Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mária Antoanette mondta, hogy...

Mária Antoanette mondta, hogy kalácsot egyenek a szegények, ha nem futja kenyérre vagy pedig nem?

Figyelt kérdés

Ugye, anno iskolában mindeni azt tanulta, hogy azt üzente a szegény rétegeknek, hogy ha nem futja kenyérre, hát egyenek kalácsot:/


Most a History Channelen egy történelmi filmben szakértő hölgy elmondta, hogy Ő ilyet nem mondott. Hiszen korábban kalácsot vagy kenyeret osztott az udvarban.


Neten olvastam, hogy az nem kalács volt, hanem briós sütemény, amit mondott és a briós sütemény egyárban volt a kenyérrel :S


Nem tudom mi az igazság, de nagyon érdekel. Kérlek mond el ! Köszi :-)


ui: Hogyan lehet az, hogy már több száz éve történt dologról ma máűsképp vélekedünk mint 20 éve, úgy hogy új dokumentumok nem kerültek nyílvánosságra?


2013. jún. 5. 15:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Összevissza beszéltek, komolyan mondom, mint egy általános iskolás kisgyerek !


Egyszer azt írjátok : Már abban a korban is működött a politikai lejárató propagandagépezet.

Nem valószínű, hogy mondott volna ilyet, de politikai hangulatkeltésre jó volt ezt terjeszteni.


Aztán : Nincs rá bizonyíték, csak évekkel később írták le.


Most akkor az utókor találta ki vagy korabeli lejárató kampány volt ? Nincs rá bizonyíték ? Előbb még azt írtátok, hogy osztogatták szórólapokon életében.


Gyerekek ti is elfogultak vagytok vagy a suli ellen beszéltek ? Azt hittem találok itt komolyabb tőrténészt vagy történelem oktatót. :S.


-


Azt nem értem, hogy ha nem mondta volna és róla ezt híresztelték, akkor mielőtt még elfogták volna vagy kirobbant volna a felkelés, miért nem tisztázta magát a parasztok előtt ha szociálisan érzékeny lett volna ? Az hogy Mária Terézia szociális volt hogy következne hogy Antoanette is az volt ? :D Milyen ostoba következtetés ez !?


Nem Antonia hanem Antoanette !


"Azért nem szerették az emberek, mert nem volt francia" Ezt kétlem ! Korábban szerették, benne volt a filmben hogy ünnepelték. Azóta romlott meg a viszony, hogy a nemesekkel barátkozott és adókkal súlytotta a népet.

2013. jún. 5. 18:37
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt egy páran már leírtuk neked, hogy kitaláció. Mégis milyen érveket kellene felhozni? Korábban milyen bizonyítékok voltak mellette? Semmilyen. Olvasd el Hahner Péter: A régi rend alkonya c. könyvét pl. Benne a francia forradalomról szóló részt.


Mária Terézia és Mária ANTÓNIA (azért nem írom, hogy Antoinette, mert Magyarországon Márita Teréziát sem Maria Theresia-nak írjuk) között annyi összefüggés van, hogy a lánya volt. Így pedig hatással volt rá az a légkör, ami akkor az osztrák udvart körül vette. A Habsburgokra ráadásul amúgy sem volt jellemző, hogy a szegénységgel vicceljenek, mert nagyon vallásosak voltak, ami nem csak a külsőségekben nyilvánult meg.


Előttem leírták a történetet nagyon jól, ez tényleg nem jutott eszembe. Tehát a történetnek pont az ellenkezője az igaz.


Mária Antónia semmilyen adót nem vetett ki, mert nem volt joga hozzá. XVI. Lajos sikertelen válságkezelő intézkedéseinek a hatása rajta csapódott le, mert egyszerűbb volt egy külföldi nőszemélyt hibáztatni.


Azt meg remélem nem gondolod komolyan, hogy egy királyné majd leáll a parasztokkal (nem ők ítélték halálra) veszekedni...

2013. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem értem, hogy ha nem mondta volna és róla ezt híresztelték, akkor mielőtt még elfogták volna vagy kirobbant volna a felkelés, miért nem tisztázta magát a parasztok előtt ha szociálisan érzékeny lett volna ?"



Miért, MA hány politikus áll a nyilvánosság elé, hogy tisztázza magát és elejét vegye a pletykáknak?


pl. vki elterjesztette, hogy Orbán Viktor cigány származású, és állandóan megy a cigányorbán, orbáncigány duma.


Orbán Viktornak ezek szerint meg kellene mutatni a családfáját és egy dns-teszt eredményt, hogy milyen etnikumhoz tartozik?


Ugyanilyen pletykák terjengenek minden ismert politikusról, van ami alaptalan és van aminek van alapja.

2013. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nem mondott ilyet, ez is csak egy történelmi tévhit. Rousseau mondott ehhez hasonlót, de ez lényegtelen, hiszen ő a királyné uralkodása előtt élt. Viszont ha Maria Antoanette tényleg mondott valami ilyesmit, az akkor sem azt jelentené, hogy lenézően azt mondja hogy "pff egyenek kalácsot", mert akkoriban volt egy olyan törvény, hogy ha a pékeknél elfogy a kenyér, akkor a többi árut, pl kalács stb is ugyanolyan áron kell eladniuk, mint a kenyeret.

Egyébként valószínüleg ezt csak egy királyellenes forradalmár találta ki és terjeszteni kezdte, hogy megutáltassa a királynét a néppel.

2014. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!