Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lépünk ki az Európai...

Miért nem lépünk ki az Európai Unióból?

Figyelt kérdés

Pl: A mostani megszorítás döntése. A munkáltatókat, vállalkozókat megadóztatják, ezáltal ők még úgysem vesznek fel és nem foglalkoztatnak munkásokat, embereket, mint eddig.


Ezáltal még több munkanélküli lesz, és/vagy még több fekete munka és munkás.


Értem, hogy vigyázni kell, nehogy államcsőd legyen.

De minden dolgot az EU irányít. Vagyis a központ az EU, és elágazásai a tagállamai.


Tegnap előtt jártam egy városban, ahol éppen épül a "nemzeti dohánybolt" feliratú (mellette egy 18-as karika) bolt. Ekkor beugrott, hogy milyen változás van itt. A dohányosokat elrekesztik, mint a birkákat, nem beszélve arról, hogy a nemdohányzó ott megy el a dohányos mellett, ha megy a buszmegállóba, sőt néha megállnak a dohányosok mellett beszélgetni.


Minden város és falu kezd elkülföldiesedni. Az Unió szabályai szerint.


És sajnos minden szabályuk kihat egyszerre minden tagállamukra.



2013. jún. 19. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Ezen nem most kéne gondolkodni. Amikor beléptünk mindenki tudta hogy mit vállalunk. Most meg már amikor ide öntöttek egy csomó lóvét késő kiszállni mert visszafizetni nem tudjuk akkor meg sz*pás van.
2013. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
A kérdés remek, viszont míg ilyen töketlen kormányunk van, nem aktuális. :)
2013. jún. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Mert az unió több pénzt fizet nekünk, mint amennyit neki mi mindenfajta büntetésből...ma Magyarország kb Koszovói szintekre esne vissza az Unió nélkül...mert egyszerűen nem vagyunk képesek önállóan megállni a lábunkon... kell egy bot ami meg tart és jelen esetben erre a botra az van rá írva: Made is Germany, European Union
2013. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Made in* Germany
2013. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A kormány szerintem sz*rik az emberekre. Csak a pénz kell nekik. Bejelentették, hogy a gáz ára is csökken, és még sok mindené, de gondoltam, hogy emelés is lesz, mert, ha mindennek lecsökkentik az árát, az nekik nem jó.


Állandóan kampányolnak maguk mellett: egymás anyukáját szidják, egymást hibáztatják.

Szerintem egyik párt sem tudná helyrehozni Magyarországot.


Viszont az állam tartozást már nem is emlegetik.

2013. jún. 19. 20:19
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jún. 19. 20:21
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt teljesen máshogy látom.


Az EU fogja vissza Orbánékat, hogy az utolsó utáni bőrt is lehúzzák rólunk. Az ÁFÁ-ra az EU mondott megállj-t 27%-nál pl, bevezettek egy csomó kétes és aggályos adónemet, amit nem néz jó szemmel az EU, és csak azért kell hogy a hihetetlenül éhes Fidesz holdudvart ki tudják elégíteni, amellett hogy csak lassan süllyedünk.


Amellett hogy az EU-tól rengeteg pénz kapunk, a vállalt szabályokat rendre nem tartjuk be. A látszatdemokrácia mögött pedig olyan intézkedéseket hoznak, hogy egész iparágakat játszanak át a haveri kör kezére (dohányboltok, földek). Inkább hihetetlennek tartom, hogy ezt az EU engedi. Sokkal durvábban bele kéne avatkozni, amíg van esélyünk. Most már nem csak az Orbán személyes köre került hatalomra (Vitézi Dávidka pl), hanem polgármesterek feleségei, feleségek tesvérei (dohányboltok, földek). Úgyhogy aki nem Fidesz rokon, lassan belesüllyed a szegénységbe. Ha nincs EU nagyon hamar nagyobb hatáskörrel, itt egyszerű polgárnak nem lesz sok esélye.

2013. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jún. 19. 20:47
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

"minden szabályuk kihat egyszerre minden tagállamukra"

Ebben az esetben kifejtenéd nekem kedves kérdező, hogy miért halad a legtöbb ország előre, mi meg hátrafelé? Hogy lehet, hogy a legtöbb tagállamukra kiható szabály a legtöbb tagállamban emelkedő életszínvonalat jelent kivéve nálunk. Miként lehetséges, hogy a kelet-európai országok közül mi teljesítünk a legrosszabbul, holott mindenki más betartja a szabályokat?

Szeretném, ha azt is kifejtenéd nekem, hogy a jelenleg az EU-tól kapott több ezer milliárd forintnyi beruházási pénzeket miből szeretnéd előteremteni egy esetleges kilépés esetén. A Magyarországon folyó fejlesztések 80%-a ugyanis uniós forrásból megy... szóval... sok embertől hallottam már ezt a marhaságot, hogy lépjünk ki az EU-ból, de még senki nem fejtette nekem ki, hogy az ezáltal kieső pénzeket honnan szándékszik előteremteni? Talán feltöröd a malacperselyedet? Európa közepén, zéró gazdasággal, zéró természeti kincsekkel, zéró iparral, csak egy ostoba magyar akar függetlenedni egy gazdasági közösségtől ahonnan vagonokban hozzák a lóvét... Mert ugye sikerült elhitetni veletek Orbán nagyvezírnek, hogy az EU a hibás mindenben, de azt még a nagyvezírtől se hallottam, hogy nem kell a gyarmatosítók pénze... hogy is van ez? A lóvé kell, de a szabályok nem? Így maradhatunk az EU-ba? Tipikus...

2013. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Tök jó dolog minden az EU-ra fogni, de nem ők kényszerítik ki folyton a megszorításokat, sőt néha ők csapnak vissza Orbánra, hogy ezt talán mégsem kéne.
2013. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!