Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne-e jobb, ha javítanán...

Nem lenne-e jobb, ha javítanánk az emberiség genetikai állapotán és csak pár, a lehető legtökéletesebb embernek engednénk meg, hogy továbbadja a génjeit?

Figyelt kérdés

A legtökéletesebbet úgy értem, hogy jó fizikumú, jó eszű, épelméjű, egészséges, szép arcú.

Kiválogatnánk az ilyen nőket és férfiakat, az egyiktől petesejteket vennénk, a másiktól pedig hímivarsejteket.

Ha egy házaspár gyereket akar, akkor beültetnénk a pár nőtagjába egy ilyen mesterségesen megtermékenyített zigótát és kihordaná, aztán végülis az ő gyereke lenne, mert ő volt vele terhes 9 hónapig, csak másnak a genetikai állományából származna.


Így tudnánk biztosítani, hogy csakis a lehető legjobb egyedek szaporodhassanak és így nem lennének depressziós, sikertelen, boldogtalan emberek, mert mindenki jó génállományú, életrevaló, sikeres és erős szülőktől származna.



2013. júl. 2. 08:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük félre a gyakorlati problémákat amit a többi válaszoló már már kifejtett, nekem csak egy elméleti kérdésem lenne.


Ha valahogy kitenyésztetted és globálisan elterjesztetted a tökéletes embert, akkor hogyan is fogod meggyőzni a szép, okos, kreatív, röviden szólva tökéletes embert arról, hogy egy unalmas kulimunkát végezzen, miközben egy semmivel sem tökéletesebb embertársa vezetői pozícióban üldögél egy légkondicionált irodában.


Amíg ki nem jelölsz egy új (nem emberi) rabszolgaréteget, addig semmi esetre sem lehet mindenki egyformán szép és boldog, mert okos és ambiciózus emberként érzik azt ,hogy többre hivatottak mint amit elvégeztetnek velük.


De még akkor sem képzelhető el, a teljes egyenlőség mivel egy vezető, ellenőrző réteget mindig ki kell jelölni, akik kvázi magasabban vannak, mint a többiek.


Szóval ezzel a genetikus dologgal nem lennék előrébb, sőt jelentősen vissza is vetné a társadalmat.

2013. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Gattaca teljes film, ha érdekel:


http://www.youtube.com/watch?v=N6dlwa4RQL8

2013. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
22%

Az emberi evulúci már visza fordult . De humánusan nem lehet ezelen semitt teni . Ere a gén modositás a legjjob modszer.

Viszont áv századokra vagyunk attol hogy szükséges legyen.

Előb utob minden populáció beltrjes lesz a féll emberiség egy nagyáboll 50 ezer évvel emebrtől szármázik .

És erre nem tudud rá venni a népeséget és akor minden ugyan ugy tőrténe mint eddig.

ezzel max egy nagyon durva diktaturát csinálnáál.


És hogyan lehetne egy társadolamba mindenki sikerres? Ki oucolná a sszaart?

2013. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Eugenetika (eugenika), köszönjük, feltaláltad a spanyolviaszt (én vagyok a hatodik, aki ezt mondja?). Ez nem a nácik ötlete (ők egy fenét akartak ilyet, emberek, az árja fajelmélet alapjaiban más), hanem Galtoné (Darwin unokatesója, igen, a Galton-deszkás Galton). Azóta sem jött be.

[link]

De tulajdonképpen csak pont 130 évet késtél az ötlettel.

Illetve én nem filmet ajánlok, hanem könyvet: Szép új világ (Huxley), olvasd csak el, milyen egy tökéletes, depresszió nélküli, megépített társadalom tökéletes geneikájú emberekkel. (És nem tökéletes egyéb elemekkel.)


Illetve két probléma az előttem bizonyára elmondott recesszív géneken kívül: mitől lesz valaki sikeres? Hát, én megnéztem korunk top milliárdosait, a legsikeresebbek közül egynek nincs "jó genetikája" (csak nézz rájuk). És kétlem, hogy mind boldogok lennének.

2013. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A jó genetika nehezen értelmezhető az emberiségnéll.

Állatoknál azt jelenti hogy aki legtőb szapordó utodot hoza világra ez az emberiségnél a cigányok .

A gazdagok álltalába okasak is akik a saját válalatukat épiteték fell ez egy jó gén de ehez nem kell szépnek mozgékonynak és külőnőseben egéségesnek leni .

Az olimpkonoknak magasabb az átlagnál az iq juk és jobb a fizikumok sokkall a megfelelő eddzéshez kell az iq (és a kémiai jártaság) viszont az utód számuk kevés.

Nem lehet mérő számot csinálni a siker definiállása nélkul max a paraméterek figyelése és egy kihagyot paraméternek rosz kővetkezményei lenének.

2013. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!