Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi lesz itt 1-2...

Szerintetek mi lesz itt 1-2 éven belül? MI jön: jó világ vagy a kutyavilág? És miért?

Figyelt kérdés
prognózis, gazdaság
2013. máj. 13. 12:44
 1/8 szántóvető ***** válasza:
nem fog változni semmi mint ahogy az EU-ban sem,marad az elhúzódó recesszió.
2013. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Kutyavilág, de nem JÖN mert már az VAN.


Csak a mértéke lesz nagyobb.

2013. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Jelenleg úgy tűnik, hogy túl vagyunk a mélyponton. Lassú javulás várható.
2013. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha lehet, még a jelenleginél is rosszabb. Nincs ok optimista várakozásokra. És ez nem csak hazai, hanem világviszonylatban is így van.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni a rohamosan fogyó erőforrásokat. Persze mindez nem egy-két éven belül jelent majd problémát, hanem 10-20 éven belül, de ez már előrevetíti, hogy aranykort hiába várunk.

2013. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Egyelőre sok jóra nem kell számítani!
2013. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Mióta felütötte a fejét a világgazdasági válság, valahogy átevickélődtünk az attól független saját magyar gazdasági válságunkon, persze csak javarészt. Az az, a kezdeti mélyrepülés után stabilabbak vagyunk.

A világgazdasági válságra viszont semmilyen válasz eddig nem érkezett. A válság természetéről alkotott véleményem nem szeretném itt ebben a kérdésben kifejteni, de szerintem nem ciklikus válság van ma a világban hanem rendszerszintű válság, és ezért nem képesek megoldani, hiszen túl sok érdeket sértene.


Röviden:


2 Út áll a a világ előtt.


1 hogy folytatja a nagytőke és a számára kedvező folyamatok elburjánzását és a társadalmak terhei úgy nőnek hogy a foglalkoztatás stb egyre rosszabb passzban lesz. Ebben az esetben nagyon kemény évtizedek várnak a fejlett országok társadalmaira. Vadkapitalista megoldások, a társadalmi feszültségek élesedése, villongások lázadások és erre válaszul autoriter állami túlburjánzás, nemzetközi feszültségek az elfogyasztható javak és az erőforrások birtoklása miatt.


2 A nagytőke hátrébb lép, a globális kapitalizmus szülte torziók csökkentése a szabadpiacban, a feltörekvők demokratikusabb és igazán szabadpiaci megoldásainak számonkérése és haladása, szűkülő globális érdekérvényesítés helyett a lokális érdekek érvényesítésének a magasabb fokú lehetősége.

Ebben az esetben egy élhetőbb és a társadalmak számára elfogadottabb világ.


Hogy mi lesz?

Ki tudja. Ezen folyik ma a harc a nagyokosok között a színfalak mögött.


Egy ami biztos.

A hitelre és a 100% ban a profitra épülő tendenciáknak vége. A növekedés bármi áron és bár kik elnyomása és eltaposása nem lesz járható.

2013. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerinted ez a szociális vívmányok csökkentésével is jár majd együtt szükségszerűen? (nyugdíj, eügy, munkanélküli ellátások, segélyek...)
2013. máj. 13. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

"A kérdező kommentje:


Utolsó: szerinted ez a szociális vívmányok csökkentésével is jár majd együtt szükségszerűen? (nyugdíj, eügy, munkanélküli ellátások, segélyek...)



Nem tudni.

Én elég jól eligazodom a gazdaság logikus értelmezésével.

De ez sajnos nem az a kategória.

Van több alternatíva is ami a gazdasági szereplők más más akcióján és reakcióján múlik.

Az lenne a logikus hogy a nagytőke megérti hogy leszálló ágon van márt ma is, és nem lehet tovább a fejlett társadalmak rovására erőforrásokat elszívni.

De a tőke nem arról híres hogy hosszabb távon és a fenntarthatóságon agyaljon. A tőke egy menthetetlen opportunista és a józan érveket felülírja a profit.

Viszont az elmúlt időszak változásainak és annak hogy milyen kíméletlenül képes minden az alapigazságoknak megfelelően változni még akkor is ha mérhetetlen pénztömegekkel próbálják fenntartani a fenntarthatatlant, hogy az egyensúly nélkül csak iszonyatos áldozatok árán lehet csak fenntartani a rendszert.


Nézd.

Lehet a szociális vívmányokat megnyírbálni sőt kiiktatni is, de fel kell tenni a kérdést! Kinek jó ez és mi lesz a következménye.


Kinek lehet jó?

Csak a nagytőkének, hiszen az embereknek kell lemondani a jövedelmükről közvetve (szoc rendszer ellátottak) közvetve (a szoc ellátottak által fogyasztott javakat előállítók) Hiszen csak a tőke nyer, de az is ideiglenes versenyképességet- Hiszen az adó és bérverseny nem lehet statikusan fenntartható ha a gyeplő be van dobva, ott állandóan pattog a labda. És vajon mi a határ?

Az hogy minden fizetős miközben a jövedelmek a nagytőke irányába elhajlása miatt a fogyasztás szűkül és hatalmasra dagad a munkanélküliség, ami ismét recessziót indukál? Talán ezt nem kellene a nagytőkének sem erőltetni, a pillanatnyi haszonnal szemben a hatalmas bukás miatt.


De mint tudjuk, a tőke nem agyal.

Így félek hogy szomorú lehet a jövő.

Csak azok a lokalitások lesznek képesek relatív túlélni, akik megfelelően képesek befogadni és egyben védekezni is a hatások ellen.

2013. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!