Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik-hívők miért veszik...

A Jobbik-hívők miért veszik 100%-ra, hogy 2018-ban győzelmi esélyük lesz?

Figyelt kérdés

Eltelt 3 év mióta olyan helyzetben vannak, hogy tehetnének valamit és pár homályos hőzöngésen kívül egyetlen kiugró cselekedetük se jut eszembe, amiről tipikusan ők juthatnának az emberek eszébe.


A közvéleménykutatók szerint jóval kisebb a támogatottságuk, mint 2010-ben, és ha a jobbos meg a balos cég is ugyanazt méri, akkor abban csak van valami...


Milyen csodára vártok 2014-18 között? A jelenlegi állás szerint az egyetlen dolog, ami a 2018-s választásokra kihatással lehet az a 2014-es ciklus kormányzása és eseményei lesznek.


Nekem viszont úgy tűnik, hogy csak mantrázzátok magatoknak ezt, aztán egy pont után már elhiszitek azt, amiről magatokat győzköditek.



2013. jún. 6. 13:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%

11-es vagyok. Köszönöm, hogy az én hozzászólásomra semmi választ sem írtál :D A többi kommentet meg csak betámadod. Kiírtál egy kérdést, amiről neked már megvan a véleményed. Tök mindegy, hogy mi mit fogunk mondani, neked az megvan, és úgysem fogsz rajta változtatni. Akkor mi értelme volt kiírni?

Gondolom abból gondolják, hogy nőni fog, mert a cigányság száma is nő. Meglehet nézni a demográfiai adatokat: Magyarország lakossága csökken, de egyre többen vallják magukat cigánynak.

Értem én, hogy a Te környezetedben sok jó dolgot láttál a cigányokról, de akkor miért szólod le azt, aki a saját környezetében rosszat látott?

Belém már többször belém kötöttek, csak cigányok. A tesómba is. A barátnőmbe is. Szinte minden barátomba. A helyi hírportálon kb. minden bűnügyi hírben az van, hogy roma volt az elkövető. Most akkor mit mondjak?

Nem, nem vagyok borsodi, somogyi vagyok.

Nem, nem vagyok rasszista, több cigány barátom is van. És még ők is szégyenlik azt, amit a cigányság nagy része csinál.

2013. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
És akik lepontoznak, mondják már meg, hogy mi a bajuk? Az, hogy nem vagyok rasszista, vagy mi?:D Ne csak a piros kezet nyomkodjátok, próbáljatok meg önálló véleményt alkotni, amit érvekkel támasztotok alá.
2013. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
És újra csak lepontozás. Vicc... :) Elnézést, hogy értelmes hozzáállást vártam el bizonyos illetőktől, akik még egy kisgyerek szintjén vannak.
2013. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
54%
Mert még mindig azt hiszik a régi választási rendszer él. Ott lett volna picúrka esélyük, de az újban semmi. Számos jobbikos politikus is ezt nyilatkozta a háttérben.
2013. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Nem olvastam addig vissza, mert utánad már egyre válaszoltam és nem vettelek észre.


Egyszerűen a direkt párthoz köthető, jellegzetes dolgokat nem látom, ami a jobbiknál nyilván a mindengyűlölet manifesztálódása. Az LMP környezetet véd, offshoremutyit leleplezték, felesleges költések ellen szólal fel. Az MSZP romokban és kiherélve, tőlük nem tudok mondani, de az még nem húz ki titeket a sz.rból, hogy ők is ott vannak.


Párthívők természetesen vannak mindenhol, még sosem láttál olyan nyugdíjast meg töritanárt, aki már 20 éve zsinórban az MSZP-re és Fideszre szavaz vak meggyőződésből? Én rengeteget.


Én pont azt mondom, hogy nem láttam jót a cigányoktól, de kiugróan rosszat se. Nem szólom le azt, aki igen, csak nem tetszik ez a radikális hozzáállás, hogy 19 megye véleményét akarják 4-5 problémás régióban történő viselkedés alapján diktálni. Rendben, Borsodban, Hajdú-Biharban meg a Dráva mentén nagy gondok vannak. Ez populációt tekintve az ország 15%-t érintheti durván, ha a "magyarokat" számoljuk csak. Akkor kezeljük ezt a problémát a helyén, 15%-n és olyan súllyal, amennyit érdemel. És mondjuk figyeljünk oda a 100%-t érintő dolgokra, mint például az országot egyesítő néphobbira, az adócsalásra.


A cigány népszaporulat rendben van, egy ok, de még mindig nem látnám, hogy 2014-18 között olyan robbanásszerű változás következne be, amit itt sokan várnak naivan.


Inkább 15:15-tel értek egyet, mindig épp egy olyan célt, programot, céldátumot, stb. kell belőni ami épp olyan homályos és távoli, hogy reménykedni lehessen benne, viszont számonkérhető még épp ne legyen.

2013. jún. 6. 15:47
 26/28 A kérdező kommentje:
Ja, és mielőtt tovább sírnál 84% én nem pontoztalak se le, se fel.
2013. jún. 6. 15:52
 27/28 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván a Jobbikhoz a gyűlölet köthető. Hány Jobbikost ismersz? Akiket én ismerek, senkit sem gyűlölnek. Attól, hogy a fősodrú média ezt mutatja, még nincs így. Utána lehet nézni, hogy a Jobbikos önkéntesek mennyit jótékonykodnak.

Hát ha mindenfajta hívő van, akkor természetes, hogy mindegyik a saját pártját látná győztesként :D

A devizahitelek sem érinti az egész országot, most akkor azt is úgy kezeljük? Vannak regionális problémák, amit a helyi polgármester, meg hasonló szervezetek megtudnak oldani. De vannak olyan problémák, amik az ország nagyobb részén vannak, és nem lehet megyénként más törvényeket létrehozni, ezt te is beláthatod.

Van 3 barátom, akik Somogyból elmentek Pestre egyetemre. Ők egyszerűen meglepődtek, amikor nyárra hazajöttek, hogy mi lett a városban. Fényes nappal leütnek embereket és hasonlók. 1-2 év alatt már robbanásszerű változás következett be. Kétlem, hogy ez lefog állni.

De most ha holnap lenne a választás, a fanatikus hívők úgyis a saját pártjukat hoznák ki győztesként, függetlenül a párttól.

Jobbikosok azért várják a győzelmet, mert egyre több csalódott embert látnak, a csalódottak meg új pártot választanak maguknak.

Nem sírok, csak túl sokat vártam pár gyengeelméjű embertől. Mondjuk ha ilyenek szavaznak, nem is csoda, hogy ez az ország sz*rban marad. Nem mondtam, hogy Te pontoztál volna fel vagy le :)

2013. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 MolotovPunk ***** válasza:

Amúgy ez tényleg így van,szélső jobb oldali pártok úgy átlagban maximum 15-16 százalékot érnek el.(Legyen szó akármilyen országról is.)

Valószínűleg erős marad a Jobbik jó ideig,de nem kerül kormányra sosem,ha csak nem koalíciózik mondjuk fidesszel,de szerintem az mind két részről vállalhatatlan lenne,bár ki tudja.

2013. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!