Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van szükség újabb...

Miért van szükség újabb jelentős adóemelésre?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 17. 11:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Itt van még egy hír róla. E szerint a kamatadó is nő 22 %-ra azzal, hogy egészségügyi hozzájárulást kell fizetni a kamatjövedelmek után is.


[link]

2013. jún. 17. 11:45
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert üres a kassza mivel mindent szétloptak és jelen állás szerint meg sem tudják közelíteni a hiánycélt.
2013. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell a tartalék jövőre, akkor majd csökkentik az adót és növelik a nyugdíjat.
2013. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy foldozzák a költségvetési lyukakat, illetve maradékból lehessen osztogatni jövőre.
2013. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát engem eléggé mellbevágott. Lehet, hogy naiv voltam, de én arra számítottam, hogy a túlzott deficit eljárás megszüntetése után legalább átmenetileg lesz egy kis nyugalom ezen a fronton. És pont most fektettem be egy jelentősebb összeget. Nem gondoltam, hogy a pár % kamatot is még jobban meg fogják adóztatni.
2013. jún. 17. 12:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell a pénz a nyuggerszocializmus változatlan fenntartására. Sajnos, de ez van...
2013. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kamatadónál az a vicc, hogy magasabb lesz, mint az MSZP idejében, hiszen akkor 20% volt. Úgy tűnik el akarják venni az emberek kedvét a megtakarításoktól.


Különben, ha egészségügyi hozzájárulást kell fizetni a betéti kamatok után vajon azt is jelenti, hogy munkanélküliként nem kell majd megfizetni a 6 000 forint feletti egészségügyi hozzájárulást, ha van az embernek megtakarítása?

2013. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem, minden után kell eü hozzájárulást fizetni, amire a törvény előírja. Ha befizetted egy jogcímen, az még nem menetesít az alól, hogy más jogcímen is kivessék. Pl. eddig is ingatlan bérbeadás esetén egy bizonyos összeg alatt nem kellett, a felett kell eü hozzájárulást fizetni, de ez nem mentesített más eü hozzájárulások alól.
2013. jún. 17. 13:02
 9/14 anonim ***** válasza:
Adóemelés, de jelentősnek nem mondanám. És hogy miért? Mostanában mondják ki, hogy ügyesek vagyunk, és kikerülünk a túlzott deficit eljárás alól. Meg kell mutatniuk, hogy (egyelőre) nem szándékuk az osztogatás (marad előtte a f).
2013. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem jelentős, különösen ha a kamatadó emelést veszem, ami 37,5 %-os mértékű (ha 16 helyett 22-őt kell fizetni), de a tranzakciós illeték emelése is észrevehető.
2013. jún. 17. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!