Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigánybűnözés miatt kellett...

A cigánybűnözés miatt kellett levinni a büntethetőségi korhatárt 12 évre?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 09:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Miattuk is de hidd el a magyarok között is van olyan aki drogozik, lop, csal 13 évesen...a reális szerintem 8 év lenne mert sajnos ma már ott is megteszik azt "amit nem kéne" 8 évesen már bőven tudja mi a jó és mi a rossz...
2013. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem amiatt, sőt nem is a bűnözés, vagy a fiatalkorúak bűnözése miatt.

Ez egyszerű politikai propagandafogás. A kellően megvezetett tömegnek azt a látszatot akarják kelteni, hogy érdemben foglalkoznak a problémával, megteremtik a békét és rendet.

De ez közönséges hazugság, annak is elég olcsó szimpla fajtája. Nem kapnak el több fiatalkorút, csak néhány kirívóbb esetet jobban feltupíroznak, a média erre kap parancsot. És boldogan lihegve teljesít. Ha tényleg el akarnának kapni minden lehetséges elkövetőt (és tényleg egyre többen lennének, ahogy hirdetik), akkor növelni kellene a rendőrséget (nem növelik). Növelni kellene a bíróságok létszámát, hogy gyorsabban ítélkezzenek (csökkentik a létszámát). És több fogda kellene fiatalkorúaknak. De fel sem merült ilyenek építése. Vagyis üres porhintésről van szó, a tömeg lelkesedése pedig visszaigazolás nekik, hogy tényleg így kell csinálni.

2013. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

10:09:"azt mondták hogy bármennyire meglepő de fele-fele arányban oszlanak meg a cigányok és a nem cigányok,"


Hát akkor most gondolkodjunk, Magyarországon a 8%os cigányság 50%ban van a börtönökben/javítóintézetekben, és akkor még mondja valaki, hogy nincs cigánybűnözés! -.-

2013. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy a 800000 cigány ugyan annyi bűnözőt kitermel mint a 9 millió magyar, tehát a cigányok között több mint 10x gyakoribbak a bűnözők!
2013. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen.


20 ezer fogvatartott van ma Magyarországon, 85%-uk a cigány.


Az arányokról pár adat, amit hivatalosan nem lehet statisztikázni. A Magyarországon élő 800 ezer cigányból 500 ezer a 14 év feletti, közülük 100 000 volt már büntetés-végrehajtási intézetben (fogház, börtön, fegyház), közülük 50 000 vissza fog kerülni, a most élő 800 ezre cigány közül minden negyedik meg fogja járni a börtönt.

2013. máj. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, amiatt kellett levinni, de nyíltan ezt senki nem meri bevállalni.

Én is állandóan hallom, hogy "fiatalok megkéseltek"... "fiatalok bántalmaztak az iskolában valakit"....


De milyen érdekes, a hír után pár nappal rendre kiderül, hogy az összeset cigányok tették. Én is sétáltam már el olyan javítóintézet mellett, ahol elég rendesen be lehetett az udvarra látni. Fehér embert ott nem láttam egyet se, csak azt, hogy a purgyék ordibálva verekednek.

Szóval ez, hogy 12 évre levitték a büntethetőségi korhatárt, számomra pozitív lépés.

2013. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!