Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy történhet meg 2013-ban,...

Hogy történhet meg 2013-ban, az EU-ban, hogy a politikai elit és sleppje (barátok, családtagok, gyermekeik) ilyen arcátlan módon és teljesen nyilvánosan kisajátítja a dohánykereskedelmet?

Figyelt kérdés
Én azt nem értem, hogy ezt hogy hagyhatjuk, mi magyarok tüntetések, harcok, zavargások nélkül. Miért nem próbáljuk meg a hatalmat megfélemlíteni. Mégiscsak a mi országunk, nem azé a 10000 emberé, akik jól járnak ezzel az egésszel. Egyszerűen nem értem, miért tűrjük ezt el. Törökországban, de még Németországban is oltári nagy botrány lenne ebből. Itt meg csak a sajtó foglalkozik vele.
2013. jún. 20. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt nagyon belelovallnád magad a témába megsúgom, hogy Ausztriától Svédországig a legfeljettebb országok fele így csinálja közegészségügyi megfontolásokból, ami az itthoni döntés alapja is volt.


A kivitelezés persze mutyizáshegyeken, de ezt ki nem várta Viktoréktól?

2013. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak itt van 2/3-a a kormánynak így bármikor bármit megtehet és ha szükséges hozhat olyan törvényt is amivel eltünteti a nyomokat ahogy azt tették most. Aztán jött erre az árvíz ami tök jó volt figyelemelterelésnek.
2013. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Azt meg tudod mondani, hogy előtte kié volt a dohánykereskedelem? Kik profitáltak belőle igazán?
2013. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
6%
Így igaz előző, csak felkapta a média, ezt a hülyeséget és most mindenki hihetetlenül okosnak hiszi magát. Teljesen el vannak tájolva egyesek, amúgy ez már a 1000. kérdés, egyszerűen csak vissza kéne ugrani pár oldalt és egyből találnál 5-6 hasonló kérdést.
2013. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, az ezredik, és ennyiedszer is ugyanaz hamis vízió árad a válaszokból.


A nyugat-európai hivatkozás még elvi szinten sem igaz. Valami felszínesen hasonló gondolat előfordul, de az átalakítás oka még nyomokban sem hasonlít hozzájuk. A kivitelezésről pedig ne is beszéljünk. Az még a megfogalmazott célokat se teljesíti, nemhogy a sejtetni próbáltat. A média felkapott ostobaságokat is, de többnyire azért elég konkrét személyek elég konkrét korrupcióval lebonyolított módszereiről írtak. Hogy ebből nem lehet bírósági eljárást létrehozni, annak az az egyszerű oka, hogy előzetesen az itt alkalmazott végrehajtásokat - formálisan - törvényerőre emelték. Ahhoz ár kevesen értenek, hogy a törvényalkotás miért volt törvénytelen - még az itteni normák szerint is.


És ezt azért hagyhatjuk, mert előzetesen, 1996 óta megfoghatóan, sikeresen dresszírozzák a mindenki mindenkinek ellensége, ha nem az én barátom elvet. Ilyen körülmények, és a kifinomított besúgások közepette nem lehet komolyabb tüntetést megszervezni. Ilyen még képes néhány nagyobb tömörülés, de ők nem vállalkoztak rá. Így, ha igény volna is rá, egy elég komoly szervezés élére már nem tud állni senki. A hivatkozott országokban elnyomás lehet, de az emberek egymás ellen uszítása elenyésző.

2013. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tetszik valami tessék utcára vonulni és tüntetni. Aztán ha minimális létszám csatlakozik a tüntetéshez fel kell dolgozni, hogy az emberek ezzel nem foglalkoznak. Amivel meg az emberek nem foglalkoznak nem kell csak azért is leerőszakolni a torkukon. Nem kell megmondani a nép helyett, hogy mit gondol, arra a nép is képes. Ha meg valami ellen nem lép fel akkor az a véleménye. Puffogni lehet de akkor azt tartsuk meg a puffogás szintjén.

Pár éve volt rá példa mi történik ha a tömegnek valami nem tetszik...

Igazából a trafik pályázatoknál azt tartottam a legérdekesebbnek hogy az üzemeltetők fele még csak pályázni sem volt képes. Ha őket nem érdekli a vállalkozásaik jövője titeket miért? Persze nekem se tetszik, hogy ismerősöknek lett kijátszva de azt sem kell elfelejteni, hogy a többi párt ismerősei is kaptak belőle. Persze arányosan. Csak ők ezt kevesellték és meg is lett a médiacirkusz.

2013. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!