Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valósak ezek a földrajzi...

Valósak ezek a földrajzi állítások?

Figyelt kérdés
Sokszor elhangzik az kérdés ebben a rovatban, hogy ,,Miért támadja a világsajtó mindig Magyarországot?". Erre gyakorta olvasható válasz ,,kiváló magyar termőföld,, és az ,,édesvíz készlet,,. VALÓJÁBAN milyen minőségű a magyar termőföld pl. a franciához vagy az olaszhoz képest? Az édesvízkészlet sem egyértelmű számomra, egyesek azt állítják, hogy olcsóbb a tengervizet sótalanítani, illetve én Duna-Tisza közben élek, Kecskeméttől délre arzénnal mérgezett a csapvíz, a környezetemben több idős asszony halt meg arzénmérgezésben, akkor mi is az igazság? Valamint arról is hallottam, hogy a Mecsekben vannak még bőven szénkészletek, csak környezetvédelmi szabályoknak nem megfelelő minőségű. Valaki erről tud valamit, vagy ez mese?

2013. jún. 24. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A termőföld valóban nem kiemelkedő minőségű, de bőven a jó kategóriában van, továbbá az ország méretéhez képest rengeteg a művelésre alkalmas terület, szemben mondjuk Szlovákiával, Ausztriával, Szlovéniával stb. Viszont minőségre pl. az ukrán földek jobbak és több is van.

A vízzel az a helyzet, hogy igazából a felszíni vizeink nagy része külföldről származik, viszont a csapvíz tisztasága nálunk valóban a világ élmezőnyében van, megkockáztatom top 10-ben. (Az egészségügyi előírások rendkívül szigorúak, remélem mindenki tisztában van vele, hogy akár a határértékek többszörös átlépése sem lenne káros az egészségre.)

Bányászni viszont kb semmit sem érdemes itt, maximum bauxitot.

2013. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az arzén-problémát, stb. könnyen ki lehetne küszöbölni ipari fejlesztéssel, de most még drága. A víz kitermelése minél nagyobb a szárazság, annál költségesebb.


A világsajtó "támadásoknak" egészen más okai vannak. Nem sima gazdasági, hanem gazdaságpolitikai még inkább politikai okai. Ezért azonban mindkét egyaránt "oldal felelős". Mindkét oldal ellenzékben gyakran külföldi szak- és politikai tekintélyekhez, és sajtóhoz fordultak, ill. járatták le magukat "élből".

2013. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Valamint arról is hallottam, hogy a Mecsekben vannak még bőven szénkészletek, csak környezetvédelmi szabályoknak nem megfelelő minőségű.?"


A szén még csak hagyján, de van lenn bőségesen uránérc is, szóba került a megnyitás, abból meg köszönjük nem kérünk. Épp elegen haltak már meg Baranyában sugárfertőzésben...

Szétcseszték a Mecseket.

2013. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az arzén probléma sajnos nálunk is fennáll. A csapvíz ihatatlan, annyira rossz íze van, büdös és ráadásul mindent megfog sárgán. Egy ideje már minden nap jön a falunkba vizes kocsi, ahonnan ingyen kapunk ivóvizet.


A vicc egyébként ebben az egészben az, hogy a saját kutunkból érkező víz ugyanakkor tökéletesen tiszta, nincs fele semmi probléma. Csak a fogyasztásához állandóan forralni kéne a vizet.


A nyersanyag kérdésekben már megmondták előttem a frankót. Egyedül a földgáz az, ami kérdéses. Rengeteg van a földben, csak nagyon sokba kerülne kitermelni. Ha meglesz rá a technológiai háttér, akkor az még jól fog jönni, ha nem passzolják el.


A földjeink jó minőségűek. Jobbak, mint nyugaton, ahol a mezőgazdasági túltermelés, agyontrágyázás és vegyszerezés miatt teljesen kimerültek és károsodtak. Valóban fel akarják vásárolni a földeket, de nem nyugatról, hanem innen Magyar-honból.

2013. jún. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Salamon Bálint ***** válasza:

A talaj termelésre jó.

A vízkészleteink nagyobb része külföldről érkezik és - mivel nincsenek kiépített tározóink - távozik is tőlünk mégpedig a hazai vízgyűjtő területekből folyó édesvízzel együtt.

2013. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Salamon Bálint ***** válasza:
Ja, és a talajvizünk egy jó része valóban magas arzén-tartalmú, fogyasztásra nem ajánlott.
2013. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pro Patria ***** válasza:

Nos, azt tudom, hogy Magyarország 2/3-a termőföld. Nem tudom, hogy más európai országok esetében ez hogyan van, azt tudom, hogy a középkorban nálunk sokkal nagyobb volt a megművelt földterületek aránya, mint Nyugaton.


Viszont a 17:16-os válaszoló által írtakat cáfolnám, miszerint "a vízzel az a helyzet, hogy igazából a felszíni vizeink nagy része külföldről származik, viszont a csapvíz tisztasága nálunk valóban a világ élmezőnyében van, megkockáztatom top 10-ben."

- Ezt én pont fordítva tapasztalom. A csapvíz gusztustalan. Tele van klórral. Miután kitöltöm, szabályosan pezseg, füstöl a teteje pár pillanatig. Utána a fény felé tartva pedig még percekig úszkálnak benne a fehér klór-morzsák, mígnem összegyűlnek a tetején, egy nem túl látványos, de éles szemmel észrevehető réteget alkotva. A klór méreg. Gondoljunk bele, ez ugyan csak egy pohár. De ebben fürdünk, ebben mosunk arcot, kezet, fogat, ebből főzzük a levest, ezzel mossuk le a zöldségeket, gyümölcsöket, ebben áztatjuk ki a húst, ezzel mosunk fel, a ruháinkat ki. És évek alatt ez már hatalmas mennyiség. Ami az egysejtűeket megöli, az a mi sejtjeinket is roncsolja.

Az is kétségtelenül igaz, hogy vannak arzénfertőzött települések, ez ellen most próbálnak tenni, most egyelőre szükségmegoldássokkal, később pedig véglegesen:

[link]


Ellenben az viszont maximálisan igaz, hogy víznagyhatalom vagyunk. Budapest a vizek városa. 222 elismert gyógyvíz és 72 minősített gyógyfürdő van az országunkban.

Nézzetek a polcokra. Mi, magyarok ahhoz szoktunk hozzá, hogy ásványvizek garmadája áll a polcokon, és mind magyarországi forráshelyről palackozva.

Amikor Bécsben jártam, két fajta ásványvíz, ha volt. Ebben mutatkozik ez meg.

Egyszer ugyanis a HetiHetesben Hajós András azt mondta - akit egyébként kedvelek, mint ember, annak ellenére, hogy politikai szemléletben nem vagyunk egy síkon -, hogy "magyarázza már el neki valaki, hogy ha mi annyira bővelkedünk a vízben, itt miért nem olcsóbb, mint nyugaton". Nem ez az, amiben ez megnyilvánul - pénzt mindenen lehet keresni. Hanem hogy mekkora a választék itt, amihez mi hozzászoktunk, mint természetes jelenség, és hogy mennyire idegen ez akár csak tőlünk nem messze, a határ túloldalán.

2013. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!