Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Cigány emberként kérdezem, mi...

Cigány emberként kérdezem, mi bántja az embert a cigányban? Min kell változtatnunk? Mit gondolsz a cigányokról?

Figyelt kérdés

Csak kutatás céljából kérdezem.

Én is cigány vagyok. Roma hogy ha úgy tetszik.


-én csak kíváncsiságból és tudományos szemléleteket nézve vetném magam bele a témába.


2013. júl. 5. 21:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
Nekem semmi bajom a cigányokkal.
2013. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2013. júl. 5. 21:21
 3/30 A kérdező kommentje:

Kérem, hogy azok ne írjanak a válaszra, akik úgy gondolják hogy nincs velük semmi gond és baj. Örülök neki, hogy így látják sokan ezt a dolgot.


-én inkább a hibákat keresem.


köszönöm.

2013. júl. 5. 21:22
 4/30 anonim válasza:

nekem azokkal nincs bajom akikről tudom hogy valamennyire rendesek de van egy réteg akik nem igazán (sajnos ez a több)

ha rendes vagy másokhoz akkor ök is azok lesznek veled legalább is a többség

te hogy gondolod?

2013. júl. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Én is hasonlóan gondolom.

-Én rengetek cigány telepen jártam már, tudni illik, hogy amilyen cigány telepeken élő cigányokkal találkoztam, ezek a cigányok nem tűntek gonosznak, rossz embernek! Ezek a cigányok inkább pusztákon, falukban, vagy éppen kisebb városok szélén éltek!


-viszont találtam más rétegeket is, mint a Tatabányai az Oroszlányi és a Bokodi cigányokat de Kisbért is! De Kisbéren jó cigányokkal is találkoztam, hogy ha lehet ezt mondani. (nem akkarok rossz következtetéseket tenni.)

Ezek a cigányok már sokkal törekvőbbek és sokkal más gondolkodást képviselnek, itt azt értem, hogy gyakran bűnőznek, és lopnak!


-Én is úgy gondolom, sok esetben, hogy a cigány emberek között nagyon sok rossz gondolkodással rendelkező, és erkölcstelenül, sőt tudatlanul cselekednek!

Ez nem mindig a adott illető hibája, inkább egyes diszkriminációk , tudatlanság, tanulatlanság és rossz élet körülmények végett jön létre!


De vannak szintén elítélendő, jó módú cigány családok (itt arra értem hogy gazdagok) és még is tudatlanul és nem a tudás és a rendes élet útját képviselik az életüket!


Sajnos ez tény, és ez ellen majd tenni fogok.

2013. júl. 5. 21:32
 6/30 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy a nagy többségük ,olyan életmódot folytat, amely nem felel meg a társadalmi normáknak.

Ezek az emberek a szociális rendszert kihasználják és kialakult náluk egyfajta megélhetési gyermekvállalás.


Természetes ,hogy a többségi társadalom nem nézi jó szemmel ,hogy valakik így használják az adójukból fent tartott szociális rendszer.


A társadalmi normáknak be nem tartásán azt értem, hogy ennek a kisebbségnek, jelentősen nagy százaléka kb 90% , bűnelkövető és visszaeső is.


Az emberek több bűnöző cigányt látnak és több ilyennek van tapasztalatuk ,ezért alapból ha már romát látnak, akkor úgy is állnak hozzá.

Azért mert azt tapasztalják ,hogy 10-ből 9 bűnöző.

2013. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Amiről még pár mondatot.


-A gyermek vállalásról.


Tény, hogy sok cigány család úgy vállal gyereket, hogy azt nem tudja kellően eltartani és rendes felelős tudatos életet biztosítani neki!


Ez nem jó dolog. De még sem lehet bele kötni.


Mivel minden embernek joga van az életez való joghoz, és bármennyire is, annyi gyereket vállalni amennyit csak akar, akkor is hogy ha nem felellöség teljesek ezek a dolgok.

2013. júl. 5. 21:38
 8/30 Vadkan01 ***** válasza:
Tenni fogsz ellene? Tetszik ez az önbizalom, mit fogsz tenni?
2013. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Én ezzel nem értek egyet, de tény hogy sok bűnöző van a cigányok soraiból, de ez 30-40%-ra tehető!


De nem lehetek biztos ebben, mivel nem jártam utána a dolgoknak!

Tény sok a százalékos arány.



A szociális rendszer rossz! Nem szabad azt hinni, hogy egy 7 tagú család 5 gyermek szociális juttatásból megtudna élni! Ez a tény lehetetlen!

-itt jön szóba a illegális munka, bűnözés.

De említsük meg, hogy a rendes emberek is vannak és azok felelősen a családfők dolgoznak!


A cigányok helyzete, inkább káosz, nincs rendszerezve mint egy átlagos magyar családnál.

2013. júl. 5. 21:42
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

-Az erőszakos,bunkó viselkedés (nők feltűnő bámulása,kötötzködés,ordítozás,trágár beszéd,többi ember zavarása)

-Lopás,rablás,átverés,csalás

-Élősködés,kiszipolyozás,beilleszkedésre képtelenség

-Felelőtlen gyereknemzés

-Megfélemlítés

-Lustaság

-Képmutatás


Az ilyen vtulajdonságú cigányok ellen van kifogásom.A beilleszkedett,normálisakkal nincs bajom.

2013. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!