kell,többször át kell gondolnom, mennyire bízok meg bennetek, de az biztos, hogy tőlem senki nem hall olyat, hogy "retkes cigányok", és a többi. Szerintem a probléma forrása a rossz neveltetés. Én azt vallom, hogy minden ember jónak születik. Egy lelkiismeretesen, tisztességesen felnevelt édes kis cigánygyermekből nem akarom elhinni, hogy egy utolsó, lopós, lecsúszott ember váljon.

Az egyik személy, akivel jó kapcsolatban vagyok, ő egy családapa, dolgozik, arany szíve van, és lélekkel neveli a gyermekeit( ja és 2 gyermeke van, nem is terveznek többet!). Én nem akarom elhinni, hogy belőlük olyan ember válik, akit a magyar társadalom képtelen lenne befogadni. Ha minden ember ilyen lenne( akár a fent említett, akár te!), semmi probléma nem lenne itt. Én magyarként abban is biztos vagyok, hogy mi nem egy ellenséges nemzet vagyunk, biztos vagyok benne, hogy eltűrnénk minden olyan kisebbséget, amely nem lefelé húz bennünket.

Viszont ott a másik oldal.Nem is részletezem, a legtöbb komment róluk szólt (lopás, csalás, eltartott,..). Engem ez a téma iszonyatosan foglalkoztat, rengeteget olvasok ez ügyben (persze nem kurucinfót és társait, azt nagyon szélsőségesnek találom, és kétségbe vonom az igazságtartalmát). Ezek ellenére én sem vagyok vak. Az Alföld közepén lakom egy kis városban, itt is nagy számban élnek cigányok, de itt még nem éleződtek ki súlyosan az ellentétek, de vannak olyan esetek, amely reménytelenséget ébreszt bennem, hogy valaha is javulás következik be a cigányság körében, de ilyen emberek mint Te, mindig reményt adnak.

2013. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Neuhauser László ***** válasza:
100%

Elmondom, engem azért nem vesznek fel közmunkára, mert magyar vagyok!!

A cigányok után SOKKALTA több támogatást kapnak az önkormányzatok..

Tavaly voltam közmunkán, amt végeztem is rendesen, bár igaz, hogy nem volt kedvem hozzá...

Hogy miért nincs munkamorál??

Egyszerű a válasz: Számadatok

Közmunkás (Napi 8 óra) bére 2009 - ben BRUTTÓ 71.500 / NETTÓ 57.814 ft

Ugyanezen munkás bére 2012 - ben BRUTTÓ 71.800 (300 - zal több) / NETTÓ ~47.000 (10.000 - rel KEVESEBB!!!)


Tehát, három év alatt nem kevesebb mint TÍZEZER forinttal CSÖKKENT a közmunkások bére!!!


Szoc. segélyt kapok én is, és tudom jól, hogy ez nincs rendjén....

Nem segélyből kell élni, igen ebben van igazság, dolgozni kell, elfogadom

De akkor adjanak RENDES MUNKÁT és RENDES BÉREKET!!!

De se egy normális munkabér, se egy akármire való munkahely (de még másféle se...)


Mellesleg közmunkával az órabér 280 ft (nettó) , idénymunkával/napszámos munkával meg akár 6-700 ft is összeszedhető óránként, tavaly egy hét alatt össze szedtem annyit, amit közmunkával másfél hónap alatt.....

Na EZ az oka, hogy annyi a munkakerülő, egyszerűen hülyék lennének ennyiért dolgozni.....


Mellesleg, visszatérve a cigányságra...

Ha a következő mondatok után raszistának nyilvánítanak, és ez már rasszizmus, akkor felvállalom, hogy rasszista vagyok...


Kezdeném azzal, hogy mi mindent tettem a falu roma közösségéért:

INGYEN jártam DOLGOZNi, segíteni a helyi Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnökéhez, mert ő maga nem ért a számítógépekhez, és az email - ezéshez..

Na szóva, ő diktált, én meg gépeltem, és utána jártam a pályázati lehetőségeknek, stb stb....

Hozzá teszem, annyira rosszul fogalmazott, hogy a teljes levelet át kellett utólag írnom, minden alkalommal....


Amiket sikerrel intéztem el, 2012 - ben

- Zarándokút Csatkára (Roma kultúrális zarándokút, csatkai búcsú)

- Egy hetes balatoni nyaralás, roma általános iskolás gyerekek részére

- A helyi önkormányzat a Roma N. Önkorm - mal egyetemben pályázott (természetesen ezt is én intéztem el) 30 roma származású foglalkoztatására a közmunka program keretében (Állami támogatás az önkorm. részére) .

- 2 darab benzinmotoros fűnyíróra és 2 darab motoros fűkaszára benyújtott támogatási kérelem, azzal a céllal, hogy a romák ezen eszközöket kölcsön véve a Roma NÖnkormtól a saját területeiket, és a házuk előtt az utcát rendbe tehessék - sikerrel megkapták a támogatást, az eszközökért semmi önrészt nem kellett fizetniük (csak a benzint)

- És még sorolhatnék egyéb, kisebb dolgokat....


És hogy mit kaptam cserébe a roma társadalomtól??

...Hát sok jót nem, rosszat annál inkább:

- Nemegyszer megloptak

- Elhívtak, hogy nézzem meg a gépüket (Sz.gépekkel foglalkozom "maszakként")

- De mikor egy alkatrészt ki kellene fizetni, akkor egyből nincs pénze (közben a boltból többezer ft értékű élelmiszerrel, és cigivel tér haza a testvére/párja/egyéb hozzátartozó)

- Nemegyszer megvertek, és elvették a pénzemet (párszáz ft) és/vagy az élelmiszert (kenyér+margarin+felvágott+nassolnivaló) , illetve egyszer a biciklimet is szétverték, mert ellenkeztem (tönkre ment)

- Egyszer egy roma ki is rabolt (200 ft volt nálam) , és megfenyegetett, hogy adjak neki pénzt (1.500 ft - ot) , vagy megver, és le is fogott... - Ez az ember többek között emiatt is, két és fél év börtönt kapott

- Ez utóbbi miatt is (mert börtönbe juttattam egy cigányt) a mai napig folyamatosan letámadnak a romák, megvernek, stb....

- Egyszer nem értem rá a roma önkorm.nak segíteni, egyből letámadtak, hogy azért mert egy rasszista hadd ne mondjam mi (nem tűrné a monitor és az oldal sem, hogy miket mondtak rám) vagyok, stb...

Ezután kérdem én: EZEKNEK segítsek??? Mikor EZT kapom cserébe???

hát NEM!!! Valamit valamiért!!!

Részemről ennyi


Ha ezzel már rasszista vagyok, akkor felvállalom!


Várom a véleményeket


Ja, és a falu: Kevermes (Békés megyében)


És egy érdekes számadat:

Kevermes lakossága 2011 - ben: ~2.100 fő, ebből roma: ~300 fő

A Roma Nemzetiségi Önorményzat (a segítségemmel) pályázatot írt ki, KIZÁRÓLAG ROMA származásúak megsegítésére, pl. ha valaki kórházi kezelésre szorul, vagy alkalmi anyagi támogatásra van szüksége

Nos, említettem, hogy 2.100 főből 300 vallotta magát romának

Szerintetek hányan jelentkeztek az előbb említett pályázatra?

Nem kevesebben, mint 1.800 - an, nem elírás, EZERNYOLCSZÁZAN!!!!

Nos, amikor segítség kell, akkor egyből cigány? Ha őt bántják, akkor ő cigány és magyar verte meg? De amikor ő bánt másokat, ő lop, akkor ő is magyar?? Hogy van ez???

2013. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Neuhauser László ***** válasza:
Helyesírási hibákért, elgépelésért elnézést kérek
2013. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 139 válasza:

Személy szerint eddig még nincs sok tapasztalatom velük kapcsolatban de ami van leírom. Egy cigány családot ismerek és csak pozitívumokat tudok velük kapcsolatban mondani! Az anyuka egy óvodában dolgozik mint konyhás az apuka is dolgozik valamit de azt nem tudom. Négy gyerek közül 2-vel egy suliba jártam (többi még nem volt iskolás korú). Mindegyik normális, jól nevelt, értelmes gyerek (velem sokkal több probléma volt mint velük...)! Anyukámnak mindig köszönnek/köszöntek, udvariasak. Asszimilálódnak! Negatív élmény is volt pár pl.: a szemem láttára akartak kivenni valamit egy nő táskájából a metrón, hangos káromkodás, ilyesmik. Anyukám cége viszont felkarolt néhány ambiciózus cigány fiatalt és fizetik a tanulmányaikat kis koruk óta (például tankönyvek megvétele, erdei tábor fizetése, később egyetem, főiskola stb.). Szóval csak azt szeretném mondani, hogy nektek lenne a legjobb ha asszimilálódnátok!

egy 14 éves lány :)

2013. aug. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Személy szerint eddig még nincs sok tapasztalatom velük kapcsolatban"


Jó tanács: legközelebb akkor írj, ha lesz tapasztalatod.

2013. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!