Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mi a véleményetek...

Fideszesek! Mi a véleményetek a trafikmutyiról?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Semmi különös. Amit már évtizedek óta megszokhattunk minden hatalmon lévő politikai erőtől.
2013. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Komplikato ***** válasza:
86%

Semmi kétségem afelől, hogy a mutyi és urambátyám rendszer itt már 150-200 éves hagyományokkal rendelkezik, se arról mennyi mindent nyúltak le az elmúlt évtizedekben.


De.


"Amit már évtizedek óta megszokhattunk minden hatalmon lévő politikai erőtől."


Kérlek sorolj fel olyan szintű példákat mint itthoni trafik mutyi vagy földmutyi 2010 előtti 20-25 évből.

Vagy legalább ügyeltek a látszatra, és pl. "csak" 60%-ban nyertek a haveri cégek pályázatot, nem 90-95%-ban mint most ... persze meg is lett az eredménye, a gonosz EU elzárta a gyanús pályázatok pénzcsapjait.

2013. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagyok Fideszes... Úgyhogy igazából a kérdés nem is érint de azért válaszolnék. NEM ÉRDEKEL. A trafikosok nagy része nem is pályázott, a maradéknak meg egy töredéke kapott jogot a nemzeti dohánybolthoz. Esetleg van valamelyikőtöknek ötlete arra hogyan lehet elosztani 10 helyet 30 pályázó között, úgy, hogy az mindenkinek jó legyen és utána senki ne sírjon?

Ugyanolyan műbalhé ez mint ami volt a nyerőgépeknél... "Egy fontos gazdasági ágazat ami több ezer ember megélhetését biztosítja" Kamu... Egyszerűen másra költik az emberek a pénzüket.

Ne ezért sírjunk már könyörgöm. A rezsi továbbra is mocskosul drága, a benzin továbbra is mocskosul drága. És a trafik a baj? Irigyellek... A társadalom jelentős része munka nélkül tengődik de a trafik a baj...

2013. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

A trafik mutyi szégyen.


[link]

2013. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"mindenkinek jó legyen és utána senki ne sírjon? "


Pont ez az hogy csak a haverok jártak jól, teljesen igazságtalanul.

Én városomban a polgármester huszonéves fia is kapott jogot, 0 tapasztalattal.

Akinek 20 éve van (volt) trafikja az pedig nem nyert.

2013. jún. 2. 16:30
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak fideszesek nyertek, és pláne nem 90%-ban. A mi városunkban a 10-ből 1 trafic került az országgyűlési képviselő lányához, kettő a polgármester k@rvájához (aki egyébként MSZP-s), a többi pártfüggetlen emberekhez. Tudok még egy két falut, ott is politika független emberek nyertek.


Elnézést, ha rosszul emlékszem, de azt hiszem Hofi mondogatta, hogy "Korrupció az, amiben mi nem veszünk részt.". Magyarán aki vesztett a pályázaton, nem fogja azt mondani, hogy rossz volt a pályázata, vagy a másiknak okkal lett több pontja. Rögtön kitalálja, hogy valami mutyi ügyén nyert.


Más részről, eddig sem volt ez másként. Én is a barátaimnak, ismerőseimnek, rokonaimnak segítek, ha tudok, nem vadidegeneknek, netán az ellenségeimnek. Egy jó barátom egy cégnél dolgozik, ahova már több ismerősét is beprotezsálta. Tehát mondjuk a 2.-3. körben, mikor már csak 3-4 ember maradt a pozícióra, a srác megkérte a HR-est, hogy az ismerősét, rokonát vegyék fel. Korrupció, mutyi, hátszél? Igen, na és? Az egész életünk az egymásra utaltságról szól. Ha én segítek, utána nekem is segítenek. Így működik ez.

2013. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

A trafik bizony komoly felkészültséget igénylő vállalkozás ahova nem lehet csak úgy bolti eladókat felvenni... Ja de mégis. Miért lenne jobb trafikos egy 20 éve ezzel foglalkozó mint az aki mondjuk frissen vágna bele?

Majd ha ugyanez történik esetleg a háziorvosi rendelőkkel akkor panaszkodhatunk hogy Szabó doktornő helyett egy pék nyerte meg a pályázatot vagy egy hozzám közelebb álló példa ha államosítanák a patikákat ( aminek én veszettül örülnék :D ) és a gyógyszerész kollégák helyett egy szobafestő-mázoló adna gyógyszerelési tanácsokat hát az gond lenne. A kék multit ellenben egy 23 éves tapasztalat nélküli srác is ( jelen esetben én) letudná venni a polcról...

2013. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
az ellenzék találta ki kínjában,az a véleményem
2013. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Ez az ország menthetetlen..
2013. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ez az ország menthetetlen"

Ha az orbán vezette mutyi fidesz marad kormányon 2014 után is akkor nagy az esélye egy folyamatos ipari gazdasági pénzügyi és politikai leépülésnek.

Bajnaival nagy valószínűséggel elindulhat az Ország egy felemelkedési pályán.

2013. jún. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!