Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az árvíznek lesznek magyar...

Ha az árvíznek lesznek magyar áldozatai, akkor Orbán/Pintér lesz a felelős?

Figyelt kérdés
Gondolom erre azért fel lehetett volna készülni rendesebben, pláne úgy, hogy Passau-nál 500 éves rekord dőlt meg, így itt is rekord ár várható, mi meg kényelmeskedünk. Homokot már vittek Margitszigetre, csak éppen nem zsákozták be, mobilgátakat pedig nem is látni.
2013. jún. 4. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy tudom, hogy amit lehetett azt megtettük! Pedig kifejezetten nem fidesz párti vagyok. Rengeteg sok ember van a gátaknál, ők rajtuk is múlik! Az itteni trianon megemlékezésen azért nem volt egyetlen gárdatag sem, mert homokzsákot töltenek.
2013. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Komplikato ***** válasza:
56%

"Én úgy tudom, hogy amit lehetett azt megtettük!"


Én meg úgy, hogy NEM.

98 óta minden évben megy a duma, hogy felkészültek az árvízre, aztán mindig kiderült eddig, hogy nem. (Kormány függetlenül!)

Amikor éppen nem volt árvíz mindig ment a duma a gátak erősítéséről, aztán pár látványos pár kilométeres gát "erősítésen" kívül semmi nem történt. A csodálatos képességű új és tévedhetetlen katasztrófa elhárítás meg már megmutatta mit tudnak ... Khmmm.

Most hirtelen elkezdenek tevékenyen védekezni. Szerintem vagy 2 hete várható volt mi lesz.

A hírekben még mindig úgy adják elő, hogy nagyobb lesz az ár mint egy évtizede volt, közben az 500 éves rekord fölött van a vízszint ...


De majd meglátjuk. Mondjuk szeretem a Margit-szigetet, de nem azért izgulnék ... a folyó két oldalán lévő dolgok veszélyben lehetnek.

2013. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Igen, Orbán és Pintér személyesen titokban annyit vizeltek a Dunába, hogy megáradt. Még jó hogy ők a felelősek. Meg azok a marhák akik ártérbe építkeztek.
2013. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Felelőtlenség volt ennyire az utolsó pillanatra hagyni, de a vízügyesek is nyilván tudják hogy mire mennyi idő kell.

De tény hogy pár nappal előbb is elkezdhették volna

2013. jún. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, fogjátok már fel, hogy ez nem úgy megy, hogy a min elnök ül a kis trónusában és MINDENT ő irányít, a kormány vezetés 1000 ágra van osztva, 1000 szakterületre. Ha nem készültünk volna fel rendesen akkor az a katasztrófavédelem mulasztása lenne, lévén, hogy ilyen esetek megelőzéséért, kezeléséért kapják a fizetésüket. Nem Orbánnak kell megterveznie a mobilgátakat, hogy hol legyenek mert neki nem ez a szakmája, vannak erre szakemberek, akiknek ez a feladatuk, ezért vannak fizetve, ha elcseszik az ő hibájuk. Ez olyan, mintha Magyarországon az egyik multi helyi részlegénél bedöglik a számítógépes rendszer, az se az USA-ban élő főfőfőigazgató hibája, még csak nem is a magyarországi vezérigazgató hibája, hanem azé az informatikus szakember gárdáé akiket azért foglalkoztatnak, hogy az informatikai rendszerük működjön.
2013. jún. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Persze fletójék előre borítékolható, hogy acsarkodni fognak, ahogy minden természeti csapásból, katasztrófából próbálnak hasznot húzni, persze mikor kormányon voltak meg olyan kijelentéseket tettek, hogy az a hülye aki ilyen helyre építkezik :D
2013. jún. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kormányoldal szerint az elmútnyócév miatt nagy a Duna, az ellenzék szerint meg Orbán duzzasztotta.
2013. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 5. válaszolónál van a pont. Kiegészíteném azzal, hogy az elmúlt 20-30 év elcseszett gátjaiért nem a jelenlegi kormányt kell okolni hanem az összes eddigit. Mintha én lennék a főépítész egy építkezésen ahol az épület összedől a leváltásom utáni első napon én meg mosnám a kezeimet, hogy "de hát már nem is én vagyok érte a felelős....".

Eddig egyetlen egy évben sem hallottam olyat, hogy ennyire hamar ennyire felkészülten felléptek volna az árívíz ellen. De persze bármit el lehet kezdeni az előző év szeptemberében is...

Említették az ártéri embereket. Régebben okkal nem költözött oda senki, minden évben kiönti őket a Duna. Okos ember más kárán tanul, a buta meg a sajátján se...

2013. jún. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy aki anno tudta, hogy ártérre költözik és még is letelepült ott, azt egy cseppet sem tudom sajnálni és abszolút megértem, ha a vízügyi szakemberek az elárasztásuk mellett döntenek, nem pedig védik azt is, ahogy azt az ott élők elvárnák.

Szerintem felkészülten érte a magyarokat ez a helyzet. Összefogottan készülnek szépen minden szakaszon a védelemre.

Az, hogy kinek a hibája a védelmi rendszerek nem megfelelő fenntartása, azon lehetne vitatkozni... fölösleges! Már úgy is mindegy, a víz jön, mi pedig part menti emberek nem tehetünk mást, minthogy fékezhetetlenül védjük azt, ami védhető!

2013. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!