Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szerettek a demokráciában...

Mit szerettek a demokráciában és mit nem egy autokratikus rendszerben?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Az autokráciában nincs meg a LÁTSZAT, hogy a nép kezében lenne a hatalom. A demokráciában ( a mai demokráciában) ellenben nagyon csodálatos parasztvakítás folyik.

Az autokrácia sokkal őszintébb műfaj.

2013. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Az autokráciában előbb-utóbb (vagy eleve) beteg - megalomániás a vezér. Félteni fogja a hatalmát, ezért kódolt, hogy el fogja nyomni a népet, megnövekszik a rasszizmus, az egymás iránti bizalmatlanság, stb.

Az elnyomottak egy részénél beindul a Stockholm-szindróma.

A vezér látásmódja beszűkül, és csak azt látja, amit látni akar. Csak olyan emberekkel veszi körbe magát, aki a saját elképzeléseit visszhangozzák, ha valaki ellentmond, így vagy úgy de eltávolítja a környezetéből (vagy az élők sorából)


Demokráciában a népnek meg van a joga a tájékozódásra, a választásra, a véleménynyilvánításra, stb. más kérdés, hogy ez a gyakorlatban mennyire valósul meg, pl a politikusok mennyire mondanak igazat, a média mennyire megbízható.

A Demokráciában nem csak a jog lenne a fontos, hanem a felelősség és a tudatosság is, hogy immúnisak legyünk a gyűlöletkampányra, a demagógiára, stb.

2013. jún. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Kettes:


Neked az a "hatalom" A nép kezében, hogy négyévente van jogod egy X-et rajzolni a papírra? És csak e miatt az összes előnyét bukjuk az autokráciának, csak hogy pár fontosat említsek:


-Ott nem kell négyévente óriási osztogató kampányba kezdeni, hogy nyerj a választáson, hanem értelmes dolgokra, fejlesztésre lehet fordítani.

-Fel lehet halmozni komoly állami tulajdont, nem kell félni attól, hogy valaki négy év múlva elprivatizálja.

-Ott sokkal könnyebb korrigálni egyes gazdasági nehézségeket (pl belvizek miatti élelmiszer drágulás) az által, hogy támogatást nyújt az állam az élelmiszerre és helyette pl a benzin árát emeli azonos mértékben(ha az energiaipar az állam privilégiuma)

-Sokkal több állami olcsó hitelt lehet csinálni

-Sokkal jobban lehet védeni a gazdaságot, mivel beszerzésekre nem feltétlen kell pályázatot kiírni, megkaphatja egy állami cég is azt.


Napestig sorolhatnám, hogy mi mindent vesztünk a miatt, hogy mániánkká vált az, hogy X-eket firkálgassunk papírokra és egymás torkának essünk valójában az életünket alig érintő kérdések miatt.

2013. jún. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól értem...

Ingyen sört akarunk, de az állam nem ad, hát hol van itt a demokrácia?

2013. jún. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

a demokráciában szeretem, hogy le lehet váltani a politikai vezetést ha kell, és vannak "fékek és ellensúlyok", amik védik a nemzetet a politikai ámokfutástól


az autokratikus rendszerben nem szeretem, hogy nem le lehet váltani a politikai vezetést ha kell, és nincsenek "fékek és ellensúlyok", amik védik a nemzetet a politikai ámokfutástól

2013. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Autokráciában is le lehet váltani a vezetőt. Arab tavasz? Semmi? Nem mond semmit?
2013. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3! Amikor az autokrácia előnyeit leírtad, helyesen fejtetted ki: LEHET. Csak éppen az autokrácia alaptulajdonsága, hogy az ellenkezője történik. Tehát lehet, de soha nem valósul meg.


#6-hoz. Mindent lehet, amit akarunk, és van hozzá képességünk. Természetes, hogy bármilyen diktátor eltávolítható. Ehhez sok mindennek kell teljesülni. A demokráciában mindössze időnként el kell menni, megmondani a véleményedet. Ez sokkal egyszerűbb.


Egy rendszerforma önmagában csak lehetőség, de semmire nem garancia. A garancia önálló gondolkodású, józan emberek sokasága, akik megfontoltan cselekszenek. Ennek hatására autokrácia létre sem tud jönni, a demokrácia hibái pedig nem jönnek elő, mert nem hagyják, illetve korrigálják. Ehhez mindössze az kell, hogy például, ha kiderül, hogy a választott csoport nem a többség elképzeléseit valósítja meg, akkor rögtön elküldik őket. Ehhez minden törvényes eszköz rendelkezésre áll, mindössze a felelős elhatározás szükséges. Ha persze a tömeg ezzel nem él, és megvárja, míg a nem kívánatos csoport autokráciát épít ki, akkor már egy fokkal nehezebb lesz a cselekvés.

2013. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az autokráciában jellemzően nem a pozitív dolgok szoktak megvalósulni, hanem pl. korrupció. Nicolae Ceaușescu szerinted patyolat tiszta volt, semmi vagyon a "gatyában"?! Vedd sorra a többit is! Igaz, hogy Mussolini visszaszorította a maffiát, de helyébe volt más.
2013. jún. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Kárpátok géniuszát ne említsük már példaként... Egy funkcionális analfabéta aki nem a tehetsége révén jutott hatalomra. Hitler hatalomra kerülése és a világháború előtti évei mellesleg tökéletesen példázzák egy kifejezetten jó vezetői képességekkel rendelkező ember mit tud alkotni egy országban.
2013. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elsősorban az autokráciában a vezető megy a feje után, míg a demokráciában alkalmazkodni kell a néphez. A civil kontrolltól függ, hogy mennyire erős ez a kontroll.


Persze az autokrácia előnye, hogy folyamatosabb és ha a vezető tudja a helyes irányt akkor gyorsabban lehet abba az irányba haladni. Csak általában a helyes utat általában demokratikus úton is lehet fogadtatnia néppel, ahol ennek hagyománya van, ahol nincs ott dinasztikus vagy puccsok útján szerzi meg a hatalmat.


Másrészt a történelem igazolta, hogy a legtöbb diktátor nem tudta helyes utat, amelyiket hosszútávon megtűrték ott olyan feltételek voltak adottak, hogy demokratikus módszerekkel is el lehetett volna élni ugyanazt a fejlődést, vagy akár jobbat is.


Egyszerűen nem biztonságos egyetlen ember kezébe adni a hatalmat békeállapotban, háborús krízis vagy szükségállapot esetén meg a demokratikusan megválasztott kormányfő hatalmát terjesztik ki a krízis végéig.


Az autokráciának a hatalomig magát felküzdő személy lelki állapota miatt, hozzáértésnek hiánya, miatt mindig kudarc volt és lesz a vége. A névleges előnyeit senki sem valósította még meg.

2013. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!