Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az árvíz elmúlt. Akkor miért...

Az árvíz elmúlt. Akkor miért kell fenntartani az alig hallgatott "Árvizrádió" műsorát?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ABBA megénekelte.
2013. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tájékoztatás miatt. Oké hogy apad de még sok munka van amit meg kell csinálni, sokakat még tájékoztathatnak rajta sok helyen még nem apadt le teljesen és bármikor lehet még gond a gátakkal meg ugye még vannak lezárt utak is.

Ezt a rádiót úgy indították hogy 1 hónapig fog üzemelni, azon adhatnak tájékoztatást még azoknak akik háza még félig a vízben van meg a kár helyreállításhoz is kaphatnak információkat.

Persze valóban értelmetlen ezt a rádiót fenntartani mert nem sokan hallgatják. Én is csak kétszer kapcsoltam oda amikor Pestre kellett mennem hogy tájékozódjak mert az gyorsabbnak tűnt.

De ez nem fog örökké menni múlthét szombaton vagy vasárnap indították el, és már leketyegett 1 hét. 30 napra indították el rádiót szóval ez nem örökös.

2013. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Nyomatni kell az orbánpropagandát ezerrel. Ez az árvíz remekül jött nekik...
2013. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, remekül... Mert sokakkal el tudták hitetni, hogy milyen frankón kezelték a helyzetet, különösen a körülményekhez (a szokásosnál több víz) és más országokhoz (Német- és Csehország) képest.

Azt pedig szinte csak az érintett településeken lakók tudják, hogy mi az igazság.

Természetesen én is figyelembe veszem, hogy vannak események, amikre nem lehet teljesen felkészülni, ill. nem azt állítom, hogy mindenhol problémák voltak. De sok helyen igen; és erről nem a "központi filmhíradóból" lehetett értesülni, hanem csak a netről, vagy személyes tapasztalatokból.

Például nálunk is elég gáz volt a helyzet, konkrétan későn kezdődött meg a védekezés; aztán meg át is áztak a homokzsákok, így felment a víz néhány utcába, ahova aztán újabb zsákokat pakoltak... Plusz két Facebook-oldalt is figyeltem, ahol nem a "propaganda" ment, hogy minden milyen szép és jó, hanem kétségbeesett emberek kértek segítséget, és civilek szervezkedtek akár éjszakai önkéntes munkáról, akár élelmezésről legyen szó.


Én nem vagyok szakember, nem tudom pontosan megítélni a helyzetet; de az alábbi kérdésben az 5. válasz elfogulatlannak tűnik, és igencsak elgondolkodtató:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__446..

2013. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak teljes mértékben igaza van. A hírekbe főleg a TV-be csak azt mondták amit hallani akartunk, persze igazat mondtak, de sajnos vannak olyan dolgok amikről egy szót sem szóltak. Én nem lakok olyan városba ami a Duna mellett van, de a szomszéd településeken meg a nagyobb városokban okozott szintén gondot. Én is voltam kint önkéntesnek lapátolni meg őrködni is mentem hogy ha gáz lenne akkor tudjunk mit csinálni. Nos ahol én voltam jó volt a helyzet, de nem messze onnan, többen is mesélték főleg a hét elején kérdeztem néhány embert Esztergom és Tát környékén jártam, ugye arra felé dolgozok és mondták nekem hogy direkt hagyták hogy a víz bemenjen egy nagy mezőre ahol utakat, hatalmas földeket áztattak el direkt hogy ezzel "megmentsék" a fővárost. Arra felé nem voltam lapátolni de mondták hogy egyik este azt hiszem szombaton hazaküldték az önkénteseket és csak a katonák maradtak és kicsit lebontották a gátat hogy a víz befolyón. Szóval nem volt teljes a védekezés. Akkor amikor Orbán mondta hogy már a nehezén túl vagyunk akkor valahogy el is felejtette a Déli városokat, Baja, Mohács és ami a környéken van, még a média sem számolt be részletesen hogy ott mi van, csak a fontosabb híreket mondták. Most nem tudom hogy arra felé mi volt pontosan nem is akarok felesleges információt mondani, de az tuti hogy ott sem volt olyan a védekezés amilyennek kellett volna lennie.

Szóval igaza van az utolsónak tényleg az interneten és személyesen emberektől lehetett a legjobban tájékozódni. Itt errefelé is, nem mondom hogy hol, itt is nem egy olyan család volt akik segítséget kértek és most is folyamatosan kell a takarításra ember, házakba, akkor pakolni is , meg néhány helyen mindent rendbe rakni. A kárt befogják jelenteni de nem várnak túl sok pénzt a kormánytól ez ügyben sem, szóval ők is már most megpróbálnak önerőből valamit kezdeni.

Szomorú hogy ez van, de tegnap valamelyik TV-ben mondta Orbán hogy a Duna mentén lakóknak jobb elhagyniouk a helyet mert az ugye árvíz veszélyes és nem mindig tudják a vagyonát megvédeni. Ebben igaza van az tény de miből menjen el a szerencsétlen ha eladni sem tudja a házat és munkája sincs, vagy nem talál máshol? Ez a vicc, mert igazuk van csak ha kitudnák vitelezni akkor több értelme lenne.

2013. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!