Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Szerintetek aki...

Liberálisok! Szerintetek aki nem liberális, az húzzon el?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor találkoztam azzal a jelenséggel a liberális tábor szavazói között, hogy aki nem ért velük egyet, akár politikus, akár szavazó, az takarodjon ebből az országból. Ezzel Ti egyet értetek? Ezt tényleg így gondoljátok? Vagy csak egyes személyek véleménye, ami nem egyezik a közös politikátokkal? Hogy van ez?

2013. jún. 5. 09:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Én teljes mértékben liberális vagyok, és az húzzon el, aki céltalanul sérteget, fenyeget másoknak kárt okoz. Mindenki más maradjon. És színesítse a világot, szélesítse a látkörét a többieknek. Mindenkinek jogában áll azt szeretni, amit akar. Ettől függetlenül tolerálnia kell, hogy ne forduljon értelmetlen gyűlölködésbe a világ."


Mivel liberális vagy, MINDENT tolerálni, hiszen a liberalizmus KORLÁTLAN elfogadást hirdet.


Köteles vagy kebledre ölelni a baltás gyilkost, a rasszistát, a pedofilt, a homofóbot, az antiszociálist, a tolvajt, a lincselőt, mert el KELL fogadnod.


NINCS KIVÉTEL. Mindenkit mindenhol minden tulajdonságával minden körülmények között kötelességed elfogadni.


Ha nem teszed ezt, nem vagy liberális, mert a liberális tolerancia ERRŐL SZÓL!


Ha nem fogadsz el mindenkit, akkor kirekesztő vagy, amit ugye élből elítél egy liberális.

2013. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A liberalizmus amúgy lehetővé teszi az önvédelmet?

Hiszen ha valaki baltába a kezében rohan feléd gyilkossági szándékkal, akkor az az ő mássága, a másságának a része és te milyen jogon korlátoznád őt abban, hogy kiélje gyilkolási szándékát rajtad, hiszen ez az ő szabadságához hozzátartozik és így színes és multikulturális a világ.

2013. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a gond egyes emberekkel, úgy ítélkeznek a liberalizmus felett, hogy lövésük sincs, hogy mi az.
2013. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos igen. Nem tudom ki ülteti ezeket a hülyeségeket a fejekbe.


Addig kell tolerálni mindent, amíg másokat nem sért. Az engem legyilkolászó ember nem kicsit sért engem. Nem tolerálom. De még az engem ok nélkül sértegető, szidalmazó embert sem. Vannak korlátok. Ki mondta neked hogy nincsenek?


"Köteles vagy kebledre ölelni a baltás gyilkost, a rasszistát, a pedofilt, a homofóbot, az antiszociálist, a tolvajt, a lincselőt, mert el KELL fogadnod. "


Szóval ezeket a marhaságokat légyszi felejtsd el. Ha ezeket veszed alapul jóhogy az egész hülyeségnek tűnik.

2013. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

11-es. Nem vagyok liberális, de attól még megállapítom, hogy neked semmilyen fogalmad nincs arról, hogy mi a liberalizmus. Egyszerűen egy totális blődséget írtál le. Nem is tudom, hogy honnan veszel ekkora ostobaságot.


Ha valaki liberális, az nem azt jelenti, hogy mindent tolerál. A liberális azt jelenti, hogy amíg nekem nem ártanak (nekem alatt értsd magam, családom, városom, hazám, környezet, stb.) addig más úgy él, ahogy akar. Illetve én is úgy élek, hogy másnak ne ártsak.


Ez teljesen különbözik attól, amit fent leírtál. Kb. akkora hülyeség, mintha azt mondanám, hogy egy konzervatív embereknek a fákon kellene lakniuk, mint anno a majom korukban.

2013. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 ConnectCare ***** válasza:
100%

Azt kellene már végre megérteni, hogy az egésznek mi az alapja és honnan jön.


Feltételezhetünk egy olyan állapotot valamikor a távoli múltban, amikor még nem volt állam és társadalom és mindenki mindenkivel harcolt. Bárki megölhetett bárkit, még a leggyengébb is a legerősebbet, max annak álmában tette. Feltételezhető, hogy az embereknek ebből gyorsan elege lenne és ezért tömörülnének társadalomba. Egy olyan közösséget szeretnének, amelynek a tagjai megfogadják, hogy nem támadnak egymásra és nem akarják erőszakkal megszerezni egymás dolgait. Mivel ehhez viszont kell valami, ami ezt garantálja, megalkotják hát az államot, aminek a feladata az emberek védelme.


És a liberalizmus kb. ezt fogadja el. Hogy az állam feladata az állampolgár védelme. Azon kívül, hogy ebbe beleszólhat az állam, mindenki azt tehet meg, amit akar, amíg a másik valamilyen jogát nem sérti.


Miért csak ebbe?


Ahogy írtam a legerősebbet is meg lehetett ölni és ki lehetett rabolni. Feltételezhető így, hogy az élet és a tulajdon védelme lesz az a két dolog, amivel minden logikusan gondolkozó ember egyetért majd, hiszen még a tolvaj sem akarja, hogy a rablott dolgát el legyen szabad lopni tőle.


Minden másban már lehetnek ellenvélemények. Ha a mai kort akarom hozni egy kicsit, azt mondom, hogy lesz, aki majd azonos neművel akar házasságra lépni, lesz, aki kábítószert akar fogyasztani stb. Ezeket a többségnek nem kell helyeselnie, de mivel a társadalom nem is azért jött létre, hogy egymás életébe beleszóljunk, hanem csak a saját életünk és vagyonunk védelme érdekében, ezért nem számít, hogy ki mit helyesel vagy nem helyesel. A lényeg, hogy amit szabad, az más jogát nem sértheti.


Az már csak a történelem eredménye, hogy a társadalom változott, a vezető réteg egyre inkább kiemelkedett és eljutottunk oda, hogy a társadalom egy olyan nagy csoport lett, ahol sok mindenki sok minden dolgába beleszólhat a másiknak. A vezető réteg eldöntheti, hogy pl. most mindenki leszokik a dohányzásról vagy mindenki köteles bekapcsolni az autóban a biztonsági övet (ami ugye szintén nem legitim, hiszen más jogát nem sértem, ha nem kapcsolom be). Ehhez már csak egy jó indok kell és gyakorlatilag bármi szabályozható. Végső érvként kisütik, hogy a vezető valami istenség és ezért kell őt követni (lásd É-Korea).


A liberálisok csak arra törekednének, hogy maradjunk meg az eredeti koncepciónál és az állam feladata csak az élet és a magántulajdon védelme legyen és minden más maradjon szabadon az állampolgár döntése. Csinálhasson, amit csak akar, amíg más legitim jogát nem sérti.

2013. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem.

Az nem igazi liberális, aki kitagadja a nem-liberálisokat. A liberalizmus a szabadelvűséget jelenti, és az emberi jogok (így a szólás-, és véleményszabadság) védelmét. Így egy valódi liberális rendszerben nem szabadna senkit diszkriminálnia politikai véleménye miatt. Nem szavaznék ilyenre soha.

(Amúgy nem akarom borzolni a kedélyeket, de én inkább a szélsőjobbhoz kötném ezeket a megnyilvánulásokat, elég csak ezen az oldalon kicsit bogarászni, hogy ilyen kérdésekre bukkanjunk. Pl. http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__4.. )

2013. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A liberális azt jelenti, hogy amíg nekem nem ártanak (nekem alatt értsd magam, családom, városom, hazám, környezet, stb.) addig más úgy él, ahogy akar."


Mindenkinek más a véleménye arról, hogy neki és a családjának mi árt. Nekem a homoszexuálisok gusztustalan parádézása az, ami árt. Ezt meg ti toleráljátok. Egyszerűen nem értem... Szerintetek ez normális??

2013. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!