Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Adakozás az államadósság...

Adakozás az államadósság csökkentésére?

Figyelt kérdés

Sok helyen vannak ilyen kerek műanyag gömbök amikbe pénzt lehet dobni, és ezzel lehet adakozni a rákos gyerekeknek vagy akárkiknek. Így néz ki: [link]

Most ilyet lehetne államilag kihelyezni az államadósságra való gyűjtésre is (ahol van pénztárgép és visszajárót kapnak az emberek, ott kötelező jelleggel). Vélemény, dobnál bele pénzt, ha lenne ilyen?



2013. jún. 5. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Én biztosan dobnék bele. Jobb, mintha elinnám, vagy cigit vennék belőle.
2013. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Abszolút támogatnám, de csak egy automata kamerával összekötve, hogy később az adakozók képét publikálhassuk, és ha akármelyikük gazdasági pozícióban dolgozik, akkor kirúgathassuk.


Mert aki olyan hülye, hogy azt hiszi, hogy az államadósság csökkentése fő célja akármilyen országnak, az ne foglalkozzon pénzzel.


Egyébként sok sikert, minden állampolgártól csupán 2,34 millió forintot kellene beszedned a teljes visszafizetésre. Szerintem egy igaz magyarnak ez semmi! Akinek nincs pénze, adja el a veséjét!

2013. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy fillért nem dobnék bele. Ezért vezetik be az újabb és újabb adókat, ezért szedték be a régebbieket. Így is mi fizetjük meg a kormány(ok) elhibázott döntéseinek árát, ha akarjuk, ha nem.
2013. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én inkább beraknám a bankba és ha kell nekik, majd úgy is elveszik.
2013. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Adakozok az államadósságba eleget. Telefon adó, sárgacsekk adó, kamatadó, eho, tahó, meg a fene tudja, még mifene. Fizetem a járulékaimat, mégsem lát el az orvos tisztességgel, megélni nem tudok.

Adakozzon többet a radai rosszseb, úgyis kitalálnak még valami extra adót, hogy még szarabbul érezzük magunkat. elmennek a francba.

2013. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Több mint 50 éve létezik, hogy az állam építésére magánszemélyek adhatnak pénzt. Korszakonként másképp hívták. Soha nem lendítette előre az országot egy centit sem. Az államadósság kb egy az egyben politikusi zsebben landolt szökőkútépítesek és főtérfelújítások formájában, most még önként és dalolva adjak nekik? Hogy a Lexus terepjáróval a nyakamon hajtsanak át amikor közmunkában nyírhatom az árokpartot? Kiváló ötlet!
2013. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Komplikato ***** válasza:
Nem akarom túlmisztifikálni, de én még emlékszem hogyan vertek át sok embert a Nemzeti Színházra való gyűjtéssel. Fikarcnyit sem bíznék benne, hogy jó helyre kerülne a pénz. Másrészt ugye van ilyen adakozási lehetőség, és minő meglepetés a politikusaink nem erőltették halálra magukat a "jó példával", már ha egyáltalán tudják mi az ...
2013. jún. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!