Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek sem, a külföldi...

Szerintetek sem, a külföldi multicégek a felemelkedés kulcsai?

Figyelt kérdés

Szerintem nem.

Ugyanis az ipari cégek azért jönnek ide , mert itt olcsóbb a munkaerő ,nem olyan szigorúak a környezetvédelmi előírások.Tehát , nem kell annyit fizetniük , mint otthon a hazájukban.Ezért megéri nekik.


A jelenlegi minimálbért is sok cég sokallja.

Na , de hova legyen tovább csökkentve?

A jelenlegi is a népnyúzással egyenlő.


Az itthoni innovációt , cégalapítást ,magyar nagyvállalatok létrejöttét kellene támogatni ,a külföldit meg jól megadóztatni.



2013. máj. 19. 15:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
8%
Mármint a haszon.
2013. máj. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

#10


A magyar cégek sem itthon adóznak és ők még annyit sem fizetnek mint a multik. Akkor mitől lenne jobb ha belőlük lenne sok. Gyakorlatilag ők is külföldi multik. Azt kell felfogni hoyg ameddig ilyen adóterhek vannak annak is örülni kell hogy ez a néhány multi megmaradt itt és adna az embereknek munkát. Régen más volt mert az állam üzemeltetett veszteséges gyárakat ahol lehetett dolgozni. Most az állam csak a hipiszupi közmunka programot tudja alternatívaként felmutatni, ahol így is 50-szer annyi embert foglalkoztatnak mint amennyit kellene a fizetés meg harmad annyi mint amit egy multi ad és nettó pénzkidobás mert haszontalan munkát végeztetnek az emberekkel.

2013. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
8%

Persze, mert te aztán tudod, h ki, hol adózik.

Amúgy rohadtul nem érdekel, de nem kellene ezt a "jaj szegény multi, inkább odaadja az utolsó forintját is a munkavállalónak, mert olyan rendesek, pedig alig van bevételük" c. kajli szöveget tolni.

Bőven megkeresik a magukét, a dolgozó embereket meg szarért-húgyért dolgoztatják.

Mikor bejött a közmunka akkor is próbáltak volna azon ügyeskedni, h elzavarni mindenkit és 47 ezerért dolgoztatni az embereket.

Mert akkor már nem 305, hanem 310 millió a bevétel(az meg h a dolgozó éhen döglik le van szarva)

2013. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

A magyar vállalkozók még sokszor a minimálbért sem fizetik ki. Ha szólni mer az alkalmazott, felmondanak neki, mert találnak helyette 100 másikat!.

Nem a multikkal van baj, hanem az egész gazdaságpolitikával

2013. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

#13


" Persze, mert te aztán tudod, h ki, hol adózik. "


Attól mert te túl debil vagy ahhoz hogy kettőt kattints és megnézd attól ez még nyilvános és mindenkiszámára hozzáférhető adat.


És mégegyszer az ősmagyar hiperhazafi cégek is kihordják a pénzt és ugyanúgy alacsony fizetést adnak. Sőt. Aztán ha meg mindenki kitakarodik mi lesz? 2 millió ember lesz közmunkán havi 36-k-ért? Érdekes lesz. Főleg hogy a mostani fél millió embert sem tudja az állam rövid távon sem fizetni.

2013. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
MULTIK KIFELE!
2013. máj. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

77%, te aztán remek lehetsz matekból!


Mert ugye nyilvánvaló, hogy 150-es nettó fizetést, ami a munkavállalónak 230e bruttót, a munkáltatónak pedig 295.000Ft kiadás jelent csak úgy 5-10M Ft profitvesztéssel, apró tollvonással el lehet intézni mind a kb. 22000 magyarországi alkalmazottnak!

2013. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Bocs, nem tudtam, h a miskolci teszkóban 22 ezren dolgoznak:)

Ez kész....

Egyébként akkor is így ennyire egyetértenél a "dolgoztassuk éhbérért az embert" kampánnyal meg demonstrálnál, ha a te fizetésed is holnaptól belőnék 47 ezerre?:)

2013. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kedves 77%!

Kezdjük azzal, hogy ilyen hülye haverjaim szerencsére nincsenek. Nem én izgulok a multikra, pont te vagy az aki azt hajtogatja éjjel-nappal, hogy takarodjanak. Multik előtt is volt élet, úgy hívták, hogy szocializmus. Akarjad csak vissza, de normális embernek az nem kell. Két héten belül te vagy a második "haverom ott dolgozik" típusú hazudozó aki ír nekem. Nem tudom milyen kasszánál dolgozik éhbérért az állítólagos haverod ahol milliárdokat lát... :D Tudod egyébként hiába mennek át milliárdok a kasszán, ha egyszer a beszállítókat is ki kell fizetni. :) Jó nagy zseni vagy te is. Ha szerinted nem lenne munkanélküliség a betiltásuk/kivonulásuk után, hol a büdös f*szba dolgoztatnád emberek százezreit, akik a zseniális ötleted miatt vesztik el az állásukat, te alacsony intelligenciájú? KI fog, MILYEN cégeket csinálni nekik, és MIBŐL? Tudom, nehéz (lehetetlen) ezekre válaszolnod. Könyvelj el egy rohadt komcsinak, akinek biztos nincs igaza, élj csak a saját álomvilágodban. Látom a hozzád hasonló "mentally challenged" vérjobberek büszkén nyomkodták nekem a pirosat, mert utalni mertem a KI-MIT-MIBŐL kérdésekre, és mert bántottam a szent tehén goj motoros nemzeti nagymagyar MULTIT, a CBA-t. Ami k*rva drága a kategóriájához képest, ÉS k*rvakeveset fizet az alkalmazottaknak. Ők lennének a felemelkedés kulcsai? A Lázár-testvéreknek igen, a magyaroknak semmiképp.

2013. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Jaj bocs, ez lemaradt:

"Bocs, nem tudtam, h a miskolci teszkóban 22 ezren dolgoznak:)"

Látszik, hogy hülye vagy nem hogy a gazdasághoz, de még az olvasáshoz is. 70%-os kolléga ugyanis 22 000 MAGYARORSZÁGI alkalmazottról beszélt. Na nem baj, tévedtél már ennél nagyobbat is!

2013. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!