Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigánybűnözés miatt kellett...

A cigánybűnözés miatt kellett levinni a büntethetőségi korhatárt 12 évre?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
A fiatalkori bűnözés miatt "kellett". Egyébként sem volt kötelező, jogpolitikai húzás, porhintés az egész.
2013. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Igen, de ezt senki nem fogja felvállalni így nyíltan.

Ahogy a szabaduló bulik is a romákra jellemzőek....

2013. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem,a bűnözés miatt kellett levinni.

Lehet hogy más híreket nézünk,de én gyakran azt szoktam látni hogy nem csak a roma gyerekek követnek el bűntetteket.

Amúgy csak mellékesen:az iskolánkba kb 1éve jöttek tanítók az aszódi fiú javítóintézetből,hogy meséljenek róla,és azt mondták hogy bármennyire meglepő de fele-fele arányban oszlanak meg a cigányok és a nem cigányok,ebből kiindulva nem hiszem hogy őket kéne úgymond okolni ezért.

19L

2013. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom én mindennap egy javítóintézet mellett megyek el ... udvaron én még nem láttam fehér embert. lehet nem szeretnek kint lenni a friss levegőn? vagy nem szeretnek focizni?
2013. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
"Amúgy csak mellékesen:az iskolánkba kb 1éve jöttek tanítók az aszódi fiú javítóintézetből,hogy meséljenek róla,és azt mondták hogy bármennyire meglepő de fele-fele arányban oszlanak meg a cigányok és a nem cigányok" nem kell ám minden mesét elhinni én ismerem a cigányokat túl sok jót nem lehet mondani róluk
2013. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Igen!

Lehet, hogy 100 esetből 1-szer a 14 év alatti bűnelkövető nem cigány, de a többi esetben igen. Biztos lehetsz benne, hogy nem a 14 év alatti magyar bűnelkövetők "tömegessé válása" miatt volt erre szükség.

Egyébként szükség volt rá, és teljesen rendben van, hogy származástól függetlenül a 12 év feletti elkövetőket büntessék, különösen erőszakos bűncselekmények esetén.

2013. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"fele-fele arányban oszlanak meg a cigányok és a nem cigányok,ebből kiindulva nem hiszem hogy őket kéne úgymond okolni ezért."


Amennyiben igaz a fenti szám, az igazolja a cigánybűnözés létét, mert

1, a magyarság - cigányság aránya lakosságon belül 90%-10%

2, az általad hozott példánál az elkövetett bűncselekmények aránya 50%-50%


Akkor nem beszélhetnénk cigánybűnözésről, ha a cigányok nem lépnék át soha egy bűncselekménynél sem a 10%-ot.

2013. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy csak mellékesen:az iskolánkba kb 1éve jöttek tanítók az aszódi fiú javítóintézetből,hogy meséljenek róla,és azt mondták hogy bármennyire meglepő de fele-fele arányban oszlanak meg a cigányok és a nem cigányok,ebből kiindulva nem hiszem hogy őket kéne úgymond okolni ezért."


A tévében meg nem azt mondják sohasem, hogy fiatalkorú cigánybűnözők, vagy fiatalkorú cigányok, hanemcsak annyit, hogy "fiatalok", amit a fiatalok nevében is kikérek! Én is voltam fiatal, mégsem késeltem meg/raboltam ki senkit, ahogy a legtöbb magyar sem.

A tévében is megy a mismásolás, állandóan próbálják az illető származását titkolni, ha elkövető, ugyanakkor ha áldozat, akkor ország-világ előtt nagydobra verik, hogy mekkora a rasszizmus, aztán amikor kiderül, hogy a cigányt is cigány késelte meg, akkor meg seggre csüccsennek szépen. :)

Rosszul teszed ha abból indulsz ki amit azoktól a "jött" tanítóktól vagy a tévéből hallasz. Menj el inkább te is egy javítóintézet mellett, és kukkants be az udvarra, az majd mindent elárul neked, nem kozmetikázva, hanem valósan!

2013. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mégis mi más miatt? De még ez a 12 sem lesz elég, sajnos a cigányok néha hamarabb is elkezdik.

És undorító hogy a tv-ben "fiatalok"-at emlegetnek, hogy fiatalok agyonvertek időseket 1.000 forintért és megkínoztak, de amikor egy cigány ellen követnek el valakit, akkor persze mondják hogy cigányt ért ártalom. Ezt mégis hogy képzelik?

2013. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem a cigánybűnözés, hanem a fiatalkorú - konkrétan 12 év alatti bűnözők miatt. Sokan kihasználták, hogy a gyerekek 14 éves korig nem voltak büntethetőek és ezért velük csináltatták meg a betöréseket, lopásokat. Ahogy egyre többször derült ki, hogy 12-13 éves kiskamaszok követtek el szörnyűségeket és nem volt következménye, mert nem voltak büntethetőek.

Az, hogy ezen gyerekek között több vagy kevesebb-e a cigány, az teljesen mindegy ebből a szempontból. Az a fontos, hogy ne legyen bűnöző a gyerekből és ha tudja, hogy már őt is büntethetik, akkor talán nem fogja megtenni amit egyébként lazán megtenne.

2013. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!