Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet tudni, hogy a legintelle...

Lehet tudni, hogy a legintellektuálisabb réteg szignifikánsabb melyik pártra szavaz?

Figyelt kérdés
Kimutatás vagy véleményed is érdekel !
2013. máj. 28. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

2010-ben a szavazótáboron belüli diplomások legnagyobb aránya az MDF és az LMP esetében volt:


[link]

2013. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Komplikato ***** válasza:

Szerintem minden csoport azzal kamuzik, hogy a tanult és okos emberek őket választja, választaná.

A szomorú valóság meg az, hogy tök mindegy, mert a többségi tanulatlan átlag tömeg fog dönteni, mint mindíg.

2013. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 EagleHUN ***** válasza:
Úgy tudom a főiskolások és egyetemisták között, a Jobbik ifjúsági tagozata messze vezet minden más párt támogatottsága fölött.
2013. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés.

Viszont a bizonytalan, pártszimpátiát gyakran váltó emberek között magasabb lehet az alsó társadalmi rétegek aránya, mivel őket könnyebb befolyásolni, elcsábítani a hangzatos ígéretekkel.

2013. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"legintellektuálisabb réteg"


A legintelligensebb réteg nem megy el szavazni, mert nagyon jól tudják, hogy a parlamentben ülő összes pártnak sincs akkora hatalma, mint annak, aki a pénzt irányítja. Segítek. Ez nem a kormány.

2013. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Peaceful Warrior, nálad a pont!


Én is ezen a véleményen vagyok. Akinek csöpp esze van, nem vesz részt ebben a kutyakomédiában.

Aki három diplomával se fogja fel, mire megy ki a játék, az reménytelen. A józan paraszti észt nem az egyetemen osztják.

2013. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki kicsit is intelligens, nem megy el szavazni.
2013. máj. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mé nemenne el? haggya hogy a lükék döncsenek hejette?
2013. máj. 29. 00:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem intellektualitás kérdése, inkább politikai tudatosság. A legtudatosabbak általában kritikusak, ha nem megy a szekér. Márpedig nem megy. Továbbá nem populizmust vagy demagógiát keres. Így a tömegpártokban is kevesebb a tudatos szavazó.


Én úgy gondolom, hogy a mostani palettán: E2014-PM, LMP, MOMA, ilyenek


A Jobbikot már nem sorolom ide, mert a jobbik már divat lett. Trend lett magyarkodni.

2013. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 07:24, a kommented első felével egyetértek, de ez a "Trend lett magyarkodni" kiverte nálam a biztosítékot.


Mi az, hogy "magyarkodni"? Hogy kell magyarkodni, csehkedni, franciázni/franciáskodni (?), angoloskodni stb?


Hogy lehet, hogy az összes többi nyelvben nem létezik ilyen szó, csak és kizárólag nálunk szégyen a hazafiasság?

Ennyire mélyen bevésődött volna Rákosi-Kádár akarata?

2013. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!