Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mibe kerülne ha ki akarna...

Mibe kerülne ha ki akarna lépni Magyarország az Európai unióból?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Mármint mennyit is nyernénk vele? Sokat.

Egy letisztultabb világot élhetnénk, a saját érdekeinknek megfelelő döntéseket hozhatnánk meg és nem lennénk Európa szemétdombja.

2013. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Ha Magyarország egyik napról a másikra lépni ki, kb összeomlana a gazdaság. Hosszabb távon természetesen lehetséges.

Jöhetnek a mínuszok a jól hangzó retorikát követőktől, akik a gazdasághoz cseppet sem értenek.

2013. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
sacc per kb 5000 ezer milliárd forintnyi támogatást kellene azonnal visszafizetni, plusz lehetséges hogy van valami plusz bünti pénz a kilépésért. Utána jönne az önállósodás költsége ami szintén bele kerülne egy párezer milliárdba bár valószínűbb hogy csődbe menne az ország aztán utána próbálnának nulláról újraépíteni.
2013. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De én úgy kérdem hogy: nekünk menyit kellene fizetni ha ki akarnánk lépni?
2013. jún. 4. 16:31
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Több ezer milliárdot, természetesen euróban.

De megszűnne a vámmentesség és a schengeni tagságunk is.

Összeomlana az egész gazdaság.

2013. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

#4


A #3-asban világosan leírtam hogy az eddig felvett támogatást biztosan vissza kell fizetni. Természetesen ebből levonódik amit befizettünk így kb most olyan 5000 milliárd forintnál áll meg az összeg. Aztán erre jön rá a többi dolog amit pontosan nem lehet tudni az uniós szerződés részletes ismerete nélkül. És akkor még lehet hogy a hitelezőink is azonnal követelik a pénzüket vissza. Szóval én amondó vagyok hogy ameddig nincs fölösleges 10-15 ezer milliárd az államkasszában addig maradjunk a fenekünkön.

2013. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Előttem már írták az összeget. Ezt mi fizetnénk az EU-nak, nem ők nekünk. Sokkal többet kaptunk mi, mint amennyit befizettünk. Kész öngyilkosság lenne.
2013. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Ráadásul azt sokan elfelejtik, hogy a kb. 500000 magyr dolgozik külföldön, akiknek haza kellene jönniük, szóval lenne kb 500000 munkanélküli. Továbbá azok a munkahelyek, amik az EU miatt vannak Magyarországon, pl: audi, valószínűleg a cég elköltözésével megszűnnének, az exportra termelő vállalkozások jelentősen visszaesnének, amik további munkahelyek megszűnésével járna. A beruházások meg minden szinten leállnának, ugyanis minden EU-s pályázati forrásból megy.
2013. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

A támogatások nagy részét amit kapunk azt mi fizettük be!

Valamennyit vissza kellene fizetni ,de nem olyan rengeteget.

2013. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
"Több ezer milliárdot, természetesen euróban. " fuuu b+ mennyire sötétek vagytok ti libsik :D
2013. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!