Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az összetartozás dalának...

Az összetartozás dalának igaza van?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=37JUDApcVVg&feature=player_em..

Szerintem végre igen ! "Talpaink egymásra lépnek" magyarul : eltapossuk egymást !!! Ez a kultúrmocsok akarja összefogni a népet ? Akárcsak a NER .



2013. máj. 23. 08:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ez tiszta Hit Gyülekezete...
2013. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már a 2. percben azt vártam, hogy felbukkan egy szárnyas unikornis és hirtelen teleokádja a képernyőt szivárványszínű hányással:DD
2013. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Akik ezt írták nem ismerik az unikornist , csak a fehér táltost !
2013. máj. 23. 09:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nemzeti-konzervatív kormányunk van és ilyen csodás, értelmes nóták születnek a 93-dik trianoni évfordulóra. :D
2013. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Hallgattam néztem ezeket a gyerekeket és legördült egy könnycsepp az arcomon. Az jutott eszembe hogy milyen messze vagyunk mi Magyarok egy ilyen világhoz amiről ők énekelnek. Hogy milyen messzekerült Magyarország a humánumtól a liberalizmustól megbékéléstől az összefogástól, hogy még mindig csak az acsarkodás és az uszítás hangjai töltik meg a politikát és a közéletet. kormányok jönnek kormányok mennek rossz helyet még rosszabb jött, uralkodik rajtunk, mimeg tehetetlenül tűrjük hogy elvegyék a magunk és a gyerekeink jövőjét. Szomorú ez.
2013. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?! Fogalmam sincs, hogy igaza van e vagy sem.

Tegnap láttam ezt a hírt erről a dalról. Gondoltam megnézem, meghallgatom a dalt. 44mp-ig tudtam nézni. Szerintem harmat gyenge.

2013. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Majd,ha ezek a gyerekek egyszer rájönnek mi megy,akkor végleg elmegy a kedvük az énekelgetéstől....

Esetleg pár év múlva a Budapest,Budapest Te csodás kezdetű indulót fogják nyomni.:)

2013. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Hogy igaza van-e? Nem igazán tudom értelmezni a kérdést, mivel ez a dal egy "álom", egy elképzelés. Hogy kié? A megrendelő a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, tehát bizonyára az övék.


A dal a jövőben a tömegek körében valószínűleg népszerűvé fog válni, tekintettel az egyszerű, de fülbemászó dallamra, továbbá a - bocsánat, de - buggyant szövegre. Nem csak az elején és a közepén is meglévő lálálálá-ra gondolok. Hanem:

"Talpaink egymásra lépnek" - fizikai képtelenség.


Még nagyobb rejtély volt számomra az "Álmodtam egy barackfáról". Nem igazán értettem, miért pont barackfa. A nemzeti összetartozásról szóló dalban ez valószínűleg valami jelkép lehet, aminek jelentősége van, nem csak egy hirtelen ötlet.


Magyarországon híres a makói hagyma, a szegedi paprika, a téli szalámi stb., de ezek nyilvánvalóan kiesnek, mert nem fán nőnek, ami alá állni lehetne a körtánchoz.

Marad a szabolcsi alma és a kecskeméti barack. Miért nem az előbbi, azaz miért nem almafáról álmodnak, ahol majd mindenki együtt táncol meg hú-de-boldog lesz a nagy összetartozás miatt.


Jelzem, abszolút nem vagyok konteóhívő, meg mindig-mindenben-összefüggéseket-kereső típus. De csak egyetlen magyarázatot tudok a választás okaként: a BARACK sokkal jobban összecseng a NARANCS szóval, mint az ALMA. És a színek is közelebb állnak egymáshoz, mivel a híres kecskeméti barack, amiből a pálinkát is készítik, nem őszi, hanem SÁRGAbarack. Merthogy az igazi álom bizonyára a NARANCSFA lehet, csak hát ugye az Magyarországon nem nő...


Bocs, nem teljesen komolynak szántam, de azért lehet benne valami. :D

2013. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 A barack pedig teljesen egyértelmű . Hol hallottál Te narancspálinkáról ? Most hogy mindenki mindenkor szabadon megfőzheti az adóügyileg éppen az első 50 literbe tartozó pálinkáját természetes választás volt a barack . Ha elfogyasztod Te is abba az eufórikus állapotba fogsz kerülni , mint az éneklő egyedek , és a trafikokban is lehet majd pult alól mérni .
2013. máj. 23. 14:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez egy retardált baromság, amit egy óvodás undorodva énekelne, mert van annyi ízlése, hogy ő ennél többet akar.
2013. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!