Az úgynevezett szabad piac tényleg alacsony árakat hoz Magyarországon?
Akkor nálunk miért drágább minden, ha ugyanolyan rendszer van, mint Ausztriában?
Ezt nézzétek meg:
Nálunk ilyen alacsony mobiltarifák sehol sincsenek.
Ismerőseim ugyanazt tapasztalják külföldön mindenhol, olcsóbb elektronikai termékek, olcsóbb internet, telefontarifa, sokszor még az élelmiszerek is olcsóbbak, miközben nálunk is több szolgáltató van, azaz elméletileg piaci verseny van. Vagy mégsem?
Miért érzem úgy, hogy a szabad piac nálunk egy nagy átverés azért, hogy a nyugatiak gazdagodjanak?
Ezeket meg tudná magyarázni valaki?
Nyilván, aki olcsóbban adja ugyan azt oda több ügyfél megy, ha kialakulna egy ilyen árverseny azon mindenki nyerne.
Emellett számít az adó mértéke is, nyilván azt is az ügyfél fizeti meg végül. (legnagyobb marhaság mikor a hatalmas profitra hivatkozva vetnek ki újabb adókat, szánalmas szöveg)
Egyébként tervben volt egy negyedik mobilszolgáltató is, de végül úgy döntött a magyar kormány hogy a postával együttműködve egy sajátot hoznak majd létre, szerintem egyértelmű mi lesz belőle, se pénzünk nincs ilyen fejlesztésekre, se szakértelmünk. + Máv és hasonló állami vállalatokra alapozva sem jósolok neki túl nagy jövőt.
Most utána néztem mi van az állami mobil szolgáltatónkkal, hát igen... "a cég gyakorlatilag "tetszhalott" állapotban működik tovább." Megy a vergődés. :)
Cikkek:
Te egyetlenegy piacot ragadtál ki, a telekompiacot. Ez egy természetes oligopolpiac, nem lehet túl sok szolgáltató, mert ha lenne is, néhány év alatt elhullana a gyengébbje, és maradna néhány erős. Ráadásul a fogyasztókért való verseny is elég vérszegény. A szolgáltatóváltás magasan leggyakoribb oka az, hogy "minden ismerősöm T-s/vodás/telenoros, ezért én is az leszek, mert hálózaton belül olcsóbb őket hívni". A telefonszolgáltatás a mai világban létszükséglet, telefon nélkül megállna az élet. Az a technológia, amely helyettesíthetné (VoIP), még gyerekcipőben van, és a marketingje is összehasonlíthatatlanul rosszabb. A kevés szolgáltató és a szolgáltatás fontossága mellé már csak egy tényező kell, amely szabad utat nyit a kartellnek: az erőtlen versenyszabályozás. Nálunk ez is megvan. Néha-néha elkapják a szolgáltatókat, hogy kartelleztek, és kiszabnak rájuk valami zsebpénzösszegű büntetést. Azok meg röhögnek a markukba, mert akkor is jól jönnek ki a kartellből, ha lebuknak - hát még, ha nem. Szerintem többek között ezért is magasak a percdíjak, SMS-díjak Magyarországon.
Az érvelésedben az a hiba, hogy a példaként felhozott országokban IS szabad verseny van a telekompiacon. Ott nem átverés a szabad piac, csak itt? Vagy ez hogy van? Sőt itthon is csak a telekompiacon átverés a szabad piac, de pl. cipőből azért nem baj, hogy rengeteg márka közül választhatsz?
itthon magasabb az áfa, több a közteher
a fizud ny-európában nem 2x-be kerül a munkáltatódnak
és még sorolhatnám mennyi kis fasza adó, illeték és egyéb van, ami mind drágít
ellenben most már uniós tagok vagyunk, szal union belül ott vásárolsz ahol akarsz
előbb-utóbb union belül a roming dij is meg fog szűnni, és akkor ott kötsz szerződést ahol tetszik
mint ahogy most is ott nyitsz bankszámlát ahol akarsz
csak ugye ezt is tanulni kell, hogy élni tudjunk azzal, hogy kinyilt előttünk a világ
a 4-esnek tökéletesen igaza van. erről szól a kapitalizmus
ha sok hülye lepontozza, akkor is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!