Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyenek Spanyolország földraj...

Milyenek Spanyolország földrajzi adottságai a gazdasághoz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Földrajz tankönyv, esetleg Wikipédia?
2010. dec. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
minél nagyobb egy ország annál nagyobbak a lehetőségek pl ha az ország nagy ,nagy eséllyel találhatnak vasércet ,különféle színesfémeket ,stb ami jót tesz a különféle iparágaknak, minél nagyobb egy ország annál több embert tud önállóan eltartani, meg stb, természetesen van olyan is ,hogy hatalmas egy ország ,de nincs benne semmi használható csak sivatagi homok ,és vannak arra is példák ,hogy egy ország kicsi ,de mondjuk nagyon sok olajat találtak ,és mivel kicsi ezért a kis területet hamar fel tudják fejleszteni ,ilyen például Az Egyesült Arab Emíriség.Spanyolország szerintem egy közepes nagyságú ország vannak nála nagyobbak illetve kisebbek is.Szerintem Spanyolországnak mind földrajzilag mind helyzetileg jók az adottságai,más dolog az ,hogy az emberek ,hogy használják ki a lehetőségeket.
2010. dec. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát Spanyolország mediterrán terület, és ebből már lehet csinálni egy üzletet a közép-európai, észak-európai országokkal. Sok a hegyvidékes terület, így még az állattartás sem lehet rossz.

Másrészt mindenhol tenger veszi körül, és a Kanári-szigetek is egy olyan terület, ahonnan külön cikkeket lehet eladni.

Nem vagyok benne annyira most a földrajzban, de a szomszéd Franciaországnál rosszabbak a körülményeik (elvégre franciáknál kontinentálistól a mediterránig szinte minden éghajlat megtalálható).

Portugáliával meg egyáltalán nem tudnám összehasonlítani, de mivel a Portugáloknak kisebb a területük, ezért valószínűleg kevesebb is jut nekik az ibériai ásványokból, de mivel kevesebb embernek kell termelni, ezért lehet, hogy fejlettebbek.

De összességében a spanyoloknak mezőgazdasági téren jó helyzetük van, ásványkincseket meg te is el tudod dönteni, ha fölcsapod az Atlaszt.

De ma már nem nagyon számít az, hogy milyen kő van az ország területén, az számít, hogy melyik olcsóbb, és akkor a bányászatot felfüggesztik.

2010. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Külföldi ***** válasza:
Az összes spanyol gazdasággal kapcsolatos kérdést te teszed fel?
2010. dec. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nekem ez a 2.
2010. dec. 24. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!