Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik-hívők miért veszik...

A Jobbik-hívők miért veszik 100%-ra, hogy 2018-ban győzelmi esélyük lesz?

Figyelt kérdés

Eltelt 3 év mióta olyan helyzetben vannak, hogy tehetnének valamit és pár homályos hőzöngésen kívül egyetlen kiugró cselekedetük se jut eszembe, amiről tipikusan ők juthatnának az emberek eszébe.


A közvéleménykutatók szerint jóval kisebb a támogatottságuk, mint 2010-ben, és ha a jobbos meg a balos cég is ugyanazt méri, akkor abban csak van valami...


Milyen csodára vártok 2014-18 között? A jelenlegi állás szerint az egyetlen dolog, ami a 2018-s választásokra kihatással lehet az a 2014-es ciklus kormányzása és eseményei lesznek.


Nekem viszont úgy tűnik, hogy csak mantrázzátok magatoknak ezt, aztán egy pont után már elhiszitek azt, amiről magatokat győzköditek.



2013. jún. 6. 13:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

Esetleg más pártoktól tudsz kiugró cselekedetet mondani? Mármint pozitívat?

Jobbikról láttál már pozitív hírt a tv-ben például? És azt láttad, amikor a tv2 Tények műsorában be kellett mondaniuk, hogy nem elfogulatlanul tájékoztattak, és a Jobbik véleményét le sem közölték több témában? Mert volt ilyen.

A média mostanság mindig azt állítja be pozitívan, aki hatalmon van. Tök mindegy, melyik párt nyer, utána róla fog szólni a legtöbb pozitív hír.

Jobbik-hívő alatt mit értesz? :D Akkor van MSZP- meg Fidesz-hívő is?:D

De nem, nem minden jobbikos mondja azt, hogy lesz esélyük győzni. A választási előrejelzéseket nem nézem, mert szerintem nem mindig túl reálisak. Szerintem a Jobbik több szavazatot fog kapni, mint az előző választáson. Legalábbis a környezetemben több Jobbikost látok, mint ezelőtt. A másik pártokban már sok ember csalódott, ezért várnak egy új párttól más dolgot.

2013. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
41%

"21. században a szélsőjobboldali pártok maximum 10-15 százalékokat tudnak összeszedni az egyes választásokon, ennél nagyobbra nem tudnak nőni. A magyar társadalom döntő többsége elutasítja a Jobbikot, és ez így is van jól. "


Franciaországban a szélsőjobb már bőven túllépte a 10-15 százalékos határt és a 2. erővé duzzadt.

A francia polgárok előrelátóbb.

Nem akarnak Új Afrikát vagy iszlám köztársaságot az országuk helyére.


Na de mi van a magyarokkal?Cigányországot akarnak?

A magyar társadalom meg egy része támogatja a cigánybűnözést , főleg a balosok.

2013. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Mi alapján várjátok, hogy pont 2014-18 között ugrik meg a cigányok által elkövetett, vérlázító bűntettek száma?


Emlegetitek többen Gyöngyöspatát, de az átlag magyar fejében annak bőven kettős, balra picit is hajlóbb körökben pedig Jobbik-ellenes megítélése van. A legkarakteresebb "cigánybűn", ami eszembe jut Olaszliszka lenne, ami 2006-ban történt, 7 egész éve.


Esetleg a pécsi pszichológuslány hasonló, de semmiképp sem egyenlő súlyú lehet. Én nem látok növekvő tendenciát és annak az ismétlése, hogy az ismerősöd bátyjának az állatorvosa egy borsodi faluban lakik és napról napra romlik a helyzet kicsit nehezen objektivizálható.

2013. jún. 6. 14:50
 14/28 anonim ***** válasza:
55%
Mert a jobbik szimpítizánsok aluliskolázottak, az ilyenek kb mindent bevesznek amit nekik mondanak, csak legyen benne a zsidó vagy a cigány szó
2013. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező ,te még nem láttál cigányt.


Látogass el Ózdra vagy Avasra és nézd meg a telefonodon az időt.

2013. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
47%
Anyád az alul iskolázott te barom...
2013. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

#15: egyszer jártam Ózdon, 2001 táján. Akkor is sok cigány volt. Biztos vagyok benne, hogy most is az van. Ez nem érv a helyzet súlyosbodására.


Egy alföldi kisvárosból származom, ahol a cigányok egy jól körülhatárolható, külterületi részen összpontosulnak évtizedek óta, az arányuk országos szinten közepesnek mondható, nem gettó, de vannak pár ezren (20e-s város).


Na ehhez a területhez esik a legközelebb a családi üzletünk, a többi ilyen típusú "bolt" számukra 2-3x olyan messze van. Összesen egyszer rabolták ki és nem cigány volt az elkövető. Nem támadnak meg embereket, éldegélnek a maguk szegényes módján.


Ha személyes tapasztalatokhoz ragaszkodtok, én ezt tudom mutatni. De majd valahogy biztos megmagyarázod, hogy a borsodiak véleménye 10x annyira fontos, mint az enyém.

2013. jún. 6. 15:04
 18/28 anonim ***** válasza:
54%

"Franciaországban a szélsőjobb már bőven túllépte a 10-15 százalékos határt és a 2. erővé duzzadt."


Ha a Le Pen -féle Front National-ra gondolsz, ők a tavalyi parlamenti választásokon 13,6%-ot értek el, tehát továbbra is fenntartom: 10-15 százaléknál jobbat nem tudnak elérni a szélsőjobboldali pártok.

2013. jún. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
72%
Tudják, hogy jövőre nincs esélyük, ezért 2018-at mondanak. Ilyen egyszerű. 2022 még nagyon messze van, egy örökkévalóság telik el a magyar politikában addig, így azt nem mondhatják. Amúgy ha visszaemlékszik mindenki, 2010-ben a választások előtt meg azt mondták, hogy most nem, de 2014-ben nyerünk. Önnyugtatás.
2013. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy szélsőséges pártok tiszta választásokon még soha nem jutottak hatalomhoz a történelemben.
2013. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!