Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rasszizmus előítélet vagy...

A rasszizmus előítélet vagy utóítélet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Is-is. Az egyénekről előítélet, az egész fajról pedig utóítélet.
2013. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 _Jessy_ ***** válasza:
92%
A rasszizmus az előítélet, persze hozzá tartozik a dologhoz az is, hogy amit ma pl. itt rasszizmusnak neveznek, annak kb. 10%-a az. A maradék 90 pedig utóítéleten alapuló valami.
2013. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy milyen kapcsolatod volt az utált rasszal a rasszizmus kialakulása előtt.
2013. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálam személy szerint a romákkal szemben utóítélet. Engem a szüleim nem rasszistaként neveltek, nem vertek belém előítéletet. De sajnos az évek során kialakult és mostmár nem is zavar (lehet sajnos). Egy balatoni városba költöztem és eszméletlen ami itt folyik!!!
2013. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Is-is. Igazából én nem rasszhoz kötöm az előítéletem, hanem valamennyire a viselkedésre, megjelenésre stb. Szóval nekem előítéletem van magyarokkal és cigányokkal szemben is, ha piszkos, büdös, rossz arcú embereket látok. Ha viszont tisztességesen néz ki és viselkedik valaki legyen az cigány, néger vagy magyar nincs bennem félelemérzet. Természetesen ez csak az első benyomásra vonatkozik, hiába néz ki normálisan egy ember ha később megismerem és nem szimpatikus vagy öltönyös bűnöző.
2013. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

"Hát nálam személy szerint a romákkal szemben utóítélet."


A roma nem egy külön rassz, így ha őket utálod az nem rasszizmus. Sima előítélet, gyűlölködés és hasonló nem túl pozitív kifejezés.

2013. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Akkor mi a roma?
2013. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

#7

Egy etnikai kisebbség.

2013. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Mindegy mi a roma :D valamiért azok az emberek akik cigók közelében élnek, 99,999%ban utálják is őket, nyilván nem véletlen, max azok védik a cigányokat, akik full gazdagok, mert valami fejes komcsi volt a nagymuter most meg az mszp-ben hasítanak, vagy csak szimplán olyan helyen élnek ahol nincsenek cigányok.
2013. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Áruld el kérlek, hogy hol van olyan hely? Költözök is!!!
2013. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!