Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Unalmas trafikmutyi megint?

Unalmas trafikmutyi megint?

Figyelt kérdés
Több Nemzeti boltossal beszéltem, többségük nem egy, hanem több üzletet kaptak. 2, aki a közelben nyitott, 5 db-ot kapott.Hozzáteszem, soha életükben ezzel nem foglalkoztak, az egyik a megasztáros Palcsó. Nem kellett volna kevesebbet kapniuk és esetleg olyanok is kaphattak volna, akik ezzel foglalkoztak eddig? Arról nem is beszélve, hogy, hogy nyerhetnek olyanok pályázatot, akiknek még a pénzük se volt meg rá, sok feltölteni se tudja az üzletet.

2013. júl. 5. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, unalmas.
2013. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért annyira nem, hogy ráklikkelj és válaszolj.
2013. júl. 5. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:
De, annyira unalmas, hogy ráklikkletem, és válaszoltam.
2013. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor te túlságosan unatkozol.
2013. júl. 5. 18:37
 5/7 ConnectCare ***** válasza:
100%

Én sosem unom meg :)


Sokadszor is az a véleményem, hogy az sem helyes hozzáállás, hogy más is kaphatott volna, mert a problémát nem az okozza, hogy egyesek kaptak mások meg nem, hanem az egész koncepció létezése maga a probléma, hiszen így megszűnik az egyenlőség állampolgár és állampolgár között, mert míg az egyik rendelkezni fog a dohánykereskedelem jogával, addig a másikat ettől a jogtól megfosztják.


A jog előtti egyenlőség csak akkor valósulna meg, ha vagy teljesen állami monopólium lenne a dohánykereskedelem és senki nem csinálhatná vagy mint eddig, mindenki csinálhatná.


Az már csak hab a tortán, hogy szerintem a 20 év hosszúságát simán meg lehetne támadni az EU-nál (repülőtereken például, ahol földi kiszolgáló cégekből a dolog jellegéből adódóan nem lehet túl sok, az unió az igazságos piac megmaradása érdekében maximum 7 évre engedélyezi a cégeknek az újrapályázás nélküli működést) és azt csökkenteni kellene illetve szerintem érdekes kérdés, hogy mi van akkor, ha ma lettem 18 éves és trafikot akarok magamnak. Jogszerű-e, ha erre leghamarabb nekem csak 38 éves koromban lesz lehetőségem, mikor az eredeti pályázaton még nem is indulhattam önhibámon kívül?

2013. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem probléma, hogy olyanok is nyertek, akik eddig nem foglalkoztak ezzel; hiszen egy dohánybolt vezetése nem egy diploma- vagy OKJ-szintű dolog.


A mutyizásokon viszont eléggé kiakadtam, ill. a szokásos fejetlenségen, szervezetlenségen. Több kérdésnél is leírták már, hogy egyes városokban egymás hegyén-hátán nyitottak a trafikok; ezek egy része majd szépen be fog csődölni, hiszen nem fogják tudni kitermelni a költségeket, vagy olyan kevés nyereségük lesz, hogy nem éri meg ezzel foglalkozni.

Pl. Kazincbarcikán, ha jól emlékszem, a 12 trafikból 10 ugyanabban az utcában van. Nálunk (Pest megyei nagyváros) a várost átszelő főút központi részén 4 trafik nyílt, a két legtávolabbi is max. másfél-két kilométerre lehet egymástól; plusz egy utcával arrébb van még egy. (Biztos van még több is, de nem jártam mostanában a város többi részén.)

3 trafiknak ugyanaz a tulajdonosa/bérlője (bocs, nem tudom pontosan), az illető két közeli városban is kapott koncessziót, tehát legalább további két, azaz összesen öt trafikra.


Ami pedig még erősen piszkálta a csőrömet, az az, hogy munkahelyteremtés címén lehetett kapni támogatásokat, több milliót, ha jól tudom. Nem értem ennek a miértjét, hiszen az nem pluszköltség, hogy alkalmazottat vesz fel valaki, legfeljebb a hirdetések párszáz- vagy párezer forintos díja az. A bért és járulékait mindenképp fizetni kell a foglalkoztatónak...

2013. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kőszegen van egy "már ősidők óta" ilyen trafikosként, lottózóként szolgáló rész a város elején. Nos, az érdekes része most következik: az eladó mondta nekem, hogy még a pályázatok elbírálása előtt bement hozzájuk Hende Csaba (honvédelmi miniszter illetve helyi kiskirály) asszisztense vagy lánya (arra már nem emlékszem, de nő volt) és azt mondta nekik, hogy a Hende úr küldte és kétszázötvenezer forintért elintézi, hogy kapjanak koncessziót. Ennyit a tisztességes Fideszről... A tulajdonos nem kapott jogot.
2013. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!