Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lépünk ki az Európai...

Miért nem lépünk ki az Európai Unióból?

Figyelt kérdés

Pl: A mostani megszorítás döntése. A munkáltatókat, vállalkozókat megadóztatják, ezáltal ők még úgysem vesznek fel és nem foglalkoztatnak munkásokat, embereket, mint eddig.


Ezáltal még több munkanélküli lesz, és/vagy még több fekete munka és munkás.


Értem, hogy vigyázni kell, nehogy államcsőd legyen.

De minden dolgot az EU irányít. Vagyis a központ az EU, és elágazásai a tagállamai.


Tegnap előtt jártam egy városban, ahol éppen épül a "nemzeti dohánybolt" feliratú (mellette egy 18-as karika) bolt. Ekkor beugrott, hogy milyen változás van itt. A dohányosokat elrekesztik, mint a birkákat, nem beszélve arról, hogy a nemdohányzó ott megy el a dohányos mellett, ha megy a buszmegállóba, sőt néha megállnak a dohányosok mellett beszélgetni.


Minden város és falu kezd elkülföldiesedni. Az Unió szabályai szerint.


És sajnos minden szabályuk kihat egyszerre minden tagállamukra.



2013. jún. 19. 20:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

"Ebben az esetben kifejtenéd nekem kedves kérdező, hogy miért halad a legtöbb ország előre, mi meg hátrafelé?"


Engedd meg, hogy ezt kifejtsem én neked. Adott egy ország, ahol szocializmus volt, és már onnan örökölt egy hatalmas nagy adósságot a nyugat felé. Ezen adósság fejében sz@rért-húgyért privatizálták az ország iparát korrupt politikusok együttműködésével, akik így jól megtömhették a zsebeiket, és javarészt most ők itt a hű de sikeres, gazdag üzletemberek. Beléptünk az unióba, megszabják miből mit termelhetünk. Exportálni csak mértékkel lehet, viszont ellenben minden szemetüket itt adják el, amivel egész jól eltartjuk külföld munkaerejét. Adósságcsapdában vagyunk, fizetnünk kell a kamatot is azoknak az országoknak, akik meg befizetők.

A jelenlegi jól menő országokat nem sújtotta a szocializmus sem, nyilván lépés előnyben voltak. Gazdaságilag, politikailag gyerekjáték nekik nyomást gyakorolniuk ránk. Függő helyzetben vagyunk, ha ki akarunk szállni, totál csődbe visznek minket, ha meg hagyjuk, akkor lassan, apránként fojtanak meg. Nincs választásunk, függő helyzetben vagyunk gazdaságilag. Nincs iparunk, nincs termelésünk, ha van is munkánk, azt zömmel idegen cégeknek "köszönhetjük", akik persze megintcsak szeretnek itt éhbérért dolgoztatni.

Ebből nem lehet gazdaságot építeni, ebből nem lehet kilépni, ez egy ördögi kör.

Akinek korábban jobb gazdasága volt, és hitelezett is nekünk az csak tartja a markát a kamatokért és diktál, hogy mi hogy ugráljunk. Lásd be, akinek nincs államadóssága, és nemhogy kamatot nem kell fizetnie, hanem még ő szedi a kamatot, annak azért sokkal jobb a helyzete akármilyen recesszió is jön. Ez nem egy olyan bonyolult és érthetetlen dolog ám. Remélem elég érthetően kifejtettem.

2013. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hogy még érthetőbb legyek. Ha van 5 millió forint hiteled. Akkor ha szerencsés is vagy, és van egy jól fizető munkahelyed, akkor is több tízezer forintot levonnak tőled havonta. Ha szarabb a kereseted, és csak a kamatot vagy képes fizetni, akkor fizetheted egy életen keresztül és mégis sohasem szabadulsz meg az adósságodtól.

Ugyanakkor ha nem hiteled, hanem betéted van a bankban, akkor már lényegesen jobb a helyzeted, mert teneked fizetnek havonta kamatot és nem fordítva. Nyilván ez utóbbi tud majd fejlődni.

2013. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ezt én értem Ebcsont amit leírtál, de én nem ezt kérdeztem... Én azokat az országokat kérdezem, amelyek velünk együtt léptek ki a szovjet blokkból. Nem azokról beszélek, amelyek eleve jobban álltak és nem voltak elnyomás alatt, mert azokról a hülye is tudja, hogy jobb a gazdaságuk, és jobban fejlődnek. Olyan ország pedig nincs ahol nincs államadósság, mert azt eleve a bankrendszer és a kamatos kamat generálja, tehát még a legfejlettebb és legjobban álló országban is van pl. USA, Svájc...

Engem az érdekel, hogy Románia, Csehek, Lengyelek, Szlovákok... magasabb a GDP-jük, és gazdaságilag is többet fejlődtek mint mi... holott ugyebár rájuk is az EU szabályai vonatkoznak és elvileg őket is az EU "nyomja el". Ezzel szembe mi 0,5%-al nem tudjuk megemelni a GDP-t az államadósság meg immáron 2 millió 3 ezer forint egy főre...

2013. jún. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 MolotovPunk ***** válasza:

Tök jó,hogy ezt a kérdést már 28szor átbeszéltük,de le írom ismét röviden saját véleményemet.Nos tényleg töketlen kormányunk van és pedig azért,mert szidják össze vissza az uniót,közben meg tartják a markukat mindenféle támogatásra.

(Mondjuk fideszre ez mindig is jellemző volt.)

Úgy el vagyunk adósodva,hogy ha jelen pillanatban kilépnénk az EUból,rövid idő alatt az ország csődöt mondana,a multik is rövid idő alatt elhúznának az országból,nem lenne munkahely (szinte senkinek.)

Nem tudjuk magunkat finanszírozni.Ez nem jóléti Svédország és nem Norvégia.

Jelen pillanatban az EU úgy kell nekünk,mint egy falat kenyér a szegénynek.

Mellesleg rengeteg támogatást kapunk az Uniótól és azon belül főleg Németországtól,mert az Európa motorja.Más kérdés az,hogy hülyén használják fel a kapott támogatásokat,ezért nem fejlődik szinte semmi,vagy ha igen akkor nagyon lassan.

2013. jún. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

A költségvetést az EU nélkül is rendbe kell tenni, az EU arról nem tehet, hogy a kormánynak egyszerűen nincsen átgondolt adópolitikája, és ez lefékezi/recesszióba taszítja a gazdaságot, illetve, hogy drágán finanszírozzuk az államadósságot, mert politikai okokból nem fordultunk az IMF-hez, és ehhez még a mérhetetlen hülyítés is megy. Példának okáért akkor, amikor az IMF megmondta, hogy a kiadási oldalt kellene lefaragni, és ezért nem kellene ennyi bevételnövelő intézkedés, mert ez fékezi a növekedést, erre a Kormány 1 hétre rá 200 millióért körbeplakátolta, hogy az IMF el akarja venni a családi pótlékot. De ne kanyarodjunk el...

A dohányboltokat a Fidesz találta ki, ehhez az EU-nak semmi köze.

Nem tudom, hogy mire gondolsz "elkülföldiesedés" alatt. Ha a globalizált kultúrára gondolsz, akkor az EU nem szól bele abba, hogy hogyan öltözködj, milyen szokásaid legyenek. Igazából nem értem, mire gondolsz.

Az EU szabályai pedig azért hatnak ki az államokra, mert alapvetően azért hozták létre, hogy létrehozzon egyfajta európai integrációt a szabályozás szintjén. Ez könnyebé teszi az állampolgárok életét más tagállamokkal szemben is, és a vállalkozások helyzetét is azzal, hogy a legalapvetőbb szabályok terén a szabályozás egységes, aminek kő kemény gazdasági vonzata is van.

Az EU-nak vannak hibái, de be kell látnunk, hogy egy olyan térség, mint Európa, csak valamiféle integrációval veheti fel a versenyt olyan államokkal, mint az USA, vagy Kína. Nem az EU-ból kell kilépni, hanem hatékonyan kell érdeket érvényesíteni, amire egyébként számtalan lehetőség is van, aki ismeri az EU jogát, az tudja, csak mi soha nem tettük ezt meg. Ahelyett, hogy Orbán folyamatosan az EU-t támadná, inkább evvel a harci hévvel kiállhatna a valódi magyar és európai érdekek mellett, és tehetne pár építő javaslatot arra nézve, hogy min változtassunk.

2013. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 hidd ***** válasza:
32%
Görögök is kiléptek és ot most mi van hogy lassan fizetnek semmi kitalálnak valamit ami nekik is megérri ha tudnak a gyorsitásra ennyi és miért lenne jó kiklépni mert akkor nem lehet az eura fogni mindent meg másra természeti kincs a világon a legjobb termőföldek 60% it van neoklasszikus foradalom vagy nem tom minek hivják most idöszámitásúnk elött 12000 éve elvileg úgy tartják most hogy akkor volt az hogy az ember elezdett birtokolni és a legértékesebb a termöföld volt amiért nagyonsokan még máigis meghaltak mert ened kell és a vasat stb nem tudod megeni ennyi.
2016. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Simán lehetnének külön egyezményeink az unióval ha nem lennék tagok és a schengeni övezethez is tartozhatnánk.

pl svájc. Sem EU-nak nem tagja és nem is EGT állam de mégis van schengen és simán mehetsz svájcba dolgozni és ők is jöhetnek ide minden akadály nélkül.


Ilyen esetben mi döntenénk el hogy mit írunk alá és milyen egyezményeket kötünk. Az EU-ban viszont az általuk hozott szabályokhoz kell tartanunk magunkat.

2017. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 MolotovPunk ***** válasza:

A világ leggazdagabb országát hasonlítottad össze Magyarországgal.Svájc gazdasága ezerszer erősebb a haldokló magyar gazdaságtól...Tehát jó nagy baromságot írtál le.

EU-ból is maximum csak olyan országoknak lenne javasolt egyáltalán kilépni,akiknek van saját erős gazdaságuk.

Angoloknak pl volt némi okuk rá.Viszont az angol gazdaság is jóval erősebb a miénktől.

Németek,Franciák,meg Olaszok láthatóan nem nagyon akarnak kilépni.A többség biztos NEM.Mellesleg Görögországot már kb háromszor húzta ki a sz_rból főleg a német gazdaság.

2017. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!