Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Szerintetek aki...

Liberálisok! Szerintetek aki nem liberális, az húzzon el?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor találkoztam azzal a jelenséggel a liberális tábor szavazói között, hogy aki nem ért velük egyet, akár politikus, akár szavazó, az takarodjon ebből az országból. Ezzel Ti egyet értetek? Ezt tényleg így gondoljátok? Vagy csak egyes személyek véleménye, ami nem egyezik a közös politikátokkal? Hogy van ez?

2013. jún. 5. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Liberálisok mindig is nevetségesek voltak, toleranciáról, elfogadásról papolnak, közben meg a legnagyobb kirekesztők.
2013. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Bár lehet, hogy nem meglepő én pont máshogy tapasztalom. Rengeteg jobbikos, jobboldalra húzódó cigányozik, zsidózik, libsizik és a végére odaböki, hogy hazaáruló és, hogy húzzunk el az országból. Amúgy sokszor olyanokat is akik abszolút, de nem liberálisok, hanem szimplán baloldaliak vagy semlegesek, tehát mindenkit egy kalap alá vesznek aki más eszméket vall vagy csumán minimálisan eltér a véleménye egy adott dologban. Erre jó példa a kuruc.info. Ott is sokszor egymást kezdik el szidni teljesen primitív módon csupán azért, mert elbeszélnek egymás mellett. Természetesen tisztelet a kivételnek.


Nem amúgy senkinek nem kívánom azt, hogy húzzon el az országból. Egy normális, egészséges országban meg kellene férnie minden eszmének, persze amíg az nincs mások kárára.

2013. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Az előző kérdés feltevője vagyok.


Nem vagyok liberális. Konzervatív értékrendű embernek vallom magam. Amúgy köszönöm, ezt a kérdést. Ezzel is választ kaptam a kérdésemre.


Megelőlegezem, hogy erre azt a kommentet kapom, hogy a kérdés feltevője sem jobbikos, illetve ha konzervatív vagyok, akkor nem nekem szól ez a kérdés.

2013. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem sikerült már megtéríteni liberális embert.


Nem egyszerű , igen sok bizonyíték kell nekik ,hogy megtérjenek.


Megkülönböztetünk klasszikus liberalizmust és mai értelemben vett liberalizmust.


A klasszikus liberalizmus nagyon jó ,a mai viszont nagyon rossz.


A mai egyenlő a szélsőséges és túlzott kisebbségvédelemmel , antipatriotizmussal ,hagyományok és tradíció üldözésével , vallás üldözéssel és egyéb hasonló finomságokkal.

Ez minden csak nem felvilágosulás , inkább elsötétülés.

2013. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 ConnectCare ***** válasza:
100%

Szerintem ilyet igazi liberális nem mond és igazi liberálisként nem is mondhat.


A liberalizmus az összes felfogás közül a leginkább kötött olyan szempontból, hogy akármilyen megoldásoknak (mint ez, hogy húzzanak el a nem liberálisok) nem ad helyt. Ennek az oka, hogy abból a kötött alapból indul el, hogy mindenki teljesen szabad és mindenki teljesen egyenlő jogilag. Ha erre építkezel egy normális logikát követve nem tudsz ahhoz jutni, hogy bárkinek el kellene húznia bárhonnan. Ha valakinek mégis sikerül, az vagy nem érti az egészet vagy valami logikai hibát vét valahol.


Persze itt sem mindenki egyforma, van, akit ha megkérdezel liberálisnak vallja magát, közben meg Kim Jong Un mehetne hozzá tanulni. :)

2013. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Életemben nem hallottam még liberálistól olyat, hogy aki nem liberális, az húzzon el, ConnectCare-nek igaza van, egy igazi liberális ilyet nem is mond.
2013. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
Én teljes mértékben liberális vagyok, és az húzzon el, aki céltalanul sérteget, fenyeget másoknak kárt okoz. Mindenki más maradjon. És színesítse a világot, szélesítse a látkörét a többieknek. Mindenkinek jogában áll azt szeretni, amit akar. Ettől függetlenül tolerálnia kell, hogy ne forduljon értelmetlen gyűlölködésbe a világ.
2013. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Én teljes mértékben liberális vagyok, és az húzzon el, aki céltalanul sérteget, fenyeget másoknak kárt okoz. Mindenki más maradjon. És színesítse a világot, szélesítse a látkörét a többieknek. Mindenkinek jogában áll azt szeretni, amit akar. Ettől függetlenül tolerálnia kell, hogy ne forduljon értelmetlen gyűlölködésbe a világ."


Akkor a roma állomány 85 százaléka elmehetne mert ez mind igaz rájuk.

2013. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

A liberálisok akkor mélyen hallgattak, amikor 2006-ban szétverte a tüntetéseket a rendőrség.

Ezek után hitelesek már nem lehetnek SOHA!

2013. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

"Akkor a roma állomány 85 százaléka elmehetne mert ez mind igaz rájuk."


Sajnos ez igaz, de hozzáteszem rengeteg normálisat ismerek, és mélységesen lesújt, amikor valaki egy kalap alá veszi az összeset. És azt se értem, hogy miért kell liberálisként helyből a cigányok mellé állni. pl a TASZ egykét lépésén nagyot tudok nézni, amikor ilyennel jönnek, hogy a romák "félelemből lincseltek". Ez a ló túloldalára való átesés.

A 2006-os utalást nem igazán értem.

2013. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!