Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy végre rendeződnek...

Lehet, hogy végre rendeződnek a viszonyok, elindul a megbékélés?

Figyelt kérdés

[link]


Végre jó valami pozitívat is olvasni, és nem csak az állandó gyűlölködést.


2013. máj. 31. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

"Szlovákok, bocsássatok meg" Mi van???


A 2000-es évek elején jártam Nyitra környékén. Egy múzeumban az egyik kép alatt a felirat: a mohácsi csata elvesztésével a magyarok megnyitották a törökök útját Szlovákia felé. WTF?


Értem én, hogy a kérdés pont nem erre irányult, de úgy mégis... Miért kérünk mi bocsánatot? ...

2013. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg jó kérdés, de most komolyan, miért is kérünk mi bocsánatot?
2013. máj. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elolvastátok a cikket, vagy csak ezt sikerült kiszúrni? Arról van benne szó, hogy ugyanúgy ahogy a mi szemünkben Benes egy ellenség, úgy ugyanez a személy szlovák szemszögből Apponyi. Nekik Benes ma is nemzeti hős, nekünk meg Apponyi egy pozitív személy. A lényeg: mind a két figura "keresztbe tett" a másik népnek. Ők Benes nevében kértek bocsánatot, mi Apponyi nevében.


A lényeg: mindkét nép múltjában vannak fekete foltok, amiken itt az ideje túl lépni. De addig, amíg ilyenek vannak mint ez a két válaszoló, akik a szlovákoktól a bocsánatkérést elvárják, sőt követelik, de ők a mi részünkről ugyanezt felháborítónak tartják, addig itt nem lesz előrelépés.


Én azt mondom: itt az ideje mindkét félnek bocsánatot kérni és megbocsátani. Eltelt Trianon óta lassan 100 év, a helyzet mára stabilizálódott. Nem múltba kell révedni, hanem erős szövetségeket kiépíteni a szomszédainkkal. A bosszú jóra nem vezet. Főleg az olyan bosszú, melyhez valódi közöm nincs is, hanem csak beleszülettem.

2013. jún. 1. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja persze. Olvastad, hogy mit írtam, mit láttam a múzeumban? Szlovákia? 1526-ban, a mohácsi vész idején? Mi köze van ennek Trianonhoz? És a Benes dekrétumhoz? (#1)
2013. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg ott sem voltunk:


[link]


Emiatt bocsánatot kérni pont olyan, mint az izraelitáknak évtizedek óta fizetni a kártérítéseket. Miért Magyarország vállalja magára elsősorban ezeket a terheket?

2013. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérjenek bocsánatot a Habsburgok, vagy mittomén ...
2013. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Látod, erről van szó. Ez a mentalitás teszi tönkre a kapcsolatokat. Egy átlagember mit tehet arról, hogy mit írnak ki egy múzeumban? Hogy jön ez ide? Mohács?


Itt lenne az ideje felülemelkedni ezeken az apróságokon.


Egyébként tipikus példája vagy annak amiről szó van: "mi nem vagyunk hibásak, mi vagyunk a maszületett bárányok, bezzeg azok a mocskos szerbek, románok, szlovákok, pirézek, azok mind összeesküdtek szegény ártatlan magyarok ellen". Itt az ideje ezt elfelejteni, mindenki követett el hibákat. Az nem megy, hogy mi itt sértődötten várjuk a másik fél bocsánatkérését és megalázkodását. Valamit nekünk is le kell tenni az asztalra, ha elvárjuk a békét.

2013. jún. 1. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Sosem írtam ilyet. Nem várok senkitől semmit. Esetleg annyit, hogy ne szlovák királyként emlegessék régvolt nagy királyainkat.
2013. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tessék, már megint jön a besértődés a kis semmiségeken. Ahelyett, hogy örülnél hogy nem elnyomóként gondolnak ezekre a királyokra, hanem saját királyukként.


Nem egyszer hallottam már, hogy valaki pl. azon akadt ki, hogy hogy merik ezek a mi Mátyás királyunkat Matej-nek nevezni, vagy a mi Kossuth Lajosunkat Ludovít Košut-nak hívni, és hogy ezzel kisajátítanák őket.


Az bezzeg senkinek fel sem tűnik, hogy II. Erzsébet az Elizabeth II, vagy hogy Verne Gyula valójában Jules Verne.

2013. jún. 1. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!