Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! Szerintetek miért...

Fiatalok! Szerintetek miért jó/nem jó, hogy az EU. Tagjai vagyunk? Mi az előnye/hátránya?

Figyelt kérdés
Kort is legyetek szívesek! Köszi!

2013. máj. 13. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Semmi extrát nem látok belőle.

Elég lett volna Schengeni Egyezményhez csatlakozni és akkor is lehetne személyigazolvánnyal vagánykodni.

Emlegettek itt mindenféle esélyegyenlőséget, hogy lehet Bécsben cukrászdát nyitni...

Hát eleve ott indul, hogy teljesen más adózási feltételek érvényesülnek itt meg mondjuk Ausztriában, szal eleve előnyben az osztrák.

Ilyenekről meg ne is beszéljünk, h ottani egy havi bérleti díjból Miskolcon majdnem lakást veszek.

Ezzel szemben az osztrák egy havi fizetéséből kivesz egy évre egy kisebb üzlethelyiséget.

Nevetséges az egész, ez csak Németországnak meg a többi nagykutyának volt jó, mert kibővíthette a piacát(főleg, h felvásároltak mindent, mert a liberális eszme elterjesztésével mindenkit palira vettek, aztán bezártak mindent, lenyomták a konkurenciát), mi meg megyünk lefelé, mert nincs semmi, se munkahely, se termelés.

Persze a plusz bevételből néha visszalöknek már millát meg nagy kék táblákat, amire rá van írva, hogy milyen qurva jó az Unió, úgy fejlődünk, h az már nem is igaz.

Jah hát igen, pár politikus is jól járt itthon, akik a támogatásokat le tudták nyúlni.

Nekem ez a véleményem a nagy Európai Unióról.

2013. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is elég lett volna Schengen meg EFTA tagság.


Az EU egy nemzet felett álló szervezet , így nem lehet független az ország ,hanem függeni fog az EU-tól , amely ráerőltethet mindent , a beteges ideológiáit ,meg például luxus tyúkketrecet meg egyéb marhaságot.


Az EU a jelenlegi formájában nagyon kártékony és rossz , sokkal lazábbra kellene venni.

2013. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 ConnectCare ***** válasza:
54%

22 éves, miskolci srác vagyok.


Én EU-párti vagyok, mert szerintem több belőle az előnyünk, mint a kárunk, bár be kell, hogy valljam, hogy néha az ellenérvek közt is találok megfontolásra (szerintem) érdemeseket és emiatt úgy gondolom, hogy az EU megítélése mindenkinek attól függ, hogy mit tart fontosnak, milyen értékeket hogyan pakol. Van, akinek pl. a cukorgyártás visszaesése minden előnyt "eltörlő" hátrány, a másik oldalon meg van, akinek pl. az útlevél megszűnése minden hátrányt "ütő" előny.


Én úgy gondolom, hogy mindenféle államszervezetnek, vagy egy olyan szervezetnek, mint az Unió, az a feladata, hogy számomra, az állampolgár számára a lehető legnagyobb önrendelkezést és szabadságot nyújtsa. Így nekem az, hogy szabadon utazhatok, telepedhetek le, vállalkozhatok, vásárolhatok bármit Európán belül és az, hogy mindenhol már majdnem a saját állampolgár szintjén bánnak velem, üt mindent.


Így (amellett, hogy szeretem a hazámat) engem az tulajdonképpen, hogy ez milyen gazdasági következményekkel jár a magyar társadalomra nagyon nem is érdekel. Nem nemtörődömségből vagy rosszindulatból, hanem mert úgy gondolom, hogy így én szabadon biztosíthatok magamnak a tőlem telhető legjobb életet, nem szól bele senki, a szomszéd ugyanezt megteheti, hát ne siránkozzon, hanem tegyen a jólétéért ő is. Ha kell, használja ki, hogy nyugatabbra jobb a fizu, menjen egyetemre Dániába, nyisson pékséget Bécsben stb.. Mert ez az egész erről szól.


Aki így fogja fel, az az EU mellett lesz, mint az az intézmény mellett, ami rengeteg lehetőséget nyitott meg előtte és szabadságot adott. Enélkül nem lehetne lassan Európa minden országából legalább egy barátom.


Aki viszont úgy gondolja, hogy az életét csak a mostani lakókörnyezetében, szakmájában, szokásai közt tudja elképzelni, az láthatja úgy (bár nem szükségszerű, attól függ, hol él az illető), hogy bezárt a cukorgyár, a fiatalok húznak ki külföldre, a szomszédba egy belga költözött, akinek azt sem értem, hogy mit mond stb. Ezek az emberek nem fogják szeretni az Uniót.


Fontos még szerintem, hogy ez alapból egy békés közösség, tehát a célja nem valami hülye eszme építése vagy mondjuk egy diktátor kiszolgálása, hanem (legalább papíron) az uniós polgár szabadságának garantálása, jólétének biztosítása, a lemaradó országok fejlesztése és nem utolsó sorban a béke és a jogállamiság fenntartása. Emiatt az uniós szabályok sokszor jól jönnek, ha olyan nemzeti jogszabályokat írnak felül, amelyek ezeknek a követelményeknek nem felelnek meg.


Az uniós polgár csak jogokat kap, per pillanat egyetlenegy kötelezettség sem rakódik az uniós polgársághoz.

2013. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem több a hátránya mint az előnye, ipar nuku, mezőgazdaság szintén gyenge, és azért az úniós pénzek elköltése is feltételekhez van szabva, ráadásul részben a mi pénzünket kapjuk vissza mivel nettó befizetők vagyunk.


És ehhez jön még ráadásul, hogy néhány dologba igencsak beleszólnak.

2013. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Jó, mert nem úgy megy a Schengen-tagság meg a vámmentesség, ahogy Pistike elképzeli. Attól, hogy Svájcnak meg Norvégiának gazdasági alapon megengedték (ugyanis gazdagabbak, mint akármelyik EU-tag), minket még kiröhögtek volna ilyen kéréssel.


Abban az állításban meg, hogy nettó befizetők vagyunk a nettó szó helyes, csak épp úgy, hogy nettó hülyeség, mert ebben a ciklusban és a következőben is bőven nettó haszonélvezők vagyunk, leszünk. 2004-10 között több, mint 2x annyi pénzt kaptunk, mint amennyit befizettünk.


Valamiért az EU-ellenesek nagyon szeretik terjeszteni ezt az alaptalan hazugságot.


Hogy miért jó: mert kinyílik a világ, be lehet utazni a kontinenst diákként önköltség alatti áron, a jól megtervezett vállalkozások profitálnak a közös piacból (a gyengék pedig elsüllyednek, ez is helyes), olyan fejlesztések valósulnak meg, amik önerőből lehetetlenek lennének vagy jóval később kerülnének sorra, munkalehetőségek megszázszorozódtak, stb. .


Az elmúlt 15-20 év kevés jó döntésének az egyike az EU-ba belépés volt.

2013. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

"Hogy miért jó: mert kinyílik a világ, be lehet utazni a kontinenst diákként önköltség alatti áron, a jól megtervezett vállalkozások profitálnak a közös piacból (a gyengék pedig elsüllyednek, ez is helyes), olyan fejlesztések valósulnak meg, amik önerőből lehetetlenek lennének vagy jóval később kerülnének sorra, munkalehetőségek megszázszorozódtak, stb. ."


Még h mi terjesztünk hülyeséget....

Elárulnám, h az EU előtt is mehettél, de nem lett volna gond a Schengennel se, látszik, h nem értesz hozzá.

A vállalkozásos részt már kifejtettem, igen jól járt az a külföldi, aki betört a magyar piacra.

A megszázszorozódott munkahely meg az év baromsága minden tekintetben.

Egyébként Te mit csináltál azon kívül, h a szádat jártattad?

Mert van egy olyan érzésem, h nálad az EU kimerült abba, h örültél, h útlevél nélkül ki tudtál menni Hollandiába füvezni.

2013. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Szövegértés egyes: munkalehetőségeket írtam és nem munkahelyeket. Manapság fiatal diplomások és munkások dolgoznak Lisszabontól Turkuig az egész kontinensen az EU-tagság miatt.


A vállalkozások elleni nagy érved az volt, hogy más országok más adókulcsokat alkalmaznak és valamiért ez az ottaniaknak kedvező. Miért is? Ha Bécsben nyitok cukrászdát akkor osztrák adókulccsal adózom én is. Nincs külföldiadó csak azért, hogy velünk b.asszanak ki, ez az egész lényege.


Azon hisztizni meg, hogy más árszínvonal van országonként igazán nevetséges. Majd a magyaroknak magyar áron adják a londoni üzlethelységet a két szép pulikutyájukért, nem?


A gyenge lábakon álló, ósdi módszerekkel dolgozó vállalatok, vállalkozók lehúzhatták magukat a wc-n és ez nagyon is jó így. Modern technológiával dolgozó emberek, cégek pedig nagyon szépen megélnek a megnyílt piacokon, ezt a saját ismerőseim között látom. Csak épp ők nem szaladnak sírni a Lyobbikhoz, hogy mocskoseumiértnemmegyabolt. Mert nekik megy anélkül is.

2013. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Ja, és hogy én mit tettem: idén fejezem be a második diplomámat és kezdek el főállásban dolgozni annál a cégnél, ahol a gyakorlatomat is végeztem. Magyar tulajdonú, a vegyipar egy speciális ágára specializálódó vállalkozás, ami szinte az összes EU-országba exportál termékeket.


De szerinted úgyis mind mocskos cigányzsidók vagyunk, tudom, szóval ne fáradj.

2013. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó ez érvelési hiba volt, de mindegy... Magyarországon már nem divat a tisztességes vitázás...
2013. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

"Csak épp ők nem szaladnak sírni a Lyobbikhoz,"


És ebbe bele kellett illesztened egy "Lyobbikozást"? Így nehezen leszel szavahihető!

2013. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!