Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves fideszesek, tudtok...

Kedves fideszesek, tudtok nekem ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor retorikáját szeretném megérteni, és ezért egy-két dolgot tisztázzatok le nekem.


1. haza és állam ugyanaz, vagy haza és állam nem ugyanaz?


2. miniszterelnöke az államnak van, miniszterelnöke a hazának vagy mindkettőnek van miniszterelnöke?


3. a miniszterelnök vezető vagy egy szolga?


4. ha miniszterelnöke a hazának és az államnak is van, akkor minek mije?


5. inkább utálom a szocikat, inkább szeretem a fideszt?


tudom, hogy hivatalosan a kormánynak van miniszterelnöke, de az egyszerűség kedvéért az állam most jelentse a szervezeti aparátust, a haza meg jelentse az ország fizikumát és a nemzetet


köszönöm az értelmes kommenteket és a segítséget.


2013. júl. 3. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Orbán Viktornak egyetlen retorikája van: ÉN VAGYOK AZ ISTEN!! Minden más, csak diplomatikus maszlag. Egyébként minden beszédét milliókért írják, olyan "szakértők", akik úgy lettek azok, hogy egyik reggel arra ébredtek. Szóval kétlem, hogy vannak saját gondolatai... ha vannak is, azok is egy elmeháborodott kusza förmedvényei, amiben sok minden összekeveredik, de majd feltétlenül szólj, ha olyan beszédet hallasz tőle, amit nem papírból olvas fel, mert akkor lesz esély arra, hogy esetleg őt is meglátjuk amögött a maszk mögött amit állandóan visel, már ha van maszk...
2013. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Hazája van mindenkinek, de nem minden hazának van állama is.

Például: Erdély a hazám. De (per pillanat) nincs saját államisága.Mert egy jó érzésű erdélyi magyar soha nem tekintette és nem tekinti a Balkánról irányított államiságot a sajátjának.

Például: Rostás Cilinder vagyok vasipari újrafelhasználási logisztikus Borsodból.A sukár Borsod a hazám .A gádzsók Magyar Állama meg azé van, hogy aggyon nekem segííjt a sok rajkó után akik úgy ugrálnak ki a csálé asszonyomból ,mint a pattogatott kukorica.

Konklúzió: a népek, nemzetek államokká, országokká szerveződtek.Az államiság képviseli az emberek alkotta nemzetek országának közösségi érdekeit.

Még az is előfordul ,ha hiszed ha nem ,hogy van mikor az egyén érdeke megcsorbul, meghajol a közös érdekek előtt.

2.Miniszterelnöke kormánynak van.

3.Vezető beosztású ,közszolga.

4. ... bocs de ezt nem értem.

5. Na itt ugrik ki a nyuszi a bokorból!

A pártok nem azért vannak ,hogy érzelmekkel viseltessünk irántuk.

Állatalában a pártoknak szoktak lenni programjaik amiket a sarkallatos véleményük ,állásfoglalásuk, világnézetük, tradiocionális pozicionálódásuk határoznak meg.

Nos ezekkel a programokkal(tettekkel ,szándékokkal, szándéknyilatkozatokkal) lehet egyetérteni és lehet vitatkozni a saját érdek, szemszög, életehelyezet, tudás stb adta vélemény ,meglátás neadjisten érv kinyilatkozatásával.

De még mindig érzelmek és INDULATOK nélkül.


Kb erről szól a politika.


"Amikor a politikába érzelmeket indulatokat visznek bele az olyan mintha azért szurkolnának az emberek egy focicsapatnak mert teszik nekik a trikója amiben játszik."


Sallyát!

;)

2013. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!