Ha a homoszexuálisok jogilag elismert együttélése megoldható, akkor a poligám kapcsolatok törvényi elismerésétől miért tartózkodnak a jogalkotók?
És mi van a többi szexuális kisebbséggel? Ha a házasság definícióját tágítják is (két ember közti kapcsolatre), akkor is kirekesztő marad, mert
a) csak *két* ember között, illetve
b) általában csak emberek között teszi lehetségessé.
Mi van azokkal, akik nem emberekhez vonzódnak? Ki dönti el, hogy hány embert, vagy akár mit lehet szeretni?
Bevallom, én is szeretnék több feleséget.
Várom mikor lesz engedélyezve.
mert egyedül csak az emberek képesek házasságot kötni, mondjuk ha valaki el szeretne venni egy dísztárcsát, akkor ő állhat az oltárnál és mondhatja, hogy igen, de a dísztárcsa kussolni fog
a poligámia az más kérdés, az szerintem belefér, ha mindegyik szereplő szabad akaratából jön létre, így korrekt
"mert egyedül csak az emberek képesek házasságot kötni"
Miért? Eddig egyedül és egy férfi és egy nő volt rá képes, ma már - több országban - nem.
A házasság intézménye önmagában egy emberek által alkotott dolog, így száz százalékos mögöttes igazságokat nehéz találni. Törekedni kell azonban arra, hogy elsősorban a jogi másodsorban az erkölcsi elveknek megfeleljen a házasság.
A melegek házassága mögötti jogi érvelés az esélyegyenlőség biztosításán és azon az elven alapul, hogy az emberek viszonyainak ilyen szintű szabályozása nem az állam feladata. Az állam nem tilthatja meg két olyan felnőtt embernek, aki együtt akar élni, hogy a házasság szerződését egymással megkösse, különben sérül az az elv, hogy az államnak minden egyes állampolgára érdekét, részrehajlás nélkül képviselnie kell. A felek belső viszonyán belül erkölcsi probléma pedig nem merül fel.
A poligámiát jogilag szintén alá lehetne támasztani, azonban kérdéses, hogy a házasság olyan lényeges elemei, mint például a házassági hűség hogyan érvényesülhetne. De olyan gyakorlati problémák is felmerülhetnének, minthogy pl. tartásra melyik házastárs lenne jogosult vagy kötelezett, a közös vagyon kivel lenne közös, 3 feleséggel lakás műszaki megosztásakor, ha az csak 3 főnek elég, akkor melyik feleség maradna a kapun kívül stb.
Tehát a melegek házassága sokkal könnyebben szabályozható ma, mint a poligámia.
"Mi van azokkal, akik nem emberekhez vonzódnak?"
szerintem nyugodtan lépjenek frigyre egy tyúkkal ill. kakassal -nem hiszem, hogy valami jogi probléma merülhetne fel a boldogságukban.
A poligámia már érdekesebb. Nem tudom, pl a mormonok,akik nagyon szépen és kulturáltan voltak poligámok, miért lettek ettől eltiltva.
Addig is, míg megoldódnak ezek a kérdések, nevessünk:
Karinthy Frigyes : Poligámia
Ma a házassági hűséget a házasság egyik lényegi elemének tekintjük, tehát azért nehéz megválni tőle, mert az egésznek az egyik alapját adja. Ha kivesszük, akkor akár ma amellett is lehetne érvelni, hogy a házasság intézményét, annak kiüresedése miatt teljesen szüntessük meg.
Ma a házasság egy férfi és egy nő között , az arra kijelölt állami hatóság előtt személyesen tett és kölcsönös, kifejezett nyilatkozattal létrejövő kötelék, mely a törvényben meghatározott személyi és vagyoni joghatásokkal jár.
Az "egy férfi és egy nő" közti rész könnyen megváltoztatható, azonban egy tyúknál sosem fog működni a "kölcsönös, kifejezett akaratnyilatkozattal" rész, így tyúkkal sosem lehet majd házasságot kötni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!