Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van erre logikus magyarázat?

Van erre logikus magyarázat?

Figyelt kérdés
Ha ebben a kategóriában van egy olyan kérdés, hogy melyik a jobb, Orbán vagy Bajnai; esetleg ki lesz Orbán kihívója: Mesterházy vagy Bajnai, miért írják be, hogy Vona Gábor? Ezek direkt offolnak, vagy ennyire nem értik a kérdést?

2013. jún. 14. 00:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk: Nem azt mondtam, hogy mindenki(!!) az egyetemből él, hanem hogy vannak olyanok, akik igen. A Hallgatói Önkormányzatoknál sokféle "jogosítványok" vannak, amelyek gazdasági érdekekkel ütköznek. Pl. egy kollégium eladása, vagy egy büfé üzemeltetése. Ez hoz pénzt például. :)
2013. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
*ütközhetnek
2013. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem is mondtam, hogy szerinted mindenki megél ebből...


Na neee, képes voltál a fideszes propagandát szó szerint lenyomni? :D Kérlek, mesélj ezekről a különleges jogosítványokról! Az egyetem nélkül csak önmagukról dönthetnek, azt sem korlátlanul. Olyat ugyanis nem csinálhatnak a HÖK-ök, hogy eladják a kollégiumot, vagy önhatalmúlag kiadják a büfét. Ez mind az egyetem hatásköre. Az egyetem gazdálkodásához pedig köze nincs a HÖK-öknek, a gazdálkodásról általában még véleményezési joguk sincs (tudtommal amúgy sehol sincs).

A HÖK-képviselőknek kb. 10-20 ezer Ft ösztöndíj jár (ha éppenséggel jár). Ha valaki sok évig jár az egyetemre, rossz az átlaga, tehát ezért nem jár/kevés ösztöndíj jár.


Most sem magyaráztad meg a dolgot, amit írtál, az egyszerűen hazugság. Tehát, hogy lehet egyetemből élni?

2013. jún. 17. 01:18
 24/26 anonim ***** válasza:

Jobbikos vagyok, leszarom a Fideszt, leszarom az MSZP-t és Bajnait is. Bár az utóbbi kettő ugyanaz.


És már leírtam. Az egyetem hatásköre, de az egyetemi vagyonnal való gazdálkodásban van érdekeltségük, vagy akár annak hasznosításában stb. Jó, most tudom jön az "ez a fideszes propaganda :D ebből egy szó sem igaz :D" stb. De nem különösebben érdekel, mit hiszel el vagy mit nem. :)


Az eredeti kérdésre pedig már megkaptad a választ, nem tőlem, mástól.

2013. jún. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy jobbikos vagy, de attól még fideszes propaganda, Parragh László szájából. [link] 9 perctől kezdi. Az hogy hazudik, nem hit kérdése, hanem tény. :) Arról nyilvánvalóan hazudik, hogy jutott hozzá személyes adatokhoz, mivel ilyet senki sem adhat ki. Arról is hazudik, hogy az egyetemen lehet élni. Továbbá arról is hazudik (2 perc utánajárással kiderül), hogy milyen jogköre van a HÖK-öknek. Itt van, hogy milyen egyetemi ügyekben mihez van joga a kari HÖK-öknek a Műegyetemen: [link] Hogy kollégiumot nem adhatnak el, és büfét nem üzemeltethetnek, az biztos. Közük nincs a gazdálkodáshoz.


Azt ugye már megmutattam, hogy ösztöndíjból nem lehet megélni. Ha nincs ráhatásuk a gazdálkodásra sem, hogy húzhatnak ebből hasznot?

2013. jún. 17. 03:32
 26/26 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, nem kapok választ...
2013. jún. 18. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!