Ha egyes termékekből túltermelés van, akkor a felesleget miért nem osztják szét segélyként a szegények között, ahelyett, hogy hagyják megrohadni egy raktárban?
Az élelmiszerekre szigorú előírások vonatkoznak, van, hogy ami kimarad, azt meg kell semmisíteni, nem oszthatják szét.
De előfordulnak néha ilyen osztogatások, például zöldségtermelők, dinnyetermelők esetében, bár ezek sokszor inkább a médiának szólnak, nem a jótékonykodásról.
Szét szokták osztani családi, baráti körben. Az egyik alkalmazottunk például jár ki egy barátjának segíteni a zöldségpiacon, rendszeresen van olyan, hogy kap egy pár láda narancsot, ha például azt megcsípi a fagy. Olyankor hoz be nekünk is, meg úgy elosztogatja otthon.
Idegeneknek viszont nem oszthatják szét, mert akkor nem azt vennék meg, amit amúgy árulnak, tehát ezzel még nagyobb kárt okoznak maguknak. Tehát ha van 10 kg narancsod, még mindig jobb, ha eladsz belőle egy kilót és 9-et kidobsz, mintha mind a 10-et szétosztanád. Meg ezzel a szomszéd termelőt is megkárosítanád, aztán még jól meg is vernének érte.
Harmadrészt, lejárt élelmiszereket rendszeresen adományoznak az állatkerteknek. A tesco például rendszeresen oda szállítja bizonyos termékei maradékát. Persze lehet, hogy valamit fizetnek érte, meg reklámértéke van meg ilyenek, tehát nem határtalan jószándékból, de van ilyen.
Kedves kérdező!
Nem tudom, hogy volt-e már szerencséd ebbe belelátni, de szerintem ez repülőjegyekkel különösen szépen szemléltethető, így ezzel próbálnám meg neked ezt kifejteni. A kérdést úgy fogalmaznám át, most ehhez, hogy a nem eladott helyekre miért nem engednek utasokat, ahelyett, hogy üresen repül el velük a repülő.
Az egyszerűség kedvéért 10 fős repcsid van és 1 utasra 5 Ft költség jut. Te 10 Ft-ért árulsz egy helyet. 2-t lefoglalnak 10-ért, marad 8 helyed. Azt látod, hogy valamiért több nem fogy. Ekkor nem adod még ugye az egészet ingyen, akciózni kezdesz. Először adod 8-ért, megint eladsz 2-t, majd indulás előtt a maradék 6 darabot 5-ért, 3-ért majd 1-ért. Ezen már nem keresel, de úgy vagy vele, hogy legalább csökkenteni akarod a veszteséget. Eddig gondolom tiszta sor. De ha már kerestél repjegyet, azt is kiszúrhattad, hogy a jegyár nem csökken, hanem nő és emögött kicsit pont az van, amiért nem osztják a cuccokat ingyen.
Képzeld el, hogy tudod, hogy az utolsó 3-4 helyet mindig ingyen megkaphatod. Már rendes jegyet ekkor nem is fogsz keresni, csak kiköltözöl a reptérre és várod, hogy szóljanak, hogy "Na, akkor most lehet jönni ingyen!" (Ez volt majdnem pár éve, amikor a Last Minute utakra rengetegen feküdtek rá, mert nagyon olcsók voltak és gyakorlatilag mindenki csak last minute utakat keresett az utazási irodáknál...rendest (drágábbat) meg szinte senki.)
A cég pár nap múlva azt venné észre, hogy a kutya nem vesz jegyet, de a terminálon hosszú sorok állnak az indulás előtt ingyenjegyre várva. Aki venne is, az se venne drágán, inkább kockáztatna, hogy hátha jut neki ingyen. Ezért van az, hogy úgy van kitalálva, hogy sosem tudhatod (és ezért hoztam ezt példának), hogy a repjegy ára majd olcsóbb lesz az induláshoz közeledve, mert ha ezt az emberek tudnák, mindenkinek csak az olcsó jegy kellene és arra várnának inkább a teljes foglalási időszak alatt, ahelyett, hogy vennének drágább jegyeket is. Annál pedig, hogy végül mindenki 1 Ft-os jegyet vesz az utolsó pillanatban még az is jobb, ha 1-2 helyed üresen marad, de legalább a többit el tudod adni rendes áron.
A többi cuccal is ilyesmi van, csak gondoltam (és remélem, hogy így van) ez a példa talán szemléletesebb!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!